IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Цигарите-штетат на вашиот изглед или не?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цигарите-штетат на вашиот изглед или не?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Цигарите-штетат на вашиот изглед или не?
    Испратена: 14.Февруари.2014 во 12:13
Нити цигара во мој живот,нити капка алкохол
нити па кафе,значи нема што да ми штети на 
изгледотголема насмевка(ако пречи кока кола,тоа незнам)голема насмевка

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2014 во 09:39
Не пушам и од почетокот на 2014 сум го намалили алкохолот со 30-40 %
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 11:03
мислам дека ми штети самото минење низ задните скали нашколо... или одење во вц... одма после смрдиш... а не па да ставам такво нешто во уста... [:-&]

Изменето од BisernA - 31.Декември.2008 во 11:04
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 23:58


pred da odgovoram na prasanjeto ...
prvo kako se pojavile cigarite ...

nekoe bebe koga ke se rodi ...
odma mu treba hrana i sigurnost ...
i se znae ... kako toa se pravi ...

i posle ke se potapsa po grbot da zdrigni od mlekoto ...
i dobil i sigurnost ...
i mirno ke spie ...

arno ama ...
denes majkite se sovremeni ....
nemaat vreme da gi dojat tri godini ....
i ja izmislile cuclata lazachka ...

moze nema da se najadi ...
ama so lazachkata dobiva bebeto sigurnost ...

ama toa bebe eden den ke porasne ....

i sramota e vozrasni da setame so cucli lazachki ...

i gi izmislija cigarite ....

kako minuva denot ...
vaka so stresovi ...
i ni treba sigurnost ...

i sto ?

ke si zapalime cigarche ...
i bas ne briga sefot sto ke kaze ...

samo odvreme navreme ...
treba malku da ne potapsaat po ramenata ...
ako se zakaslame ....

E sega da odgovoram ...
sepak cuclite-lazachki se resenieto ...
tie ne se stetni po zdravjeto ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 23:30
Дефакто дека цигарите се штетни тоа сите го знаеме, општо по здравјето, тоа вклучува и кожа, коски и коса и се; но, познавам непушачи од раѓање кои не изгледаат ништо подобро ниту се поздрави од многу др.пушачи.
Мене непушењето ми донесе 15кг плус во рок од само една година.
Може се штетни и некорисни но мене многу ми беа корисни за контрола на мојот енормен апетит.
Кожата не ми изгледа ништо подобро, но затоа не смрдам повеќе на чад и никотин. И повеќе не плукам како кочијаш на улица
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 16:41
штетат дефинитивно, можеби тоа однадвор не се забележува многу, но со текот на времето како што човекот старее тие те уништуваат и однадвор и одвнатре, затоа некои лица по 30-та година ги откажуваат цигарите.
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 08:38
aposolutno deka stetat i na ten i na koza,kosa,nokti,za belite drobovi da ne pravime muabet....
no sepak eve samo sto zapaliv
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 17:37
Mnogu. Kozzata dobiva sivkasta boja, gi iritira lojnite zzlezdi povekje da lachat masnotii, losh miris izleguava od kosata kozzata ustata, zabite zzolteat, ochite (belkite) isto taka, noktite i prstite so koj se drzzi cigarata zzolteat i mnogu losho mirisaat...itn -shto se odnesuva do izgledot. Za shtetnosta na cigarote vrz zdravjeto se napishani studii. Bi sakal da gi otkazzam. Mnogu losha navika koja mnogu lesno preminuva vo zavisnost.
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 18:02
A znaete i deka vo sostav na cigarite vleguva i katranot i acetonot sto se koristi za vadenje na lak od noktite?...epa sega vie prodolzite da pusite

Изменето од Lithium - 21.Декември.2008 во 18:02
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 13:37
Pa imaat loso vlijanie u sekoj slucaj,samo sto kaj nekoj porano se zabelezuvaat posledicite a kaj nekoj mnogu pokasno.
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 12:51
Ite kako, ja susat kozata, a i rakot kako nagradno se dobiva.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 12:18
Pa stetni se normalno i toa epten. Cadot od cigarite gi zatvora porite na kozata na liceto i go pravi liceto da izgleda za nekolku godini postaro. I plus toa stetno vlijae i na glasot, i na belite drobovi i znaete kako ide toa ponatamu...
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
monitor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај monitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 12:57
Штетни се а последиците се видливи на подолг рок.Ако некој знае испробан начин за одвикнување нека ми каже.Само да не биде она - треба јака воља бид. тоа го знам

Изменето од monitor - 20.Декември.2008 во 12:58
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 11:49
se uste ne znam zatoa sto ne sum propusila
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.