IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Немажени/ неженети, страв од обрски или...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Немажени/ неженети, страв од обрски или...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Немажени/ неженети, страв од обрски или...
    Испратена: 08.Декември.2008 во 19:43
 Granicata na stapuvanje vo brak se pomestuva pogore i pogore. Mnogu   mladi lugje ne s eodlucuvaat na brak izvlekuvajki se so razni izgovori: nemanje redovna rabota, nemanje obezbedeno uslovi: stan, kola. izgovorite se bezbroj. Dali zad ovie izgovori se krie zelbata za lagoden zivot i beganjeto od obvrskite?
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:48
Често се спомнува непоштеност, а не се осудувани. збунетост
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:48
mozda do nekade si vo pravo,ama brakot ne se zasnova
na pari,stan,kola.Sigurno i nekoj od nase vreme gi nemal tie uslovi pa sepak se zivee.
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:50
Znaci deka pogolema e zelbata za lagoden zivot, beganje od obvrskite, griza za deca, nokji ne spini, ljubeznost sprema svekrviteголема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:52
Која не би посакала да и бидеш свекрва ? големо%20гушкање

Оѓин да ја изгори ако има таква ! лутина
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:53
izgleda deka e toa,ama dodeka se svestat godinite prosle
a so toa se propusta eden ubav period od zivotot
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:54
Јас искрено не можам да најдам девојка а камо ли да се оженам,не ме љубат ама ич последнава година и половина..
вероватно покрај то што сум голем лузер сум и грд.
ама пак ми е гајле многу да ви кажам.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 19:57
Ѓубриња едни ! смеење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 20:03
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Која не би посакала да и бидеш свекрва ? големо%20гушкање

Оѓин да ја изгори ако има таква ! лутина

... газење%20од%20смеење....големо%20гушкање...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 20:05
Originally posted by fiks fiks напиша:

Јас искрено не можам да најдам девојка а камо ли да се оженам,не ме љубат ама ич последнава година и половина..
вероватно покрај то што сум голем лузер сум и грд.
ама пак ми е гајле многу да ви кажам.

..za sekoe tendzerce ima kapace... ne rekle starite dzabe... a da go poglednesh so moi ociголема%20насмевка... Sekoj za nekogo e najubavсреќа Taka da ako nekoja ne ja gleda tvojata ubavina znaci deka ne e sudenata...големо%20гушкање
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 20:06
mladite si begaat od obvrskite,poubavo im e da si shetaat,da se zabavuvaat dodeka drug im misli za se,sakaat potpolna sloboda vo zivotot,bez obvrski,bez zamaranje so toa shto ke se jade koj ke gotvi koj ke plati,.......zatoa i ne se odlucuvaat na brak
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 20:06
Ја ко ќе се женам(ако се женам) ќе ги поканам сите форумѓии да дојдат на свадба и ве молам подарокот да го ставите по можност во плик
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 20:16
на Дедо Мраз му пиша ?
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 21:57
Mislam deka poveke e udobniot zivot, otkolku beganjeto od obvrski...Se vrabotuvas, zemas dobra plata, zivees sam ili so cimeri/ki, platata si ja trosis samo za sebe...nikoj ne ti vodi evidencija kade odis, sto pravis, vo kolku ke se vratis...dali so prijatel ili so prijatelka si piel/a kafe...Seto toa si go nosi slobodniot zivot...Dodeka pak brakot nosi drugi raboti...nekako taa sloboda sto ja imam sega, mi se cini deka nema da ja imam vo brakot...kolku i da se sakame so partnerot, mnogu poveke bi razmisluvala sto otkako ke se zememe...Nema sansi da ziveam so roditelite, dali se toa moite ili negovite, a dokolku ne raboti ke cekam prvo da si najde dobra rabota pa potoa moze da razgovarame za brak...na 20 godini mnogu ne razmisluvaat mladite dali imaat kade da ziveat, dali imaat pari, nim im e vazno da se sakaat...no kako sto odminuvaat godinite, pokraj ljubovta i drugi raboti izleguvaat na listata na prioriteti...
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,139 секунди.