IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - 10 вида “перење“ на женскиот мозок???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

10 вида “перење“ на женскиот мозок???

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: 10 вида “перење“ на женскиот мозок???
    Испратена: 10.Декември.2008 во 16:10
Психоаналитичарите изјавиле дека чудесното суштество кое што се нарекува жена всушност не постои, туку дека станува збор за празно платно за проекција на машката фантазија. Во потрагата за тоа сензационално откритие, прочитајте како се’ ерекцијата ги вработила жените и им го испрала мозокот.

Силикони, силикони
Женските гради понекогаш се голем товар, без потреба се клатат, сметаат при акција, не пружаат никаква заштита, немаат ориентациска вредност – да речеме дека барем секогаш покажуваат кон север – и без парот влакнести машки раце, човек навистина не знае што да прави со нив.
Од тие, чисто научни причини, мажите ги убедиле жените дека градите мораат да бидат цврсти, заоблени и волуминозни. Секако, на никој не му паѓа на ум да го повреди машкото его за да ги допре, а после тоа била измислена естетската хирургија.

Бразилска депилација
Поголемиот број од жените израснале во светот каде што влакната се бљак, фуј и бррр. И додека на ниту еден маж не му паднало на ум, на пример на жената да и овозможи полесна орална конзумација, постои низа на ритуали кои што се воведени за жените под оправданието дека така е “похигиенски“. Урлање, врисок и солзите низ кои што поминуваат жртвите на бразилската депилација, за да можат со своето ќелаво меѓуножје да го задоволат машкиот поглед и јазик, бележиме како мал плус со кој оди и наградата која што припаѓа:

Козметичка артилерија
Како мал знак за внимание на претрпената болка и вложениот труд, ред е понежниот пол да го расположиме со некоја врвна make-up колекција, чија што конечна цел е по некоја коинциденција, повторно украсување на машкото видно поле.
Жените мораат да бидат убави, а мажите мораат да бидат...мораат да бидат.. хм...па всушност и не мораат. Колку само часови се потрошени пред огледалата за само малку машки комплименти. Треба некој да нацрта графит за да види дали всушност тоа се исплати.

Дама пред гостите и к*рва во кревет
По феминистичките активисти и сексуалната револуција, повеќе немаше изговори за одредена положба на жената во друштвото, а исто така моравме да најдеме нови финти за да ја сочуваме историската доминација која што е стекната со напорното неработење.
Така на мајчинството му дадовме коректна политичка аура на кариерата во која што жените, секако мора да се докажат, и први сме кои што ќе ве потчукнеме по рамото поради феноменалниот успех на работа, во кујната, околу пелените и во креветот. Откако им дозволивте максимално да покажат што знаат и умеат, ред е да продолжиме со разонодата.

Контрацепциска пилула
Во совршен состав со машкиот цинизам, кој што со двете раце ја прифатил половата рамноправност, беше извадена и приказната за пилулите како конечно женско ослободување. Ќе се напиеш таблета и не мора повеќе да се грижиш дали ќе бидеш во секое време на располагање од неговиот нагон на тестостерон.
Да не го споменуваме решавањето на маката околу кондомот и впуштање на зеднички здравствен ризик. Таквото еманципирано превземање на контролата над својот живот мажот ќе го цени до болка.

Брчки и целулит
Колку маркетингшки оддели посветиле внимание на рекламите за исчезнувањето на брчките или намалување на целулитот, кои што природно се создаваат, но за мажите стравично неприродно изгледаат, подобро да се вложи во блага корекција на машката ментална оптика. Тие неколку линии на бедрата постанаа вистински пец-пец, првокласно табу за задникот.
Во светот без мажи можеме совршено да замислиме еден остров преполн со жени, каде што да речеме дека би се натпреварувале по бројот на целулит и стрии. Ок, попрецизно, можеме совршено да замислиме да пуштиме остров преполн жени.

Шипки и танги
Филмовите “Стриптиз“ и “Showgirls“ ја вратија гордоста и славната метална шипка околу која што се врти нежното женско тело и машката еротска глад. Со серијата од 5 DVD наречени “Carmen Electra Aerobic Striptease“ повеќе ниту една жена нема право на кардио вежби, и дека притоа без трага исчезнуваат градникот и гаќичките.
Во тоа на вам, се надеваме дека ќе ви помогне и “Electra-Pole“, стриптиз- фитнес- направата која што се расклпоува ќе ја направи вашата дневна соба во вистински спектакл за телото.

