IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Интернетот во вероисповеста (религијата)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интернетот во вероисповеста (религијата)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 21:17

Brate Spiros, jas licno ne veruvam deka www. se 666


A gledame deka e trend vo posledno vreme da se izostavaat trite www. od internet sajtovite.


Ti si ubeden vo toa deka e toa zigot na zverot opisan vo Otkrovenie?

Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 23:24
Брате КИНГДАВИД, Еврејската буква “W“ има симбол вертикална цртичка и нумерична вредност 6.

Не само што сум убеден, туку и животот ми потврдува дека сё повеќе и повеќе луѓе на земјава неможат (економски) да опстанат без кодовите на картичките, без интернетот и воопшто без електронското плаќање.

Ако си го гледал филмот “ Господин Ибрахим и цвеќето на ку’ранот“ - кој е според истоимениот роман на Ерих Имануел Шмидт (човек кој верува во Исус и пророчанствата во Библијата) – сигурно се сеќеваш на сцената кога чичко Ибрахим одбиваше да ја плати лимузината поинако освен во кеш!?   

Поздрав
       Изменето од spiros - 22.Март.2009 во 00:27
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 22:35
Може ли некој од вас што повеќе се разбира во информатика и кодови (‘Universal Product Codes’) да ми каже: Што значат (кој број означуваат) вертикалните цртички што на долната слика се означени со зелена боја, а се среќаваат скоро на секој продукт во денешницата?
Изменето од spiros - 22.Март.2009 во 00:27
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 01:05
666 e cista glupost,gresna interpretacija na retardirani katolicki monasi.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 01:27
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

666 e cista glupost...
ZoraNaSlobodata, загледај околу себе и види колку продукти на ден купуваш (или продаваш) кои на себе имаат ‘Universal Product Codes’!

Што е со твојата штедна карта, пасошот, личната карта, ...?

Дали би можел ти да егзистираш во денешно време без ‘Universal Product Codes’?


Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 21:37
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

666 e cista glupost,gresna interpretacija na retardirani katolicki monasi.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 22:07
немам зборови за темава.......
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 20:09
Не сакам да рекламирам други сајтови на овој сервер, бидејќи тоа го направив веќе еднаш во темата Псалми- пејте му химни на Господа, па сакам само да напишете на некоја видео страница -666, па ќе најдете едни клипови каде се се сретнува овој број... Бог нека ве Благоствови сите и ви посакувам помал контакт со овој број.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 23:07
Папата е многу благонаклонет кон интернетот и Ватикан веќе добро се ползува со истиот.
Нема ништо лошо во тоа  ако правилно се користат неговите благодети.

http://www.youtube.com/vatican
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 23:23

Мене пак ме интересира кои се тие херои Христови што немаат потреба да го употребуваат нити интернетот, нити електронското (code) плаќање?
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 00:19

Internetot sam po sebe e korisna alatka, samo kako i sekoja alatka treba da pazime kako ja upotrebuvame.

Internetot e cudo , navistina ovde mozeme da pisuvame i razmenuvame mislenja, iako ziveeme na razlicni delovi od planetata. Za mene toa e vosh*tuvacki!

Naukata mnogu napreduva , posebno kompjuterskata tehnologija.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.