IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Крај на врска
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Крај на врска

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Крај на врска
    Испратена: 12.Август.2010 во 18:16
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

се нашалив де среќа... те сватив ама мислев дека одговорот го знаеш и самата... ако се потсетуваш на некого додека си жив,тоа за мене значи само едно-дека си сакала ...искрено,вистински,со сето свое јас... потсетувањето на тоа што си го имала и си го изгубила -тоа боли...а доживотно да те боли од таа причина-тоа за мене не е мазохизам...па макар ме болело и два живота потоа



ѕвезда
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 18:15
се нашалив де среќа... те сватив ама мислев дека одговорот го знаеш и самата... ако се потсетуваш на некого додека си жив,тоа за мене значи само едно-дека си сакала ...искрено,вистински,со сето свое јас... потсетувањето на тоа што си го имала и си го изгубила -тоа боли...а доживотно да те боли од таа причина-тоа за мене не е мазохизам...па макар ме болело и два живота потоа

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 18:11
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

крајот си е крај,каков би можел да биде сем болен? без разлика дали оставаш или те оставаат-сепак боли... времетраењето на болката е различно...или ќе те боли помалку или ќе те боли секој пат кога ќе се потсетиш 



а кога се подсекjаш постоjано?
мазохист си?


хи,%20хи...... зависи кој од каков аспект гледа на работите...ако се потсеќаш намерно само колку да ја почувствуваш болката-тогаш си мазохистнамигнување



не. мислев да се подсекjаш дека воопшто си жив.
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 18:10
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

крајот си е крај,каков би можел да биде сем болен? без разлика дали оставаш или те оставаат-сепак боли... времетраењето на болката е различно...или ќе те боли помалку или ќе те боли секој пат кога ќе се потсетиш 



а кога се подсекjаш постоjано?
мазохист си?


хи,%20хи...... зависи кој од каков аспект гледа на работите...ако се потсеќаш намерно само колку да ја почувствуваш болката-тогаш си мазохистнамигнување

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 18:07
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

крајот си е крај,каков би можел да биде сем болен? без разлика дали оставаш или те оставаат-сепак боли... времетраењето на болката е различно...или ќе те боли помалку или ќе те боли секој пат кога ќе се потсетиш 



а кога се подсекjаш постоjано?
мазохист си?
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 18:07
крајот си е крај,каков би можел да биде сем болен? без разлика дали оставаш или те оставаат-сепак боли... времетраењето на болката е различно...или ќе те боли помалку или ќе те боли секој пат кога ќе се потсетиш 

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 14:54
kraj....... se zavisi od odnosot megju partnerite koi go gradele  vo tekot na vrskata i posle kakov ke bide ...... shto ke poseesh toa ke si ozneesh
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 14:12
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:



ima edna izreka koja (kje ja preinacam za da ne bidam premnogu vulgarna) veli "kakvo sakanje-takvo sekjavanje"голема%20насмевкаako me razbiras голема%20насмевка





Секако дека те разбирам Биби среќа но нели ... секој како и колку што си заслужил ... намигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 09:34
Интензитетот и квалитетот на врската се пресудни за времетраењето на болката после раскинувањето,должината на   врската не е пресудна според мене.


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 09:13
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

у јбме...ја сам ти некој исклучок кој спаѓа во загрозен вид на оние на кои им требаат само неколку секунди после раскинувањето т.е. само коа ке се тргне погледот од чупето , да заборават дека биле во (некаква си) врска со неа... 


e sega pa i ti pa... среќа...
ima edna izreka koja (kje ja preinacam za da ne bidam premnogu vulgarna) veli "kakvo sakanje-takvo sekjavanje"голема%20насмевкаako me razbiras голема%20насмевка
ima vrski koi duri i sum gi zaboravila deka postoele nekogas,ama zatoa pak ima nekolku sto kje gi pamtam zasekogas... se zavisi od kolicestvoto ljubov vlozeno vo vrskata...sto pogolema ljubov-podolgo sekjavanje среќа



NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 04:18
у јбме...ја сам ти некој исклучок кој спаѓа во загрозен вид на оние на кои им требаат само неколку секунди после раскинувањето т.е. само коа ке се тргне погледот од чупето , да заборават дека биле во (некаква си) врска со неа... 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 14:16
Се се учи,се се враќа, се се плаќа
ама не се заборава,колку и да помине.
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 12:28
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:


Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

викаат времето лечи се...така и било

колку повеќе време поминува толку помалку мислиш на тоа...
а од прилика...колку време треба да потпомине?дали времетраењето на болката е правопропорционално со силината на љубовта која била вложена во врската?чекање


од прилика месец дена сум без таа дрога...

од грешките се учи,сега знам што треба,а што не ...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 12:27
Originally posted by anakin anakin напиша:

kraj na vrska e faza tn bezvrskaголема%20насмевка

хи,%20хи... 

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.