Мирисна, свежа и чиста
Ако барем 24 часа дневно не зрачиш со мирис на лаванда, со свежина на бор проткаен со аромата на дива роза од планините на Килиманџаро, тогаш под итно оди на операција за промена на полот. Како маж, ти се отвараат нови хоризонти на дозволени мириси и степени на чистота.
Испотен си, со масно чело, тежок мирис и со неколку дамки околу пазувите? Бинго. Вистинско машко. Чекај жената да ти ја тргне краватата пред да те “среди“ помеѓу бедрата.

Лезбијска фаза
По лезбискиот исповед на Angeline Jolie, Katy Perry и Alanis Morissette, се повеќе е кул да се потфатите со пријателката на некоја добра забава. Женските бакнежи и мазења се љубопитна игра на девојките кои што учествуваат во тоа, бидејќи тоа претставува мистерија на женската сексуалност околу која што се спремни да потрошат премногу фасцинации и сперма.
Поработете на динамиката во својата врска и кажете му на вашиот драг дека сте се лизнале со пријателката кога сте имале 16 години, иако не сте го направиле тоа.

Високи потпетици
Животот на висока нога е опасен. Како за буџетот така и за кичмата. Освен Тom Criuse и клубот “под 160 м“, како да го убедивме женскиот род дека повеќе часовното тапкање на прстите со петата од десет сантиметри во воздухот е толку многу неопходно за опстанокот на овој вид дека нема ишијас кој што би можел да му се испречи на патот.

Се работи за уште еден болен образец на убавина по мерка на машкото либидо. Мажите пак за рамнотежата, превземале на себе еден друг мазохистички детал. Тој дека воглавно ги боли к....
---------------------------------------------------------------------------
 
 
газење%20од%20смеење Морам да кажам, текстов наречен 10 вида “на перење“ на женскиот мозок, првично ме насмеа, а не е баш за смеењеголема%20насмевка
 
Сами ли си ги переме мозоците, трчајќи од маникир, на фризер, на козметичар, во шопинг, кај естетски хирург... сакајќи да го достигнеме “образецот за убавина по мерка на машкото либидо“... заборавајќи во меѓувреме да бидеме тоа што сме и какви што сме створени: ЖЕНИ?
 
Каде ја гледате целта на трката по убавина: да сте задоволни од самите себеси, од што така е модерно... или навистина целта на сиот трошок е “само“ машката ерекција?црвенеењезбунетост
 
Како вие ќе го прокоментирате ова?...размислување
 
 
 
 
 


Изменето од anastea - 11.Декември.2008 во 03:13
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 16:18
ме насмеа..Мирисна, свежа и чиста
Ако барем 24 часа дневно не зрачиш со мирис на лаванда, со свежина на бор проткаен со аромата на дива роза од планините на Килиманџаро, тогаш под итно оди на операција за промена на полот.


Ама кога ке размислам и кога ке видам дека грото од женскиот род ПРЕТЕРАНО пазат на овие работи трагично ми е.

Доволно е да си испран и испеглан што би рекла баба ми. Дали тој сега ке ме види без шминка или кога ке се земеме исто ми се фака-барем ке знае каква сум поточно голема%20насмевка
Навистина е полесно да си машко според овие работи...но жена си е жена бе брат плазење


Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 13:40
Originally posted by anastea anastea напиша:

Психоаналитичарите изјавиле дека чудесното суштество кое што се нарекува жена всушност не постои, туку дека станува збор за празно платно за проекција на машката фантазија. Во потрагата за тоа сензационално откритие, прочитајте како се’ ерекцијата ги вработила жените и им го испрала мозокот.

Силикони, силикони
Женските гради понекогаш се голем товар, без потреба се клатат, сметаат при акција, не пружаат никаква заштита, немаат ориентациска вредност – да речеме дека барем секогаш покажуваат кон север – и без парот влакнести машки раце, човек навистина не знае што да прави со нив.
Од тие, чисто научни причини, мажите ги убедиле жените дека градите мораат да бидат цврсти, заоблени и волуминозни. Секако, на никој не му паѓа на ум да го повреди машкото его за да ги допре, а после тоа била измислена естетската хирургија.

