IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Моето образование- Мој/избор на родителите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Моето образование- Мој/избор на родителите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Прашање: Зошто се одлучи за ова училиште/факултет?
Одговор Гласови Статистика
23 [62,16%]
5 [13,51%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
2 [5,41%]
4 [10,81%]
1 [2,70%]
2 [5,41%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 21:47
toa shto sum odsekogash sum sakala da bidam, za toa shto ke bidam jas odluciv i moite roditeli nikogash ne bile protiv toa ......samo pravo .......dodusha imashe mal obid od strana na keva da se zapisham medicina no nema shansi ,znam deka ne sum za taa profesija ........baka mi vikashe koga bev pomala deka mn zboram kako drveno advokatece sum bila i ete taka i bidna
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2010 во 21:12
Ако беше така...
или ќе идев Орце (желбата на мајка ми)...
...или ќе идев Дрен -економски смер (желбата на татко ми) ( )

Ама ја си глеав по мое и си се запишав медицина.
И сеа имам на почеток година 3 кеца и ми викаат:
-Ааааа, еве ја медицината твоја, госпожата медицина ќе учела, гледам колку учиш, подобро ти беше Орце или Карев да се запишеш, ама неее! ти сакаш за џигери да учиш!

Тоа татко ми.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2010 во 21:20
Тоа ми е најсоодветно за струка понатамошна .... инаку сето друго ми е бескориснонамигнување  ГИМНАЗИЈА голема%20насмевка
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 10:40
си сакав информатички смер во стручно школо и си добив(ама учење колку ти душа сака).
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 14:53
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Ако беше така...
или ќе идев Орце (желбата на мајка ми)...
...или ќе идев Дрен -економски смер (желбата на татко ми) ( )

Ама ја си глеав по мое и си се запишав медицина.
И сеа имам на почеток година 3 кеца и ми викаат:
-Ааааа, еве ја медицината твоја, госпожата медицина ќе учела, гледам колку учиш, подобро ти беше Орце или Карев да се запишеш, ама неее! ти сакаш за џигери да учиш!

Тоа татко ми.
да знаеш само колку сум се изнасмеал на ова, извини среќа

инаку мене никогаш не ме форсирале за нешто, ме советувале каде е најубаво поради тие и тие причини, ама секогаш на мене паѓал изборот, и мислам дека така е најубаво
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 16:03
Гимназија засега-сопствен избор , иако во дилема бев поголемо време - и не сум разочаран...
Природни науки најфино ми идат...
Па ќе видиме понатаму...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2011 во 19:56
фала Богу се си одбрав сама... и си го сакам тоа што го учам колку и да кукам некогаш
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
b1ljana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај b1ljana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 23:17
Моите родители никогаш не ми се мешаа во одлуките околу образованието иако мајка ми инсистираш да размислам за медицина... Бев јасана дека ниту малку не ме привлекува таа област па одбрав струка која ми се гледаше интересна...
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2011 во 02:16
Учев средно економско, и сеа студирам на економски факултет. Мајка ми колку - толку е задоволна од одлуката, ама татко ми... тој сеуште вели дека не е доцна да се запишам на филолошки и да го баталам економскиот. За средно немав многу избор што да учам, па избрав економско како најдобра опција (според мене), а изборот на факултет како да ми беше направен уште коа избрав што да учам средно. Сите мои блиски луѓе беа против мојот избор, демек сум имала капацитет за повеќе, као да економистите се луѓе без мозок, али како да ме фатија на инат. Нема што други да се мешаат при изборот, ако се побара помош од нив тогаш можат да си кажат мислење.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 10:02
Моето образование беше моја одлука....
Учев средно правно, и многу бев задоволна..
Кога се запишав бидејќи појдов во друг град првите два три дена сакав да се отпишам, меѓутоа после ехеееее.......немав гајле и супер ми беше си учев со мерак....
Е после требаше правник да бидам....меѓутоа се запишав на економски и тоа баш случајно....Преку ноќ ја донесовме одлуката со две другарки.....и за два три дена се запишавме....И  баш супер ..Моите никогаш не ми се мешаа секогаш беа задоволни од мојот избор...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 12:49
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Моето образование беше моја одлука....
Учев средно правно, и многу бев задоволна..
Кога се запишав бидејќи појдов во друг град првите два три дена сакав да се отпишам, меѓутоа после ехеееее.......немав гајле и супер ми беше си учев со мерак....
Е после требаше правник да бидам....меѓутоа се запишав на економски и тоа баш случајно....Преку ноќ ја донесовме одлуката со две другарки.....и за два три дена се запишавме....И  баш супер ..Моите никогаш не ми се мешаа секогаш беа задоволни од мојот избор...
 
Мај, ме потсеќаш на Мајкл Џеј Фокс во ,,Семејни врски,, (загреан економист... да) голема%20насмевка
 
Инаку - моето образование - мој избор... плазење


Изменето од LiDivio - 11.Јануари.2011 во 12:50
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 12:50

[/QUOTE]
 
Мај, ме потсеќаш на Мајкл Џеј Фокс во ,,Семејни врски,, (загреан економист... да) голема%20насмевка
[/QUOTE]

Кај најде од цел народ на Мајкл Џо Фокс да те потсекамзамисленост

голема%20насмевка големо%20гушкање

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 12:52
Во поглед на ставовите за економијата ... толку некој да зборува со љубов за таа наука... љубовмечтаење
 
големо%20гушкање


Изменето од LiDivio - 11.Јануари.2011 во 12:52
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 13:17
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Во поглед на ставовите за економијата ... толку некој да зборува со љубов за таа наука... љубовмечтаење
 
големо%20гушкање


i naj interesno e sto ne rabotam bas kako ekonomistгазење%20од%20смеење


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.