IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Секс за пари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секс за пари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
Автор
Порака
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2016 во 21:08
Еее, од ПП си, затоа не наоѓаш. А ги има и таму, ама и тие проститутки се кријат ко п**ка под кошула.
Ела во СКОПЈЕ, купишта има такви жени.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2016 во 11:24
Originally posted by Суада Суада напиша:

Еее, од ПП си, затоа не наоѓаш. А ги има и таму, ама и тие проститутки се кријат ко п**ка под кошула.
Ела во СКОПЈЕ, купишта има такви жени.


Од СК е ма Суада хаха
Сака во ПП (приватна порака) да му пишат. Сигурно се надева дека на форумов има такви а не знае дека тука сите чесни и невини сме
Него, колку треба дс си очаен за да бараш ваква услуга хмм
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
SMOKY SK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2016
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SMOKY SK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2016 во 17:34
Originally posted by Суада Суада напиша:

Еее, од ПП си, затоа не наоѓаш. А ги има и таму, ама и тие проститутки се кријат ко п**ка под кошула.
Ела во СКОПЈЕ, купишта има такви жени.Pod PP mislev na privatni poraki a ne na gradot Prilep(PP) ... inaku sum od Skopje !
Кон врв
SMOKY SK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2016
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SMOKY SK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2016 во 17:40
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by Суада Суада напиша:

Еее, од ПП си, затоа не наоѓаш. А ги има и таму, ама и тие проститутки се кријат ко п**ка под кошула.
Ела во СКОПЈЕ, купишта има такви жени.


Од СК е ма Суада хаха
Сака во ПП (приватна порака) да му пишат. Сигурно се надева дека на форумов има такви а не знае дека тука сите чесни и невини сме
Него, колку треба дс си очаен за да бараш ваква услуга хмм


Demokratija e i postoi internet i internet forumi kade sto sekoj ima pravo da si go kaze svoeto mislenje ili da prasa za bilo koja tema od zivotot.
Ne baram tuka na forumov takvi devojki tuku naprotiv baram mislenja od maski sto veke nasle vakvi devojki, bile so niv, probale i da si kazat svoe mislenje okolu ovaa tema.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2016 во 22:20
Сексот за пари е наречен проституција дечко, а проституцијата не е легализирана во Македонија.
Помагање и посредништво во вршење на дејноста е исто така казниво со закон така да не очекувај дека некој на жими мајка ќе ти даде броеви од проститутки..
Од кај знае, може утре ќе го наместиш за посредување
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Rob35 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rob35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2016 во 12:29
Никаде не може да постира јавно туѓи броеви без нивна дозвола ниту на запад ниту на земјава планета.Малце е глупо и неколтурно некој да ти казе која таа или како се вика или кај да ја најдеш. Биди си покреативен. Имаш агенција со се вика Центрум за Запознавање мозе она ке ти помогне у тоа што го бараш. Ќе оладиш малце.
:)

Изменето од Rob35 - 12.Март.2016 во 12:30
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2016 во 19:00
Originally posted by SMOKY SK SMOKY SK напиша:

Ok ajde opsto da govorime na temava...
Zosto da ne se legalizira prostitucijata vo R.M. koga realno postoi potreba od toa, ne za dzabe se narekuva najstar zanaet na planetava, od sekogas imalo, ima i ke ima devojki/zeni koi ke ja rabotat ovaa profesija i od sekogas imalo, ima i ke ima maski koi ke imaat potreba odvreme navreme da koristat vakov tip na uslugi !


Таква тема веќе постои на пдф Право и доколку сакаш да диcкутираш во таа насока префрли се таму:
Легализација на проституцијата - http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26885Изменето од Messenger - 12.Март.2016 во 19:04
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2016 во 20:05
SMOKY SK ... дел од постовите ти се префрлени во подфорумот Право , во соодветна тема... дел се сокриени заради вулгарниот вокабулар...
Доколку сакаш да ја разработуваш проституцијата од правен аспект, можеш да продолжиш таму...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2016 во 20:53
Seksot za pari ne e sekogas prostitucija....Aj,vaka....te nosam u kino,od kino na vecera,pa posle ...i?sea so?Toa ne kosta nisto?...ili ti samopriznavas kes na raka...
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2016 во 22:32
Ti plakjash vo restoranot, kinoto itn..
Ne na raka.
Nema taka zarabotka, ne e prostitucija, ima fiskalna i site se srekjni shto si ja legnal, pa duri i UJP
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2016 во 22:40
едно е - не се две
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2016 во 18:03
Zato se izmisleni Mobilni citation na kartici.                        Prvo Kino,balet, restoran,butice... I koa ke dojdi vremeto, go vadis citacot I ako e svorc oci da ne ti go vidat ,a ako ne e smetceto mu go praznis I za uspomen I dolgo sekavanje mu davas slipce I povtorno site srekni I veseli..... UJP,bankata,MMF

                                                                      

Изменето од Alekxandar - 21.Март.2016 во 18:04
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2016 во 20:16
tacno...ali im plakam na tamosnite sluzbi...a predmetot e pa pri mene bez da vidi denar...ili imate drugacije iskkustvo so bi go spodelile
Кон врв
Rob35 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rob35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2016 во 01:15
И јас би сакал да најдам некоја која ке ме финансира [:D]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.