Бразилска депилација
Поголемиот број од жените израснале во светот каде што влакната се бљак, фуј и бррр. И додека на ниту еден маж не му паднало на ум, на пример на жената да и овозможи полесна орална конзумација, постои низа на ритуали кои што се воведени за жените под оправданието дека така е “похигиенски“. Урлање, врисок и солзите низ кои што поминуваат жртвите на бразилската депилација, за да можат со своето ќелаво меѓуножје да го задоволат машкиот поглед и јазик, бележиме како мал плус со кој оди и наградата која што припаѓа:

Козметичка артилерија
Како мал знак за внимание на претрпената болка и вложениот труд, ред е понежниот пол да го расположиме со некоја врвна make-up колекција, чија што конечна цел е по некоја коинциденција, повторно украсување на машкото видно поле.
Жените мораат да бидат убави, а мажите мораат да бидат...мораат да бидат.. хм...па всушност и не мораат. Колку само часови се потрошени пред огледалата за само малку машки комплименти. Треба некој да нацрта графит за да види дали всушност тоа се исплати.

Дама пред гостите и к*рва во кревет
По феминистичките активисти и сексуалната револуција, повеќе немаше изговори за одредена положба на жената во друштвото, а исто така моравме да најдеме нови финти за да ја сочуваме историската доминација која што е стекната со напорното неработење.
Така на мајчинството му дадовме коректна политичка аура на кариерата во која што жените, секако мора да се докажат, и први сме кои што ќе ве потчукнеме по рамото поради феноменалниот успех на работа, во кујната, околу пелените и во креветот. Откако им дозволивте максимално да покажат што знаат и умеат, ред е да продолжиме со разонодата.

Контрацепциска пилула
Во совршен состав со машкиот цинизам, кој што со двете раце ја прифатил половата рамноправност, беше извадена и приказната за пилулите како конечно женско ослободување. Ќе се напиеш таблета и не мора повеќе да се грижиш дали ќе бидеш во секое време на располагање од неговиот нагон на тестостерон.
Да не го споменуваме решавањето на маката околу кондомот и впуштање на зеднички здравствен ризик. Таквото еманципирано превземање на контролата над својот живот мажот ќе го цени до болка.

Брчки и целулит
Колку маркетингшки оддели посветиле внимание на рекламите за исчезнувањето на брчките или намалување на целулитот, кои што природно се создаваат, но за мажите стравично неприродно изгледаат, подобро да се вложи во блага корекција на машката ментална оптика. Тие неколку линии на бедрата постанаа вистински пец-пец, првокласно табу за задникот.
Во светот без мажи можеме совршено да замислиме еден остров преполн со жени, каде што да речеме дека би се натпреварувале по бројот на целулит и стрии. Ок, попрецизно, можеме совршено да замислиме да пуштиме остров преполн жени.

Шипки и танги
Филмовите “Стриптиз“ и “Showgirls“ ја вратија гордоста и славната метална шипка околу која што се врти нежното женско тело и машката еротска глад. Со серијата од 5 DVD наречени “Carmen Electra Aerobic Striptease“ повеќе ниту една жена нема право на кардио вежби, и дека притоа без трага исчезнуваат градникот и гаќичките.
Во тоа на вам, се надеваме дека ќе ви помогне и “Electra-Pole“, стриптиз- фитнес- направата која што се расклпоува ќе ја направи вашата дневна соба во вистински спектакл за телото.

Мирисна, свежа и чиста
Ако барем 24 часа дневно не зрачиш со мирис на лаванда, со свежина на бор проткаен со аромата на дива роза од планините на Килиманџаро, тогаш под итно оди на операција за промена на полот. Како маж, ти се отвараат нови хоризонти на дозволени мириси и степени на чистота.
Испотен си, со масно чело, тежок мирис и со неколку дамки околу пазувите? Бинго. Вистинско машко. Чекај жената да ти ја тргне краватата пред да те “среди“ помеѓу бедрата.

