IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Крај на врска
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Крај на врска

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 17:25
Првата врска кога ми раскинаа онака изненадно,тоа беше одамна.Тешко ми беше ништо се сваќав што се случува.
Е после тоа,се ми беше добра лекција и како се навраќав наназат на случувањата ми се редеа коцките.Штета за дечкото,многу го сакав можеше на добро се да излезе со мене покрај толку љубов.Ама касно му текна за се што пропушти.После не помогнаа ни молења ни колења(иако уште го сакав).
Пробував после тоа да не се оптоварувам со ситни проблеми,и воглавно сум терала по мое,нормално без инаетење и големи кавги.Не сум се опуштала премногу,за да не давам се од себе и да не ми е мака и да си замине.
Фала богу така и било
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 19:05
Полесно е да ти раскинат, отколку да раскинеш.
Ќе ти раскинат, ќе бидеш безвезе разположен некое време, ќе јадеш чоколадо и животот продолжува понатаму.

Не е голема работа, сепак панта реЈ, разбираш.
Се водам според она: машките се како автобуси. Не треба да се трча по нив. Секогаш доаѓа нов. И да се надеваме, подобар.

Никогаш и не би молела да продолжи врската. Никогаш.



Изменето од Tiggy Vicious - 04.Август.2010 во 19:06
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 19:13
Се плашам да кренам поглед од тастатура за да не прочитам дека јас сум единствен шо е најблиску до темава...загриженост

Кратко - долго, стално е некако незгодно , поготово кога не оди во правилна насока и мораш да го сецниш понабрзина за да не се деси чудо па да се заебиш да попуштиш...намигнувањетага

Знаеш, глупо е, ама па кога ќе ми текни што следува после ова....задоволство
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 12:08
викаат времето лечи се...така и било

колку повеќе време поминува толку помалку мислиш на тоа...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 12:23
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

викаат времето лечи се...така и било

колку повеќе време поминува толку помалку мислиш на тоа...


а од прилика...колку време треба да потпомине?
дали времетраењето на болката е правопропорционално со силината на љубовта која била вложена во врската?чекање


NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 12:24
kraj na vrska e faza tn bezvrskaголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 12:27
Originally posted by anakin anakin напиша:

kraj na vrska e faza tn bezvrskaголема%20насмевка

хи,%20хи... 

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 12:28
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:


Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

викаат времето лечи се...така и било

колку повеќе време поминува толку помалку мислиш на тоа...
а од прилика...колку време треба да потпомине?дали времетраењето на болката е правопропорционално со силината на љубовта која била вложена во врската?чекање


од прилика месец дена сум без таа дрога...

од грешките се учи,сега знам што треба,а што не ...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 14:16
Се се учи,се се враќа, се се плаќа
ама не се заборава,колку и да помине.
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 04:18
у јбме...ја сам ти некој исклучок кој спаѓа во загрозен вид на оние на кои им требаат само неколку секунди после раскинувањето т.е. само коа ке се тргне погледот од чупето , да заборават дека биле во (некаква си) врска со неа... 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 09:13
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

у јбме...ја сам ти некој исклучок кој спаѓа во загрозен вид на оние на кои им требаат само неколку секунди после раскинувањето т.е. само коа ке се тргне погледот од чупето , да заборават дека биле во (некаква си) врска со неа... 


e sega pa i ti pa... среќа...
ima edna izreka koja (kje ja preinacam za da ne bidam premnogu vulgarna) veli "kakvo sakanje-takvo sekjavanje"голема%20насмевкаako me razbiras голема%20насмевка
ima vrski koi duri i sum gi zaboravila deka postoele nekogas,ama zatoa pak ima nekolku sto kje gi pamtam zasekogas... se zavisi od kolicestvoto ljubov vlozeno vo vrskata...sto pogolema ljubov-podolgo sekjavanje среќа



NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 09:34
Интензитетот и квалитетот на врската се пресудни за времетраењето на болката после раскинувањето,должината на   врската не е пресудна според мене.


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 14:12
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:



ima edna izreka koja (kje ja preinacam za da ne bidam premnogu vulgarna) veli "kakvo sakanje-takvo sekjavanje"голема%20насмевкаako me razbiras голема%20насмевка





Секако дека те разбирам Биби среќа но нели ... секој како и колку што си заслужил ... намигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 14:54
kraj....... se zavisi od odnosot megju partnerite koi go gradele  vo tekot na vrskata i posle kakov ke bide ...... shto ke poseesh toa ke si ozneesh
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 7,719 секунди.