IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Носите ли часовник?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Носите ли часовник?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 54>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Носите ли часовник?
    Испратена: 03.Јануари.2009 во 01:58
Часовникот е за вас: моден детал, покажувач на времето, фетиш, глупост... бла-бла...
Какви часовници ви се допаѓаат?
 


Изменето од anastea - 03.Јануари.2009 во 02:13
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 02:05
ЧАСОВНИК ...
НА ВРЕМЕТО НОСЕВ ...
НЕ МОЖЕВ БЕЗ НЕГО ...

МЕРАЧ НА ВРЕМЕТО Е МАЛКУ МОЖДА ЛОШ ИЗРАЗ...
ПОКАЖУВАЧ НА ВРЕМЕТО МИ ПРЕТСТАВУВАШЕ ...

НО СЕКАКО И МОДЕН ДЕТАЉ, ЗАШТО СЕКОГАШ БИРАВ ДА Е "COOL"...

А ВО ПОСЛЕДНИТЕ НЕКОЛКУ ГОДИНИ, ОТКАКО КОРИСТАМ МОБИЛЕН ТЕЛ.
ЧАСОВНИКОТ ОСТАНА КАКО СПОМЕН ...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 02:07
носам да....ellite бел кожен саат
Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 02:19
....samo koga izleguvam ...
najslatkiot jazik ima najostri zabi
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 02:21
nosev na vremeto, duri i sveteshe sino
vekje ne nosam, nemam potreba.

mi se dopagja chasovnik na mashka raka

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 02:27
Originally posted by smizla smizla напиша:

...

МЕРАЧ НА ВРЕМЕТО Е МАЛКУ МОЖДА ЛОШ ИЗРАЗ...
ПОКАЖУВАЧ НА ВРЕМЕТО МИ ПРЕТСТАВУВАШЕ ...

 
 
Гледаш како сменивнамигнување уште кога напишав знаев дека е лошо, ама ме мрзеше да поправамплазење
 
Јас имам пасија кон часовници, не како спрема моден детал, туку едноставно ми се неопходни... (без часовник сум како без компасголема%20насмевка и мобилниот не ми помага многу, кога треба да го барам кај е, а така часовникот ми е секогаш на рака)...
Најмногу ги сакам со метално ременче, едноставни не наџиџани со разно-разни додатоци, и не премногу мали.
Последниот што го купив е Fossil ист како овој, само со црна позадина и пошироко ременчесреќа
 
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 02:36
ЈАС НАЈМНОГУ ЌЕ ГО ПАМТАМ ЧАСОВНИКОТ КОГА БЕВ ГИМНАЗИЈАЛКА
ВО МОДА БЕА ГОЛЕМИ АМА ГООЛЕЕМИИИ
ШАРЕНИ, НАЏИЏАНИ, ОТКАЧЕНИ, ФЛУРОСЦЕНТНИ...............
МОЈОТ БЕШЕ СО КАФЕАВО КОЖНО РЕМЕНЧЕ
БРОЈКИТЕ СО РАЗНИ ФЛУРОСЦЕНТНИ БОИ
РОЗЕВА, ЗЕЛЕНА, ЖОЛТА, ВИОЛЕТОВА, ....
А 3, 6, 9 И 12 БЕА "EXTRA" ПОГОЛЕМИ ОД ОСТАНАТИТЕ БРОЈКИ
МИСЛЕВ ДЕКА ИМАМ НАЈ "COOL" ЧАСОВНИК У ЦЕЛА ГИМНАЗИЈА

Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 10:13
Eden sportski i eden poseben za na priemi.
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 11:10
Hmmm mnogu retko samo koga izleguvam ama i ako mi tekne inace nemam navika da stavam casovnik na raka
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 11:15
не.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 12:13
od bit pazar za sto denari, cel e plastika i ima duri i digitron, go nosam samo koga nikoj ne me gleda, a toa e cesto
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 12:19
na mobilniot obicno gledam kolku e saat
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 13:19
Два. Еден на лева рака и еден во срцето, за некогаш намерно да не знам “колку е часот“. плазење
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 13:58
Planiram da si kupam eden, mnogu mi e merak da zanosam casovnik:)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.