IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - БОЖЈА убавина !
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БОЖЈА убавина !

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 67>
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: БОЖЈА убавина !
    Испратена: 23.Ноември.2008 во 23:45
   

Небесата, земјата и сè што е во нив е дело на *БОЖЈАТА *МУДРОСТ, на Неговата *МИЛОСТ. Таа чудесна Негова Вечна РАКА е поважна од секоја убава книга, убава човечка мудрост, секоја филозофија, традиција, нација, ...!

За сё што создал и создава, БОГУ Фала и Слава!

Би ве замолил во оваа тема да постирате, да кажувате за онаа убавина што е поважна од секоја егоистична човечка убавина, восфалувајќи го БОГА за сё она што вам многу ви значи!

БОЖЈИ Благослов до сите со добра волја!


      

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 23:47
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 23:51

Schaut hin das LEBENDIGE WORT,
Schaut hin die WEISHEIT GOTTES
Schaut hin das unendliche UNIVERSUM
Aus LIEBE zu uns Menschen ist Mensch geworden
In CHRISTUM JESUM!





Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 23:55

Славете Го Оној што создаде Небо и Земја
Поголемо од Него, ништо немја!

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 23:59
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 00:11
spiros, spored prilozhenoto mene mi izgleda deka tuka mozhe da si stavash apsolutno bilo kakvi ubavi slikichki i da velish deka toa e Bozhjata ubavina. Ne e li toa mozhebi malu preshiroko postaveno za da odgovara konkretno za nashiov forum?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 00:22
Месинџер, да ги отвориме срцата за да може СÈДРЖАТЕЛОТ во ними да направи свој дом!

Биди, бидете широки во името на СÈДРЖАТЕЛОТ, те/ве молам!       

п.с. Денес ми е слава Св. Мина! Отворете срце широко и направете ми еден подарок. СÈДРЖАТЕЛОТ ќе ве награди!
[/QUOTE]





Изменето од spiros - 25.Ноември.2008 во 19:03
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 10:58
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

spiros, spored prilozhenoto mene mi izgleda deka tuka mozhe da si stavash apsolutno bilo kakvi ubavi slikichki i da velish deka toa e Bozhjata ubavina. Ne e li toa mozhebi malu preshiroko postaveno za da odgovara konkretno za nashiov forum?

Абе Меси, па нели бог е творец на се видливо и (пази сега) на се невидливо, на овој свет. (btw.Ова им е како една „резерва“, добар изговор, добар аргумент за во иднина, ако се открие некоја нова работа, нормално, таа да му ја припишат на дедо боже! Зарем не беше така со сите научни откритија? Прво се противат, а потоа кога ќе увидат дека не биле во право, го прифаќаат новото, и плус велат дека ете, тоа е божјо дело. Сетете се само за Земјата и нејзиното кружење)!
Па, според ова, сето ова што е поставено од Спире наш, е божјо дело! голема%20насмевка 

Р.Ѕ. Еве, во меѓувреме, јас барам една слика како (покрај ракиичка и мезенцесреќа) играм табла со мојот другар и да ја пастирам, како доказ за божјото совршенствонамигнување !
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 18:23
Златнику златен, дека Најважното не е можно да се види со очите би требало во меѓувреме да е јавна тајна што не баш сите ја знаат!
Ако погледнеш на знакот на Ѕведа Деница - значи на ѕвездата на просветлувањето (Давидовата Ѕвезда) ќе видиш дека таа покажува нагоре (кон Небото) и надолу (кон Земјата). Најважните, најголемите и најмалечките работи се гледаат пред сё со очите на срцето!

Епистел до Ефесјани. 1:18+19   


Впрочем ако погледнеш и во стара индија, средната (од седум) чакра, укажува на срцето, на местоживеењето на ДУХОТ БОЖЈИ!
ШАЛОМ!


Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 18:40
Фален и Славен БОГ за Маслинката, за Маслото и за Помазанието ГОСПОДОВО!
.
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 18:41
онаа убавина што е поважна од секоја егоистична човечка убавина, восфалувајќи го БОГА за сё она што вам многу ви значи!



sega kje vidis sliki od mene



Изменето од anakin - 24.Ноември.2008 во 18:41
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 18:43
http://www.atlantalandscape.net/gardens/japanese-garden.jpg
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 18:44
http://theinternetguy.files.wordpress.com/2008/01/valencia.jpg
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 18:46
http://www.clickhere.gr/content/images/wall/building_1024x768.jpg
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 67>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.