IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во ракомет за жени - Македонија 2008
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕП во ракомет за жени - Македонија 2008

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 22:04
Ајде дечк иважн оСрбија и хрватска ги победивем кои најмногу не омаловажуваат и најмногу нив ги болат нашите порази
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 22:35
Cekaj, cekaj... Ja na Dankinjite epten sakam da im go zemat skalpot...
DeepBlue
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 23:15
ama svedska ni go zede nas..
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 00:36
Сликите говорат се за натпреварот македонија - шведскаКон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 01:47
денеска...катастрофа
секогаш се изморуваат нашиве при крајот,или нема со кого дасе смени малку првата постава........
само 3 се зктивни играчи
па Бујанова толку ме изнервира со тоа незјино подавање на пикер и десет топки и ги пресекоа........
еден промашен пенал,и две промашувања од крило што не смееа да се случат и ние ќе тепавме.......али тоа е

па домакини сме мислев ќе отидемее малку повеќе
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 12:08
Еве еден видео клип од почеток на натпреварот.http://www.youtube.com/watch?v=51NCOZjp5U8

Изменето од ZOTE - 11.Декември.2008 во 12:10
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 16:01

ТРЕТ ПОРАЗ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОНАТ

Ја пропуштивме историската шанса

МАКЕДОНИЈА - ШВЕДСКА 23:24 (13:13)
Сала:"Борис Трајковски" во Скопје. Гледачи: 5500
Судии: Бруновски и Канда од Словачка
Набљудувач: Цидерман од Словенија

Македонија:
Андрејева 7 одб
Треноска 1 одб.
Мечевска 2/2
Тодоровска 10/12
Коцевска 0/1
Кресоја 1/2
Радуловиќ -
Илкова -
Бујанова 1/7
Партенко 6/14
Црвенкоска 1/2
Пецевска 2/5
Бајрамовска -
Новеска 0/1

Седмерци: 9/10
Исклучувања: 2 мин.

Шведска
Каин -
Грундстром 16 одб.
Босон 1/2
Холмгрен -
Хелгесон 2/3
Викенштајн -
Товеби -
Скогсберг 2/2
Утковиќ 2/4
Ериксон 3/4
Алм 8/11
Торстенсон 5/13
Виберг -
Гулден 1/2

Седмерци: 2/3
Исклучувања: 8 мин.

Македонија загуби на најважниот натпревар од главната рунда и ја пропушти историската шанса да се најде во битката за петтото место. Теорија с$ уште постои, ако Хрватска денеска победи со еден гол или два разлика, без да постигне 25 погодоци. Секој друг резултат не ни оди во корист.
А имавме с$ во свои раце, доколку вчера победевме, тогаш без оглед на денешните натпревари ќе игравме и в сабота. Сега останува с$ да решава судбината. Дали мечот со Белорусија ќе биде последен за Македонија на ЕП ќе дознаеме денеска, околу 18:00 часот, кога ќе биде означен крај на првиот меч.

Има по што жалат македонските ракометарки. Не одиграа на потребното ниво, дури и пред полна сала, Швеѓаните беа доволно фокусирани, си ја играа својата игра, за разлика од Македонија, која овој пат беше добро прочитана и клучните играчи беа затворени.
Бујанова постигна само еден гол, и тоа од седум обиди, Партенко 6 од 14 шута, пет гола од пенал. Тодоровска беше единствената која н$ одржуваше во живот и ја чуваше надежта дека ќе успееме да стигнеме до историскиот пласман.
Првиот дел беше израмнет. На моменти водеше Шведска, на моменти Македонија. Имавме 10:9 во 22. минута, од тоа 8 гола беа дело на Тодоровска, два на Пецевска. Ништо не се смени ниту до крајот на полувремето. Факт што треба да се запамети, цело полувреме бековите на Македонија не постигнаа гол од игра!
Сеедно, на одмор се замина со егал 13:13, израмнето беше с$ до 45. минута од мечот (17:17) со тоа што Македонија неколкупати прокоцка шанса да поведе.
И по тоа дојде периодот кој го реши мечот. Серија од 4:0 за три минути и водство од 21:17 за скандинавскиот тим.
Имавме релативно добра шанса да се вратиме, евентуално да стигнеме до реми, но Јохана Алм беше стрелец на головите број 22 и 23 за Шведска, моменти кога направија предност доволна за триумф.
"Загубивме заради слабата реализација, посебно кога имавме играч повеќе во поле", изјави Глигоров на прес-конференцијата по мечот. Тодоровска со грч на лицето и со помош на соиграчите го напушти теренот и се очекува да се види дали ќе биде подготвена да игра денеска.

Р. Ѓ.

ТРЕНЕРИТЕ ДЕНЕСКА НА СОБИР

Онеста и Олсон странски предавачи

Французинот Клод Онеста, Швеѓанецот Матс Олсон, екс селекторот на Македонија, Гино Стрезовски, ќе бидат предавачи на четиридневниот тренерски семинар кој ќе се одржи од денеска до недела.
Се очекува бројка од 150 тренери, кои ќе имаат шанса да чујат главно дефанзивни стратегии, збогатено со улогата на голманот и слично.

ПРВЕНСТВОТО ГИ "ЗАКОВА" ПРЕД ТЕЛЕВИЗОРИТЕ МАКЕДОНЦИТЕ

Рекордна гледаност на МТВ

Евровизијата е единствениот настан кој успеал да собере повеќе гледачи пред малите екрани од преносите на настапите на женската ракометна репрезентација.
Над 660.000 гледачи барем една минута биле пред тв приемниците за натпреварот Македонија-Србија. Тоа е рекорд засега, на второ место е дуелот со Русија, кој собрал 612.000 гледачи.

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 18:20
Vecer protiv Belorusija
1 Година верен форумџија
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 19:14

 

 

  Како и да е ...нашите ракометарки даваат се од себе , играат

  и повеќе од колку што можат, сите се за пофалба, а додека

 публиката...за неа нема зборови...најдобра...секогаш ги бодри

и испраќа со големи аплаузи, без разлика дали губат или победуваат...

а пак кога ќе го ...распостелат...знамето......среќа....најубавата   глетка..............

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 21:47
Победа на ракометарките од 29:24 против Белорусија

Odlicno odigraa Bravo...

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 21:48
аплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплауз
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
keti72 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3353
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај keti72 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 22:10
големо%20гушкањезабавазабавазабавааплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплаузаплауз
Keti72
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 23:34
Супер игра супер атмосфера се изигра орото на крај, им пеевме макеоднско девојче и се беше супер [:D/]
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 23:51

 

 Нашиве ракометарки вечерва блескаа...

Прекрасни беа  сите...........среќа...........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,191 секунди.