IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - !! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

!! Проблеми со игри !! Прашања и Одговори

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
ZoranMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 12:43
Здраво,ја симнав WOW ама никако неможам на нет да се уклучам ако некој ја игра на приватен сервер дами прати или објасни што да симнам да можам даја играм преку интернет??
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 20:49
Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Здраво,ја симнав WOW ама никако неможам на нет да се уклучам ако некој ја игра на приватен сервер дами прати или објасни што да симнам да можам даја играм преку интернет??


Јас имам прекинато одамна на играм ама другарите уште играат ќе ги прашам што каде и ќе ти пишам.
Кон врв
ZoranMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 19:40
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Здраво,ја симнав WOW ама никако неможам на нет да се уклучам ако некој ја игра на приватен сервер дами прати или објасни што да симнам да можам даја играм преку интернет??


Јас имам прекинато одамна на играм ама другарите уште играат ќе ги прашам што каде и ќе ти пишам.Се снајдов Flix,ја даунлоадирав WOW 3 дел,ми останаа пачовите за кој да се одлучам и сервер да активирам и цепам.Дали може некој дами каже дали е добар овој exyu сервер?? http://exyu-wow.no-ip.info
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 22:14
Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Здраво,ја симнав WOW ама никако неможам на нет да се уклучам ако некој ја игра на приватен сервер дами прати или објасни што да симнам да можам даја играм преку интернет??


Јас имам прекинато одамна на играм ама другарите уште играат ќе ги прашам што каде и ќе ти пишам.Се снајдов Flix,ја даунлоадирав WOW 3 дел,ми останаа пачовите за кој да се одлучам и сервер да активирам и цепам.Дали може некој дами каже дали е добар овој exyu сервер?? http://exyu-wow.no-ip.info


пА супер е има висок рејтинг, немам играно на него незнам дали паѓа и колку багови има но ми изгледа супер.
Кон врв
ZoranMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 12:15
Здраво имам уште еден проблем со Wotlk,кога ќе инсталирам некој пач идам на сервер да играм и кога кесе уклучи играта ме префрла на automatic update следниот пач со следува!!Никако неможам да почнам со играње,дали има некое решение за ова??
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 16:02
Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Здраво имам уште еден проблем со Wotlk,кога ќе инсталирам некој пач идам на сервер да играм и кога кесе уклучи играта ме префрла на automatic update следниот пач со следува!!Никако неможам да почнам со играње,дали има некое решение за ова??


Па најверојатно треба најнова пач да имаш
Кон врв
ZoranMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 17:55
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Здраво имам уште еден проблем со Wotlk,кога ќе инсталирам некој пач идам на сервер да играм и кога кесе уклучи играта ме префрла на automatic update следниот пач со следува!!Никако неможам да почнам со играње,дали има некое решение за ова??


Па најверојатно треба најнова пач да имаш


Во овој момент го имам 3.1.3 пачот и кога ке се логирам за да играм ми вика автоматцки ме префрла на нов пач,незнам како да се логирам а да неми дава automatic update.Како може другите да играат со тој пач на некој сервер што бара 3.1.3 а кај мене автоматцки ме префрла на нов???Дали има некое решение да останам на еден пач??
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 20:29
Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Здраво имам уште еден проблем со Wotlk,кога ќе инсталирам некој пач идам на сервер да играм и кога кесе уклучи играта ме префрла на automatic update следниот пач со следува!!Никако неможам да почнам со играње,дали има некое решение за ова??


Па најверојатно треба најнова пач да имаш


Во овој момент го имам 3.1.3 пачот и кога ке се логирам за да играм ми вика автоматцки ме префрла на нов пач,незнам како да се логирам а да неми дава automatic update.Како може другите да играат со тој пач на некој сервер што бара 3.1.3 а кај мене автоматцки ме префрла на нов???Дали има некое решение да останам на еден пач??


Не те разбирам како те префрла што прави уствари.

Ти се снима нов пач или не?
Кон врв
ZoranMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 21:09
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Здраво имам уште еден проблем со Wotlk,кога ќе инсталирам некој пач идам на сервер да играм и кога кесе уклучи играта ме префрла на automatic update следниот пач со следува!!Никако неможам да почнам со играње,дали има некое решение за ова??


Па најверојатно треба најнова пач да имаш


Во овој момент го имам 3.1.3 пачот и кога ке се логирам за да играм ми вика автоматцки ме префрла на нов пач,незнам како да се логирам а да неми дава automatic update.Како може другите да играат со тој пач на некој сервер што бара 3.1.3 а кај мене автоматцки ме префрла на нов???Дали има некое решение да останам на еден пач??


Не те разбирам како те префрла што прави уствари.

Ти се снима нов пач или не?

Да на нов пач ме носи и незнам како да го решам проблемов?Еве сега стигнав до 3.2.0 и правам конект да играм и пак ме враќа на нов пач да симнувам??Дами помогне некој за овој проблем??
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 22:02
Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Здраво имам уште еден проблем со Wotlk,кога ќе инсталирам некој пач идам на сервер да играм и кога кесе уклучи играта ме префрла на automatic update следниот пач со следува!!Никако неможам да почнам со играње,дали има некое решение за ова??


Па најверојатно треба најнова пач да имаш


Во овој момент го имам 3.1.3 пачот и кога ке се логирам за да играм ми вика автоматцки ме префрла на нов пач,незнам како да се логирам а да неми дава automatic update.Како може другите да играат со тој пач на некој сервер што бара 3.1.3 а кај мене автоматцки ме префрла на нов???Дали има некое решение да останам на еден пач??


Не те разбирам како те префрла што прави уствари.

Ти се снима нов пач или не?

Да на нов пач ме носи и незнам како да го решам проблемов?Еве сега стигнав до 3.2.0 и правам конект да играм и пак ме враќа на нов пач да симнувам??Дами помогне некој за овој проблем??


Snimigo 3.3.0 тој е последен.
Кон врв
ZoranMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 22:18
Ќе го симнам нема проблем него како ондак играад другите со постари пачови?Кога ми беше на 1.12.1 немав ваков проблем а со 3 дел нон стоп ми прави automatic update ама последен пач е 3.3.0а,а на серверите се игра со 3.3.0.Мора да има некое решение да не прави играта сама update.
Кон врв
ZoranMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 23:07
Имали некој дами помогне околу Woltk?Го имам 3.2.2а пачот инсталирано,кога ке се логирам одма игрицата ме префрла даго симнам следниот пач,дали и како можам даја стартувам играта без даме префрла на симнување на следниот пач???
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2010 во 09:37
Originally posted by ZoranMKD ZoranMKD напиша:

Имали некој дами помогне околу Woltk?Го имам 3.2.2а пачот инсталирано,кога ке се логирам одма игрицата ме префрла даго симнам следниот пач,дали и како можам даја стартувам играта без даме префрла на симнување на следниот пач???


Aj ќе се распрашам по тие што играат ќе ти пишам во текот на денот.
Кон врв
ZoranMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2010 во 19:51
Се снајдов за WotLK kонечно ја пуштив преку http://www.wowbalkan.com/

Изменето од ZoranMKD - 24.Јануари.2010 во 19:40
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.