IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за новиот спот на Милчо Манче
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за новиот спот на Милчо Манче

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 21>
Автор
Порака
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 21:27
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Најголемиот дел од реакции за спотот објавени на веб сајтот на А1 се однесуваат на едностраното презентирање на Македонија како исклучиво христијанска земја.


...ete tokmu ova sakav i jas da go kazham vcera, no ne pishav nishto, bidejki iskreno ochekuvav deka nekoj od vas tuka ke go primeti toa i ke pishe za toj "nedostatok", no za zhal niedna reakcija...imashe rakcii za "gluposti" a ne za toa shto treba....
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 21:28
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

koj saka moze da komentira sto saka .............. jas kazav .... spotot e ok среќа ........... prikazano e tocno ona sto treba ...... Makedonskoto ........ i nema sto da se prikazuva nisto povekje голема%20насмевка ........ ta , neli e ova MAKEDONIJA ?


Што мислиш за техничките пропусти???
 
 
ne se razbiram vo tehnika ............. avto limar sum ........ mene mi e ubav голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 21:29
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Најголемиот дел од реакции за спотот објавени на веб сајтот на А1 се однесуваат на едностраното презентирање на Македонија како исклучиво христијанска земја.


...ete tokmu ova sakav i jas da go kazham vcera, no ne pishav nishto, bidejki iskreno ochekuvav deka nekoj od vas tuka ke go primeti toa i ke pishe za toj "nedostatok", no za zhal niedna reakcija...imashe rakcii za "gluposti" a ne za toa shto treba....
 
 
znaev ........ toa kje e ......... i bez ali тага
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 21:32
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Најголемиот дел од реакции за спотот објавени на веб сајтот на А1 се однесуваат на едностраното презентирање на Македонија како исклучиво христијанска земја.


...ete tokmu ova sakav i jas da go kazham vcera, no ne pishav nishto, bidejki iskreno ochekuvav deka nekoj od vas tuka ke go primeti toa i ke pishe za toj "nedostatok", no za zhal niedna reakcija...imashe rakcii za "gluposti" a ne za toa shto treba....


Мислам дека некој тоа и го коментираше...
Меѓутоа ќе има спот кој ќе се однесува само на Црквите и Џамиите во Македонија...
Инаку покрај тоа што ги нема ни џамиите ја нема ниту источна Македонија...
Спотот трае само 6о секунди, сепак мислам дека треба да се биде објективен...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 21:34
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

koj saka moze da komentira sto saka .............. jas kazav .... spotot e ok среќа ........... prikazano e tocno ona sto treba ...... Makedonskoto ........ i nema sto da se prikazuva nisto povekje голема%20насмевка ........ ta , neli e ova MAKEDONIJA ?
Што мислиш за техничките пропусти???

 

 

ne se razbiram vo tehnika ............. avto limar sum ........ mene mi e ubav голема%20насмевка



Ако си лимар не си СЛЕП, погледни ја првата сцена на која се појавува Александар ќвидиш дека горниот дел од кадарот е осветлен...
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 21:42
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Најголемиот дел од реакции за спотот објавени на веб сајтот на А1 се однесуваат на едностраното презентирање на Македонија како исклучиво христијанска земја.


...ete tokmu ova sakav i jas da go kazham vcera, no ne pishav nishto, bidejki iskreno ochekuvav deka nekoj od vas tuka ke go primeti toa i ke pishe za toj "nedostatok", no za zhal niedna reakcija...imashe rakcii za "gluposti" a ne za toa shto treba....


Мислам дека некој тоа и го коментираше...
Меѓутоа ќе има спот кој ќе се однесува само на Црквите и Џамиите во Македонија...
Инаку покрај тоа што ги нема ни џамиите ја нема ниту источна Македонија...
Спотот трае само 6о секунди, сепак мислам дека треба да се биде објективен...


...ne e interesno be toa...Pogodi vo shto e ubavinata na Makedonija???
...vo nejzinata "razlichnost" na "naselenieto", multietnicizmot, razlichnite veri, tradicii, zakoni...itn...itn...
..toa e toa shto navistina ja pravi ubava...i za vos'hituvanje....
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 21:42
Технички пропусти:

14 Секунда , горе лево стои камера и неколку филтери за светло.

19 Секунда , Билјана бели платно на Преспанското езеро, се фледа острвот во позадина.

