IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Грчка музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Грчка музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 12:02
Eve trgajki go nastrana sporot sto gi imame,realno ako komentiram pak ke kazam deka grckata muzika ne mi se svigja ic ne mi prai kejf iskreno..se edno te isto,buzuki i ne znam si so..se na ist kalap..a seto toa prosledeno so jazikot niven..bljak
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 14:43
То е всушност албанска,арванитска музика,од православните албанци,како шо не постои грчка култура и нација така и музика.И та е доста интересна музика,говорам за нивната народна музика.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 15:30
Elena Paparizou - Panta se perimena (Live in Asprovalta)
http://www.youtube.com/watch?v=BT_QjwiJ8jk&feature=related
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 23:20
абе што има толку убаво во грчката музика? иако ги мразам грците, зборам конкретно за нивната музика
стално е едното исто, доминира еден инструмент и така си ѕрнѕа цело време, некако им се монотони песните
а спореди го со ова, голем број на инструменти многу добро искомбинирани во нашата драга изворна музика, и народни песни испеани со душа

а за забавнава музика да не зборам, испокрадени мелодии со многу глупи текстови, е сега не дека ние во денешно време имаме квалитетна забавна музика, ама барем со народната сигурно ги тепаме голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 01:58
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Браво шиптар.


Инаку слушам грчка музика,кога имам желба да пцујам само.Самиот јазик ми представува иритација за ушите.Треба да се срамите ако слушата грчка музика.


a sto slusas ti Bugarski a?
bravo treba malku narodno :)


Изменето од Red`Black - 30.Декември.2008 во 02:00
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 10:50
Ma kakvo bouzouki , ne slusam grcka muzika a pa Elena P mi e tuka od naselba uste za slusanje e :)
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 01:07
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:



Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Браво шиптар.


Инаку слушам грчка музика,кога имам желба да пцујам само.Самиот јазик ми представува иритација за ушите.Треба да се срамите ако слушата грчка музика.
a sto slusas ti Bugarski a? bravo treba malku narodno :)


Слушам како не,ама бугарките,и то со исклучен глас ги гледам
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 11:49
slusam i ke slusam...muzika si e muzika...se so mi odgovara vo daden moment slusam...ima muzika za sekoe raspolozenie i za sekakov vkus...koj ne saka ne mora da slusa...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 14:37
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:



Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Браво шиптар.


Инаку слушам грчка музика,кога имам желба да пцујам само.Самиот јазик ми представува иритација за ушите.Треба да се срамите ако слушата грчка музика.
a sto slusas ti Bugarski a? bravo treba malku narodno :)


Слушам како не,ама бугарките,и то со исклучен глас ги гледам
остај ги бе па ти, пола пластични се
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 00:49
slusam ponekogas grcka muzika, ubava mi e sakam da ja slusam, posebno sakam u grcka kaa sum na odmor i koga vo nekoj restoran ima ziva muzika - uzivancija
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 15:02
Originally posted by THEPRINCESS THEPRINCESS напиша:

slusam ponekogas grcka muzika, ubava mi e sakam da ja slusam, posebno sakam u grcka kaa sum na odmor i koga vo nekoj restoran ima ziva muzika - uzivancija


Остани таму...

Изменето од anastea - 07.Јануари.2009 во 00:33
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:37
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Браво шиптар.


Инаку слушам грчка музика,кога имам желба да пцујам само.Самиот јазик ми представува иритација за ушите.Треба да се срамите ако слушата грчка музика.



СРАМОТА ЗА СИТЕ ШТО СЛУШАТЕ грчка МУЗИКА !!! ЕВЕ НЕШТО ЗА ПРВ ПАТ СО ШИПТАРОТ ДА СЕ СЛОЖИМЕ морее не да ме иритира самиот јазик... него веќе почнав и плавата и белата боја да ги мразам...
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:38
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by THEPRINCESS THEPRINCESS напиша:

slusam ponekogas grcka muzika, ubava mi e sakam da ja slusam, posebno sakam u grcka kaa sum na odmor i koga vo nekoj restoran ima ziva muzika - uzivancija
Остани таму...


Остани и никогаш повеќе не се враќај!!!!!!!!!!!!
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:41
ЈАС СЛУШАМ САМО МАКЕДОНСКИ НАРОДНИ ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ !!!
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.