IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Животот и делото на св.Климент Охридски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Животот и делото на св.Климент Охридски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:03
Originally posted by за_наденица_бех за_наденица_бех напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by за_наденица_бех за_наденица_бех напиша:

Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

Не се “пали“ тој на тема Србија повеќе од тема Бугарија, туку одговара(ме) на твоите простачки глупости како на пример дека “немало население“ во Белград и дека Белград бил бугарски град. Тоа и за Загреб да напишеше, ист ќе беше одговорот.

Што се однесува до Св. Кирил, тој е од македонски Солун во кој немало или имало вонредно многу потомци на Хелените. Сходно, со најголема веројатност може да се каже дека е Македонец.

НЕ кажем да е бугарски град Белград! Само е бил в нешото Царство около 340 години! СИ пак ми не е ясно зашто толку волите Сърбия!Чак повече от Македония?





Абе 500 години немој


Това можеш да си го прочетеш и от српски историци! Не от югославски разбира се. В Сърбия после Косово има нормални луге!




Еее само да крадете туѓа земја цццццц
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:04
Originally posted by за_наденица_бех за_наденица_бех напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by за_наденица_бех за_наденица_бех напиша:

Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

Не се “пали“ тој на тема Србија повеќе од тема Бугарија, туку одговара(ме) на твоите простачки глупости како на пример дека “немало население“ во Белград и дека Белград бил бугарски град. Тоа и за Загреб да напишеше, ист ќе беше одговорот.

Што се однесува до Св. Кирил, тој е од македонски Солун во кој немало или имало вонредно многу потомци на Хелените. Сходно, со најголема веројатност може да се каже дека е Македонец.

НЕ кажем да е бугарски град Белград! Само е бил в нешото Царство около 340 години! СИ пак ми не е ясно зашто толку волите Сърбия!Чак повече от Македония?





Абе 500 години немој


Това можеш да си го прочетеш и от српски историци! Не от югославски разбира се. В Сърбия после Косово има нормални луге!



У Бугарија гледам и сега нема нормални луѓе освен некои исклучоци
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:05
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Subject: !!!
Испратена: Денес во 17:59
Испратена од: за_наденица_бех
Група: Нов член
!!!
Никой си ти! Просто един безличен, лицемерен, продажен сърбоман! такива много е имало! Ништо, да ти о по-лесно утре да бъдеш албанец!



_______________________________

Аман бе толку да те повредив?






Абе старата финта ако не си за бугарија одма си србоман
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:07
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Subject: !!!
Испратена: Денес во 17:59
Испратена од: за_наденица_бех
Група: Нов член
!!!
Никой си ти! Просто един безличен, лицемерен, продажен сърбоман! такива много е имало! Ништо, да ти о по-лесно утре да бъдеш албанец!



_______________________________

Аман бе толку да те повредив?






Абе старата финта ако не си за бугарија одма си србоман


Мене ме боли уво, јас знам кој сум и што сум не ми треба еден пациент од клиниката на Каракачанов да ми кажува кој сум и што сум......
Има и исклучоци кои се за пофалба, но повеќето членуваат на клиниката на Каракачанов.
Кон врв
ичиргу-боил Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ичиргу-боил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:08
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Subject: !!!
Испратена: Денес во 17:59
Испратена од: за_наденица_бех
Група: Нов член
!!!
Никой си ти! Просто един безличен, лицемерен, продажен сърбоман! такива много е имало! Ништо, да ти о по-лесно утре да бъдеш албанец!



_______________________________

Аман бе толку да те повредив?






Абе старата финта ако не си за бугарија одма си србоман


Мене ме боли уво, јас знам кој сум и што сум не ми треба еден пациент од клиниката на Каракачанов да ми кажува кој сум и што сум......
Има и исклучоци кои се за пофалба, но повеќето членуваат на клиниката на Каракачанов.

Я ми кажете, как може да имате Светец при положение, че нямата и не сте имали църква, която да го провъзгласи за такъв?
пс. Каракачанов хич не ми е симпатичен бе, а стига

Изменето од ичиргу-боил - 16.Ноември.2008 во 18:10
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:11
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Subject: !!!
Испратена: Денес во 17:59
Испратена од: за_наденица_бех
Група: Нов член
!!!
Никой си ти! Просто един безличен, лицемерен, продажен сърбоман! такива много е имало! Ништо, да ти о по-лесно утре да бъдеш албанец!



