IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Next Time
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Next Time

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 12:20
Next Time одлично звучат на српски и на англиски

Како што веќе објавивме, Next Time евровизиската тема Нешто што ќе остане ги снимија на српски и на англиски јазик. И, додека српската верзија сега ја знаеме како: Не дам да те дирају, англиската има малку подолг наслов: The sweetest thing that will remain.

Викендов во Скопје ќе се снима спотот за Нешто што ќе остане, кој својата премиера ќе ја има кон средината на следната недела.

Уверете се самите дека Next time одлично звучат како на српски, така и на англиски јазик:

Не дам да те дирају

The sweetest thing that will remain

Песните може да ги слушнете на порталот Македонска музичка мрежа(mmm.com.mk)или пак во темата Евросонг 2009,ZOTE ги има приложено Според мене треба да се пее на македонски најубаво и најприродно звучат,иако и овие се добри верзии,ама момците си се патриоти и мислам дека на македонски ќе си пеат
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 16:26
на Српски? WTF? Со што се толку привилегирани србите од толку голем број на гласачки земји?
не можам да ја сфатам љубовта на нашите музичари кон српскиот јазик вртење%20со%20очи
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 17:53
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

на Српски? WTF? Со што се толку привилегирани србите од толку голем број на гласачки земји?не можам да ја сфатам љубовта на нашите музичари кон српскиот јазик вртење%20со%20очи


Абе не е за љубовта кон јазикот сигурно..сите наши претставници прават по една верзија на српски се со цел да можат песната да си ја испрезентираат кај ех-ју државиве(а уствари треба секој да си ја пее песната таква каква што е)..уствари тоа и нема врска..минатата година Тамара,Врчак и Адријан направија 6 верзии па нишо не се деси..али мислам дека на момциве целта им е сеа да се пробијат во Србија,Босна итн..па затоа и пак одат да гостуваат и имаат направено таква верзија..тоа им е целта според мене..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 19:38
добри си се... сега почнаа има уште што да покажат..
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 21:46
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

добри си се... сега почнаа има уште што да покажат..


Се сложувам со тебе!Верувам во нив и знам дека во годините што идат ќе им покажат на сите,и на тие што ги подржѕваат и на тие што не,дека навистина вредат и дека заслужуваат подршка
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 23:54
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

добри си се... сега почнаа има уште што да покажат..


Се сложувам со тебе!Верувам во нив и знам дека во годините што идат ќе им покажат на сите,и на тие што ги подржѕваат и на тие што не,дека навистина вредат и дека заслужуваат подршка


сите што се трудат да постигнат нешто, да направат нешто ново, да остават печат, заслужуваат поддршка.. но сосем друго е ако истите тие, почнат да се сметаат за принцеви и принцези и заборават кој им помогнал да стигнат таму каде што се... а тоа е секако публиката, народот... се надевам тоа нема да им се случи на Некст тајм
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 23:26
Pesnite so koi pobedija Toto Kutunjo i Dzoni Logan ili Molitva od Marija se slusaat i denes pa ne sum razbrala da ima makedonska verzija

A megudrugoto moze da snimat i afrikanska, i kineska, i japonska, i......................verzija, i posle ke ne saka cel svet
Кон врв
Tony Clifton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tony Clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 01:46
KATASTROFA
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 19:29
Originally posted by Tony Clifton Tony Clifton напиша:

KATASTROFA


Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 19:52
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

на Српски? WTF? Со што се толку привилегирани србите од толку голем број на гласачки земји?не можам да ја сфатам љубовта на нашите музичари кон српскиот јазик вртење%20со%20очи


Абе не е за љубовта кон јазикот сигурно..сите наши претставници прават по една верзија на српски се со цел да можат песната да си ја испрезентираат кај ех-ју државиве(а уствари треба секој да си ја пее песната таква каква што е)..уствари тоа и нема врска..минатата година Тамара,Врчак и Адријан направија 6 верзии па нишо не се деси..али мислам дека на момциве целта им е сеа да се пробијат во Србија,Босна итн..па затоа и пак одат да гостуваат и имаат направено таква верзија..тоа им е целта според мене..
ама работата ми е, не дека не го сакам српскиот јазик, ама зошто се бламираат кога на евровизија не учествуваат само срби? треба другите учесници, поготово балкански да бидат навредени
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 20:01
Aма забеган рачунај дека босанскиот,српскиот и хрватскиот се слични така да со една песна добиваат промоција во 3 држави.Т.Е. 4 сосе Црногорците.
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 15:33
Abe nema veza..toa e toa..mene naj kejf mi e so sekade se odlicno prifateni,kade i da otidat ima pozitivni reakcii,a ima i zaso..seta ovaa vreva so se kreva za evrovizija e apsolutno nepotrebna..a sigurna sum deka i oni taka mislat..edinstvenoto so e bitno e oni najdobro sto mozat da ja pretstavat makedonija i makedonskata muzika,i da ja imaat podrskata od publikata(neli publikata e taa koja te kreva do zvezdite)..a za mene nejgolem ishod od seto toa pretstavuvanje e nekoj da gi zabelezi za zdravje u idnina da im predlozi sorabotka nekade i nadvor zdravje..veruvam vo niv i nivniot kvalitet i zatoa i go kazuvam ova!!
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2009 во 22:26
На мтв има емисија каде што Некст Тајм заедно со Каролина ги пејат македонските народни песни..да видат сите како знаат дечките да пејат и нешто друго,и како добро го прават тоа..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 03:07
Originally posted by Eli Eli напиша:

Next Time одлично звучат на српски и на англиски

Како што веќе објавивме, Next Time евровизиската тема Нешто што ќе остане ги снимија на српски и на англиски јазик. И, додека српската верзија сега ја знаеме како: Не дам да те дирају, англиската има малку подолг наслов: The sweetest thing that will remain.
 


Lele sto se nema da docekame изненадување (ova sega prv pat go citam)....Izgleda nasive muzicari sto ne pretstavuvaat poslednive godini, ili glumat nekoe ludilo ili zaboravaat koja zemja treba da ja pretstavuvaat. Me zabole mene dali ke razberele srbite sto peeme ili ne. Zs ako taka mislat site srbite, hrvatite, slovencite ne peat na makedonski. Ne sakaat da cujat za toa., pod nivo im e. A nie ke se praime arni za site i zatoa vo finale ne vlagame. Srbite na srbski prvo mesto vadat pa nikoj ne razbira sto peela Marija Serifovic.

Next-time koga pobedija peeja na makedonski i taka treba da peat. Aj i angliski neka e, neka pokazat deka znaat i drug jazik......ama se drugo e premnogu.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.