IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Декорација на нокти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Декорација на нокти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 87>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Декорација на нокти
    Испратена: 05.Март.2007 во 14:42
Како нејчесто ги шаркате вашите нокти??

Имате некој посебен лак кој што ви е препознатлив за вас и нејчесто сте забележани со истиот или секогаш сте различни и интересни ??

Може да закачите и ваши сликички

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 14:50
[/IMG]

[/IMG]


[/IMG]


[/IMG]
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 14:52
[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 14:54
Interesni se, no ne se moj stil.
Jas sekogas imam na noktite crven lak, i ne e k*rvinski, zasto ne mi se dolgi noktite tuku kratki i bas izgleda sik.
Ponekogas stavam lak vo meso boja, za promena.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 15:24
Ауу не не како к*рвински баш елегантно делува да одобено на помали убаво обликувани нокти
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 15:27
[/IMG]

мој стил кога сакам некаде да се дотерам

Изменето од SeXY - 05.Март.2007 во 15:28
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 21:20
ja ne sakam mnogu dolgi nokti....sto znam....
 
-ja vakvi sea ke gi pravamBig%20smile
 
 
 
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 21:05
Јас до пред некое време не им давав некоја форма.... Немав време за тоа а и на тренинг ми се кршеа нон-стоп... И сега не се боље али решив да си ги средма малку... Ми ги направи една другарка такви коцкасти и ми направи француски маникир... Али еве веќе вчера ми падна лакот Cry Не сум јас за такви работи (особено заради тренингот) а многу сакам Cry И незнам како да ги зацврстам Confused Ако знае некој да ми каже ве молам Ouch А иначе најчесто ги лакирам со месо боја, тој лак ми ги прави најубави Big%20smile Иначе Секси, многу убави нокти имаш... Ти љубоморам LOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 21:32
jhas sega se odviknuvam od grickanje...
ufm ana tesko e...
i se nadevam deka odlucniot karakter ke ispliva na povrsinaWink
Read an cry!!!!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 14:20
Originally posted by buceslatko buceslatko напиша:

jhas sega se odviknuvam od grickanje...
ufm ana tesko e...

i se nadevam deka odlucniot karakter ke ispliva na povrsinaWink


ајде ајде одвини се и напрај нешто овакој[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 14:34
[/IMG]


[/IMG]


[/IMG][/IMG]


[/IMG]


за да не чекаш мн да пораснат
[/IMG]


[/IMG]Се надевам ви дадов мн инспирација
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 15:18
Prasanje edno za SeXY: Dali se ova tvoite race?
Moite nokti se klasika French ednas samo eksperimentirav gi sarkav vaka ama French-ot mi e nekako najprikladen!

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 16:02
Не не е мои ама слично вака ги правам малце и тоа ме поттикна да ја отворам темава! Нормално за обични денови ми се со француски маникир или некој обичен лак колку да не бидат без ништо а сепак убаво да изгедаат ( средено) ама вака знам да ги направам за некоја прилика каде што буквално мислам и ноктите треба да ми блискаат
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 16:05
Нешто за секој ден

[/IMG]


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 87>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,502 секунди.