_______________________________

Аман бе толку да те повредив?






Абе старата финта ако не си за бугарија одма си србоман


Мене ме боли уво, јас знам кој сум и што сум не ми треба еден пациент од клиниката на Каракачанов да ми кажува кој сум и што сум......
Има и исклучоци кои се за пофалба, но повеќето членуваат на клиниката на Каракачанов.


Абе гледам, че клиниката на Стоян Новакович вече 116 години добре работи! Квалитетно
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:13
Јас не те посочив директно тебе за Каракачанов, но кој си ја има мувата на капата.....
И како тоа ние сме немале и не сме ни имале црква, јас денес каде одам во црква да запалам свеќа, сигурно дека не влегувам во бугарска црква, туку во Македонска.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:15
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Јас не те посочив директно тебе за Каракачанов, но кој си ја има мувата на капата.....
И како тоа ние сме немале и не сме ни имале црква, јас денес каде одам во црква да запалам свеќа, сигурно дека не влегувам во бугарска црква, туку во Македонска.

Знаеш одлично, че МПЦ не е канонично призната! А това е заштото вашите сърби мислят за вас като за Южна Сърбия! И това го знаеш одлично!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:16
Originally posted by за_наденица_бех за_наденица_бех напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Јас не те посочив директно тебе за Каракачанов, но кој си ја има мувата на капата.....
И како тоа ние сме немале и не сме ни имале црква, јас денес каде одам во црква да запалам свеќа, сигурно дека не влегувам во бугарска црква, туку во Македонска.

Знаеш одлично, че МПЦ не е канонично призната! А това е заштото вашите сърби мислят за вас като за Южна Сърбия! И това го знаеш одлично!


Јас реков, како што ти си никој и ништо така и Бугарската Црква е никој и ништо Македонската Православна Црква и ден денес си функционира совршено и без поддршката од Бугарија, Русија, Србија, или Грција.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:18
Бугарската църква съществува от 1100 години. И това е независимо от мисленето на приматите!
Кон врв
ичиргу-боил Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ичиргу-боил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:18
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by за_наденица_бех за_наденица_бех напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Јас не те посочив директно тебе за Каракачанов, но кој си ја има мувата на капата.....
И како тоа ние сме немале и не сме ни имале црква, јас денес каде одам во црква да запалам свеќа, сигурно дека не влегувам во бугарска црква, туку во Македонска.

Знаеш одлично, че МПЦ не е канонично призната! А това е заштото вашите сърби мислят за вас като за Южна Сърбия! И това го знаеш одлично!


Јас реков, како што ти си никој и ништо така и Бугарската Црква е никој и ништо Македонската Православна Црква и ден денес си функционира совршено и без поддршката од Бугарија, Русија, Србија, или Грција.

Не изменяй темата!
Ние знаеме, че МПЦ си съществува без да е призната от нито една друга църква, което подлага под съмнение предишното й съществуване. Сега ми отговори как имате светец, като църквата не ви е призната, и не е съществувала преди?
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:18
Originally posted by за_наденица_бех за_наденица_бех напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Јас не те посочив директно тебе за Каракачанов, но кој си ја има мувата на капата.....
И како тоа ние сме немале и не сме ни имале црква, јас денес каде одам во црква да запалам свеќа, сигурно дека не влегувам во бугарска црква, туку во Македонска.

Знаеш одлично, че МПЦ не е канонично призната! А това е заштото вашите сърби мислят за вас като за Южна Сърбия! И това го знаеш одлично!




Зар небеше тоа изгубено чедо на блгарија по кое што плаче она?
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:19
Бугарската църква съществува от 1100 години. И това е независимо от мисленето на приматите!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 18:21
Originally posted by за_наденица_бех за_наденица_бех напиша:

Бугарската църква съществува от 1100 години. И това е независимо от мисленето на приматите!



Супер за БПЦ, и нека постои уште 1100 години, ако нека го шири христијанството....... ние Македонците сепак не сме за уништување на Цркви, за разлика од некои видови кои се сеуште во фазата ХОМО сапиенс.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.