IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - El clasico
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

El clasico

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: El clasico
    Испратена: 09.Декември.2008 во 21:06
Najgolemoto derbi vo planeta

Barcelona vs Real Madrid
vo sabota

ja mislam deka barcelona ke prodolzuva so isto tempo
rezultat 5:0 ili 6:0
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 17:32
za kogo
1 Година верен форумџија
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 17:32
Barcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Изменето од HI)H( - 13.Декември.2008 во 12:08
1 Година верен форумџија
Кон врв
salordon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај salordon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 17:55
i ja mislu deka barca ke pobedi
Кон врв
salordon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај salordon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 20:15
Шустер не го дочека дербито, Рамос во Реал
Само неколку дена пред "Ел Класико", германскиот кормилар во Реал Мадрид сепак го напушти "Кралскиот брод". На истото место, е назначен некогашниот тренер на Тотенхем, Хуанде Рамос.


     Вчера попладна на стадионот на кралскиот клуб, Сантијаго Бернабеу беше одржана конференција каде беше одлучено за таквата замена на менаџерот на клубот.

     Германецот веќе некое време беш под голем притисок, повеќе поради испаѓањето од кралскиот куп од третолигашот Реал Јунион од Ирун, наспроти феноменалната игра на Барселона во првенството на Примера. Неговиот статус во неизвосност беше донесен повеќе поради двата неочекувани порази од торински Јувентус во Лигата на Шампионите, иако се избори за пласман во понатамошните натпреварувања.

     Спортскиот директор на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ, вчера оствари средба со германскиот некогашен играч и досегашен експерт и ги извести челниците на клубот дека најдобар потег за прогрес на тимот претставува отказот на Берн Шустер. Рамос без обзир на неуспешната епизода во Англија, но сепак добро познат во Шпанската Примера, во последните десет години водеше пет екипи: Рајо Валекано, Бетис, Еспањол, Малага, Севиља, како и веќе споменатиот Тотенхем.

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 00:50
јас мислам дека Реал е веќе на пат да го добие годинешново El Clasico!
како и многу други до сега.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
crack Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crack Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 21:43
noramlno deka barca ke pobedi
Кон врв
salordon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај salordon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 11:56
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

јас мислам дека Реал е веќе на пат да го добие годинешново El Clasico!како и многу други до сега.
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 14:47
Barca:Real Madrid 2:0 Eto'o 83' Messi 91'

Eto promasi penal
1 Година верен форумџија
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 16:32
super izigraa barsa....a real na kasiljas slobodno moze spomenik da mu podigne....pa ne znam vo kolku momenti gi spasiсреќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 05:40
Barca e najdobra ekipa vo prova polovina na sezonat ima najvise postignati golovi a najmalku primeni

Barca ZAKON
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:59
За сите заљубеници во Шпанскиот фудбал и големи фанови на Реал и Барса.
Наредното ел класико е во сабота.
Подгответе се за уживање со најголемите мајстори на фудбалската игра.
 
И нормално,сега немам срце а да не пишам.
 
Напред Реал Мадридголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 17:49
Napred Barca

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 04:51
Bravo Barsa...celosno go potopivte i posramivte Real...
 
 
Definitivno Barsi pisuva nova istorija vo Spanija....
 
голема%20насмевкаSreka sto "se cuvaat" za vo liga na sampioni, inaku trebase uste 2-3 da im dadat
 
za tie sto go propustija ovoj navistina prekrasen natprevar, golovite ovde 
 
p.s Duri i Pujol,kapitenot dade golголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.