IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Развој на скопскиот туризам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Развој на скопскиот туризам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Развој на скопскиот туризам
    Испратена: 12.Ноември.2008 во 16:24
Браво! Браво! Браво!

http://www.oktavillagetravel.com/index.htm


Изменето од mmomirovski - 12.Ноември.2008 во 16:44
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2008 во 20:09
На сајтот има погрешни информации за девизниот к у р с . Драстично погрешни.

На пр. 1 долар во МК се купувал наводно за 117 денари    

Изменето од Majkl - 12.Ноември.2008 во 20:10
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 23:40
Skopje i turizam. Nekako ne ide.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 17:31
i mene ne mi ide orlov da ti kazam pravo no so malku poveke od mnogu trud moze da bideme edno solidno turisticko mesto
faster then light :D
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 19:18
more ni so trud ni so pari...koja budala bi sakala da pomine 7 dena turisticki vo skopje...da mi platis ne odam...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2009 во 17:32
zarem ima takva rabota ????
Кон врв
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2009 во 19:15
Spokojno, bez da brzas za nikade gi gledas ubavunite na Skopje,za den i pola i u veceras po ladovina si fatis bus i koj od kade e.Jas go pravim za pola den ,prosto zastoto ne se setam u shiptarskiot del.Nemam rabota tam,a i nesakam da im gledam dzamiite.Edna vo Sofija mi e premnogu.Zatoa vo Skopje nema kako da se razvie turizam

Изменето од mamamd - 15.Јули.2009 во 14:44
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 10:38
...so dvo-katnite reizi na GSP,ke imame retka moznost so 50-na denari da se vozime 2-3 casa niz Skopje..razgleduvajki gi site kulturno-istoriski spomenici...od "63 pa navamu..задоволство
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 14:19
Дечки, да не се залажуваме...
Скопски туризамма%20ајде
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 17:44
Originally posted by zagor zagor напиша:

...so dvo-katnite reizi na GSP,ke imame retka moznost so 50-na denari da se vozime 2-3 casa niz Skopje..razgleduvajki gi site kulturno-istoriski spomenici...od "63 pa navamu..задоволство
газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 17:49
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Дечки, да не се залажуваме...
Скопски туризамма%20ајде
па јас мислам дека и ти се залажуваш, Скопје живее и од туризам, само наместо властите да го средат угостителството и информациите за градот, тие си градат споменици

и не знам зошто се потсмевате на Скопје кога сепак е главен град, а има да понуди многу туристички локации и друго за странците, само што на Македончето освен со Охрид, со друг град туризам не поврзува
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 18:08
Има не дека нема културни споменици, но: се симнува човек од железничка-прв впечаток се ѓубре, ѓубре и коњите под стубовите, во кое такси ќе се качи ќе го изгорат прво коа ќе видат странец, а башка повеќе од пола се без клима, за автобуси да не зборуваме.

Треба да се среди прво градската инфраструктура, градскиот крвоток, па после да се организираат прошетки, да се отворат сувенирници и слично.

Со други зборови треба добро да се засукаат ракавите, а после да се редат фигури како она ретардирано моме пред Путник, и бикот со ....
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 18:49
Epa zosto mu e na stranecot taxi i bus?On e dosal da se seta ne da se vozi.A od autobuskata do plostad MKD spokojno moze da se odi pokraj kejo na Vardar i da gleda ubavini 

Изменето од LSFC - 16.Јули.2009 во 18:49
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2009 во 18:50
прво нека го средат аеродромот за да има кај да слетуваат туристите.
граничните премини ни се резил,ако доаѓаат туристите со коли,нели
по целио пат нема ниту еден нормален паркинг,кафетерија,пристојно вц
кога ќе стигнат до Скопје,лесна работа,ама кога ќе видат се наоколу додека стигнат,нема ли да ја изгубат желбата па да претрчаат по автопат најбрзо што можат  накај југ?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.