25 Секунда, јасно се гледа дека горниот кадар од сликата е осветлен

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 21:43
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

koj saka moze da komentira sto saka .............. jas kazav .... spotot e ok среќа ........... prikazano e tocno ona sto treba ...... Makedonskoto ........ i nema sto da se prikazuva nisto povekje голема%20насмевка ........ ta , neli e ova MAKEDONIJA ?
Што мислиш за техничките пропусти???

 

 

ne se razbiram vo tehnika ............. avto limar sum ........ mene mi e ubav голема%20насмевка



Ако си лимар не си СЛЕП, погледни ја првата сцена на која се појавува Александар ќвидиш дека горниот дел од кадарот е осветлен...
 
 
i Malenko e na spotot збунетост
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 21:43
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Најголемиот дел од реакции за спотот објавени на веб сајтот на А1 се однесуваат на едностраното презентирање на Македонија како исклучиво христијанска земја.


...ete tokmu ova sakav i jas da go kazham vcera, no ne pishav nishto, bidejki iskreno ochekuvav deka nekoj od vas tuka ke go primeti toa i ke pishe za toj "nedostatok", no za zhal niedna reakcija...imashe rakcii za "gluposti" a ne za toa shto treba....


Мислам дека некој тоа и го коментираше...
Меѓутоа ќе има спот кој ќе се однесува само на Црквите и Џамиите во Македонија...
Инаку покрај тоа што ги нема ни џамиите ја нема ниту источна Македонија...
Спотот трае само 6о секунди, сепак мислам дека треба да се биде објективен...


...ne e interesno be toa...Pogodi vo shto e ubavinata na Makedonija???
...vo nejzinata "razlichnost" na "naselenieto", multietnicizmot, razlichnite veri, tradicii, zakoni...itn...itn...
..toa e toa shto navistina ja pravi ubava...i za vos'hituvanje....



Точно се согласувам 100% со тебе, меѓутоа ти кажав ќе има спот посветен само на тоа...
Така да овој недостаток ќе се исправи...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 22:10
jas znam smo deka koga bi videla vakov spot za nekoja zemja, bas nisto ne bi me privleklo da ja posetam ...

a Chuchuliga mnogu ubavo kaza, babite mnogu odamna ovde ne nosat nosii ni samii ...

turistite se privlekuvaat so ona sto mozat da go vidat i dobijat denes , a ako gi interesira minatoto na zemjata i tradicijata i narodnite nosii na lice mesto ke gi vidat...

Кон врв
BIB Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Belgium
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 23:01
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

jas znam smo deka koga bi videla vakov spot za nekoja zemja, bas nisto ne bi me privleklo da ja posetam ...

a Chuchuliga mnogu ubavo kaza, babite mnogu odamna ovde ne nosat nosii ni samii ...

turistite se privlekuvaat so ona sto mozat da go vidat i dobijat denes , a ako gi interesira minatoto na zemjata i tradicijata i narodnite nosii na lice mesto ke gi vidat...

Tebe mozebi ne bi te privleklo zatoa sto zivees vo MAKEDONIJA,no bidi sigurna deka vo zapadna evropa kade sto jas ziveam lugeto sakaat da go vidat toa sto e avtenticno i unikatno za taa zemja. Spotot vo seeset sekundi ja stvara ljubopitnosta da se nauci poveke za istata.Potoa potencijalniot turist se informira preku internet vo biblioteka vo turisticka agencija ....A ako se zainteresiras i otides na veb stranicata www.macedonia timeless.com sigurno spotot ke ti e pojasen.Pozdrav
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 23:10
jas si kazav za mene, a ako e taka kako sto velis, super, ne znam samo kaj ke gi smestime silnite turisti
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 23:20
mene licno ne mi se dopagja
mnogu brzo se redat slikite
toa moze kaj filmot PRESTRELKA KAJ ALAMO
no poarno pomalku no podolgi kadri
oti niso bre mene so ziveam tuka ne mi e jasno
pa na norvezanite kje im e
hehehehheheheh
neka si go poravi spotot
brej jas bi napravil poaren
pozdrav MILCO, te biva, no denes ne ti uspealo sorry





Изменето од anakin - 25.Декември.2008 во 23:21
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 23:26
i jas sum sigurna deka Anakin bi napravil 100 pati podobar spot

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.