IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Милионче за реално шоу во болниците
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Милионче за реално шоу во болниците

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Милионче за реално шоу во болниците
    Испратена: 27.Декември.2008 во 08:17
 Kameri..kameri...snimki... kogo li kje snimaat. Do koga vakvi inovacii vo zdravstvoto. Do koga pacientite kje cekaat so meseci red za rasipani aparati, kje rabotat so reduciran personal oti nema pari za novi vrabotuvanja, ama ima za
Со 1.100 камери, кои чинат еден милион евра, здравствената власт ќе ја лекува хроничната неефикасност во болниците, клиниките и во другите здравствени установи. Под надзор на 950 внатрешни и на 150 надворешни камери од вчера се пациентите во чекалници, пред шалтери и влезови во болниците. Директен 24-часовен пренос од болниците гледаат петмина вработени во простории на „Заеднички служби“.
 
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 08:21
Tie petmina ke se inagledaat sve i svasta
i sto treba i sto ne treba.
Koj im go dal toa pravo da gledaat

Изменето од KING35 - 27.Декември.2008 во 08:22
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 22:49
Vlasta ... nov rasipan nacin za polnenje na nivnite dzebovi.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 00:27
Со 1.100 камери, кои чинат еден милион евра, здравствената власт ќе ја лекува хроничната неефикасност во болниците, клиниките и во другите здравствени установи. Под надзор на 950 внатрешни и на 150 надворешни камери од вчера се пациентите во чекалници, пред шалтери и влезови во болниците. Директен 24-часовен пренос од болниците гледаат петмина вработени во простории на „Заеднички служби“.
 

Aх  мори мамче...што ти требаше да ми ставаш сол на лута ранатага... Ако,нека снимаат-можеби тогаш ќе се свести некој и ќе стави прст на глава...зошто толку има гужви по амбулантите,зошто незнаеш кој е понервозен-дали пациентите што чекаат или медицинскиот персонал кој одамна веќе се извежбал и работи со полуисправни апарати, претура од шупље у празно и од едно прави две за да истите тие нервозни(со право ) пациенти колку -толку добијат релативно достоинствен преглед и достојно да бидат истретирани...
Пари нема за поправка на расипаните делови од апаратите,ич да не спомнувам евентуална набавка на нови(пу,пу,пу-ненормална една),нема реагенси за голем број поспецифични  лабараториски испитувања, болните нека легнуваат врз стари изветвени и испокинати чаршафи затоа што одамна немало некоја донација од надвор...Оф,неможам да мислам понатака...

А да не спомнувам сега па другата беља што ми ја отворијаголема%20насмевка... морам дополнителни трошкови да правам... за шминка ем фризура...секојдневна...не ја бива да ме гледаат несредена па уште на цела мака и да ме оговараат зад грб...морам и  да си прикупам барем уште две нови униформи затоа што стариве не се баш за пред камера... ај што ли им требашезбунетост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 11:23
kjefoi ......... namesto da se otkupuvaat skapi serii kako dr . house , voved vo anatomija , za evtini pari kje si imame svoja serija .... Made in Macedonia .............. moze slobodno da se narece , Horor vo Makedonskoto zdravstvo голема%20насмевка
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 15:34
I ne samo horor,i od drug zanr mozat da se vidat serii na novite ni kamerchinja
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.