Лезбијска фаза
По лезбискиот исповед на Angeline Jolie, Katy Perry и Alanis Morissette, се повеќе е кул да се потфатите со пријателката на некоја добра забава. Женските бакнежи и мазења се љубопитна игра на девојките кои што учествуваат во тоа, бидејќи тоа претставува мистерија на женската сексуалност околу која што се спремни да потрошат премногу фасцинации и сперма.
Поработете на динамиката во својата врска и кажете му на вашиот драг дека сте се лизнале со пријателката кога сте имале 16 години, иако не сте го направиле тоа.

Високи потпетици
Животот на висока нога е опасен. Како за буџетот така и за кичмата. Освен Тom Criuse и клубот “под 160 м“, како да го убедивме женскиот род дека повеќе часовното тапкање на прстите со петата од десет сантиметри во воздухот е толку многу неопходно за опстанокот на овој вид дека нема ишијас кој што би можел да му се испречи на патот.

Се работи за уште еден болен образец на убавина по мерка на машкото либидо. Мажите пак за рамнотежата, превземале на себе еден друг мазохистички детал. Тој дека воглавно ги боли к....
---------------------------------------------------------------------------
 
 
газење%20од%20смеење Морам да кажам, текстов наречен 10 вида “на перење“ на женскиот мозок, првично ме насмеа, а не е баш за смеењеголема%20насмевка
 
Сами ли си ги переме мозоците, трчајќи од маникир, на фризер, на козметичар, во шопинг, кај естетски хирург... сакајќи да го достигнеме “образецот за убавина по мерка на машкото либидо“... заборавајќи во меѓувреме да бидеме тоа што сме и какви што сме створени: ЖЕНИ?
 
Каде ја гледате целта на трката по убавина: да сте задоволни од самите себеси, од што така е модерно... или навистина целта на сиот трошок е “само“ машката ерекција?црвенеењезбунетост
 
Како вие ќе го прокоментирате ова?...размислување


TAA  SOSTOJBA  NA  COVEKOT  KOGA  MOZE  SAMO  SO  EDNOSTAVNA  PROEKCIJA  VRZ  PLATNOTO  NA  SVESTA  DA  VNESE  NEKOJA  NAVIKA  ILI  SL.  VO  MEDICINATA  SE  VIKA    1 FAZA  NA  SIZOFRENIJA
 
      pa  taka  licata  koi  se  vo  taa  faza  bezrazlika  dali  se  zenski  ili  maski  istoto  im  se  slucuva  a   STO  SE  ODNESUVA  DO  NORMALNITE 
 LUJDZE   KAJ  NIV  TOA  NA  TAKOV  NACIN  NE  MOZE  DA  SE  SLUCI................
 
 
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 14:55
Бразилска депилација
Поголемиот број од жените израснале во светот каде што влакната се бљак, фуј и бррр. И додека на ниту еден маж не му паднало на ум, на пример на жената да и овозможи полесна орална конзумација, постои низа на ритуали кои што се воведени за жените под оправданието дека така е “похигиенски“. Урлање, врисок и солзите низ кои што поминуваат жртвите на бразилската депилација, за да можат со своето ќелаво меѓуножје да го задоволат машкиот поглед и јазик, бележиме како мал плус со кој оди и наградата која што припаѓа:

после овој текст ќе размислам за промена на полотгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 18:35
Каде ја гледате целта на трката по убавина: да сте задоволни од самите себеси, од што така е модерно... или навистина целта на сиот трошок е “само“ машката ерекција?

Ne - mislam deka se raboti za kriza na duhot koj e seopshta. Ne se samo zzenite tie koj shto na vakov nachin sakaat bilo da osvojat bilo da zadrzzat mazz pokraj sebe. Mazzite se ushte pogolemi budali - i pagjaat ponisko od zzenite vo ochajnichki obid da svrtata vnimanie na sebe
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 03:23
Да, навистина, што се случува со мажите?збунетост
 
Трката по убавина се повеќе преминува во машка “дисциплина“: срушени се бариерите со мажите кои се депилираат, се шминкаат, чупаат веѓи, ги користат услугите на козметичките салони и пластичните хирурзи, пратат мода... па дури и штикли носат...
 
Дали навистина се работи за криза на духот, машка феминизација, очајнички обид за свртување внимание врз себе, поместени естетски и морални критериуми, помодарство... што уште не кажав?размислување
 
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 09:02
Vo aktuelniov moment mazzite sakaat instant reshenija za brz uspeh i toa e toa.

Изменето од Anthony - 12.Декември.2008 во 09:02
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 03:03
bash e perenje na mozok. povekjeto od ovie raboti se nametnati od pornografijata.


ovie raboti ne se neophodni za mashka erekcija, fala bogu osven vo sluchai na porno zavisnici so totalno ispran mozok

i mali gradi se ubavi, zenata ne e samo par gradi, tuku mnogu povekje i se gleda vo celina a ne vo delovi!
ne mora ni da e so braizlska depilacija, ni so shminka, ni vo tanga, nitu da mirisa na lavandi i borovi. nitu da se besi na shipki,nitu da e vo visoki potpetici za da vozbudi nekoj maz...
drugi raboti se bitni. pogled koj veli "dojdi i zemi me" i samodoverba.

a da trpam bolki i da ne mi bide udobno vo ona shto go nosam za nekoj maz, e malo sutra!
porano povekje se opteretuvav so nekoi raboti, ama sfativ deka ona za sho nie zanite se sekirame, na mazite ne im e ni na kraj pamet. od site mozni mesta za zjapanje koga si gola, toj sigurne nema da ti zjapa vo 2 i polte strii so gi imas i 12 grama celulit

ne se optovaruvajte mnogu

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
monitor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај monitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 15:39
Каде ја гледате целта на трката по убавина: да сте задоволни од самите себеси, од што така е модерно... или навистина целта на сиот трошок е “само“ машката ерекција?
ова го позајмив од анастеа


МОРЕ КАКВА МОДА , КАКОВ ТРОШОК . ПРВО САКАМ САМАТА НА СЕБЕ ДА СИ СЕ ДОПАДНАМ .МОЈОТ ПАРТНЕР МЕ САКА ТАКВА КАКВА ШТО СУМ.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 15:48
Оваа изјава на Карл Лагерфелд ќе ја ставам тука тои мислам дека се обидува да го направи она што го тврди насловот на темата.

Многу ступидна изјава на овај токмак,и крајно навредлива за жените.

Па девојки еве ја изјавата а вие се уште продолжете да купувате парчиња облека од ова дрво кое зборува


Дали некој воопшто сака да гледа жени со облини?

Контрoверзниот дијазнер Карл Лагерфелд упати критика до „нормалните“ жени, откако популарното германско списание „Бригит“ забрани објавување на какви било фотографии на слаби манекенки.

Лагерфелд изјави дека никој не сака да гледа заоблени и пополнети жени.

- Имате дебели мајки, кои со кесичка чипс седат пред телевизорот и коментираат колку се грди моделите. Суштината на модата се соништата и илузијата, додаде германскиот дизајнер.

Навредената манекенка Кети Грин, која меѓу другото беше заштитно лице на кампањата за Вондербра и Ултимо, реагираше на неговите зборови и изјави дека и се лоши од Лагерфелд.

- Целосно сум шокирана од неговата изјава. Тој човек навистина е луд и неодговорен. Ми се повраќа од него, изјави Кети.

- Тој рече дека никој не сака да ја види вистинската жена, но јас знам дека речиси сите вистински мажи повеќе ги преферираат жените со облини, истакна Кети.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 15:50
Само да додадам дека најпривлечна и најсекси од девојките на горната слика ми е првата од десно,абе ко бомбонче е  љубовљубовљубовљубовљубовљубовљубовљубов срценцеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 21:01
Оваа изјава на Карл Лагерфелд ќе ја ставам тука тои мислам дека се обидува да го направи она што го тврди насловот на темата.

Многу ступидна изјава на овај токмак,и крајно навредлива за жените.

Па девојки еве ја изјавата а вие се уште продолжете да купувате парчиња облека од ова дрво кое зборува


Дали некој воопшто сака да гледа жени со облини?

Sekoj ima sopstven vkus,neznam dali mazite preferiraat zeni so oblini ,ama sigurna sum deka vakva  vosochna figura niedna zena ne posakuva pokraj sebe.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.