IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Неостварена желба
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неостварена желба

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 31>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 16:46

Originally posted by natalija natalija напиша:


Izrasnav so Rusija vo dushata i dobro go govorev toj jazik..ne znam od kade mi se nametna toa..no imam kup slajdovi, knigi..i eden den ke pojdam da ja vidam Moskva, leningrad i soci...site tie balovi, raskoshi ubavini, nacionalni bogatstva mnogu me voodushevuvaat...gi pametam site ruski prikazni najomilena mi bese kamenoto lale..
e..Rusija..navistina mi e neostvarena zelba...

 i jas isto!!! jas imam rodnini tamu, i trebase letovo so pomina da odam ali ne mi dadoa viza, i plus so parite ispadna deka nemame dovolno...itn...itn...ama kaj i da e kje odam:-)) pa cel zivot e pred mene:-))

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 16:48
Ajde be Alekta pa ti uste si malecka ke nacekas
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 16:55
:-))) znam, znam:-))), de deee hektor zboris ko ti kojznae kolku da si star...:-))
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 17:01
Originally posted by natalija natalija напиша:


Izrasnav so Rusija vo dushata i dobro go govorev toj jazik..ne znam od kade mi se nametna toa..no imam kup slajdovi, knigi..i eden den ke pojdam da ja vidam Moskva, leningrad i soci...site tie balovi, raskoshi ubavini, nacionalni bogatstva mnogu me voodushevuvaat...gi pametam site ruski prikazni najomilena mi bese kamenoto lale..
e..Rusija..navistina mi e neostvarena zelba...

Ima sto da se vidi vo Moskva.Kje ostanesh bez zdiv.Fantazija e.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 17:39

maja! koga si bila vo Rusija?

Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 20:02
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

maja! koga si bila vo Rusija?

Toa ti e neostvarena zelba, da doznaes koga bila Maja u Rusija?

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 20:14
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

maja! koga si bila vo Rusija?


Minatata godina vo septemvri:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 21:18
A Maja vcera kaj piese kafe??
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 21:45
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

A Maja vcera kaj piese kafe??

Utrinsko kafe???
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 22:27

Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

A Maja vcera kaj piese kafe??

Utrinsko kafe???

sekojdnevno kafe

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2005 во 22:30
Pretezno doma ili na rabota,ama utrinskoto E NAJ BITNO KADE I SO KOGO GO PIJAM:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2005 во 11:11

lugje denes kje mi se ostvari edna zelba!!!

mama e zaminata skopje od rabota i za rodenden kje mi ja kupit Zahir od Paulo Koeljo!!!!! yes! yes! yes!!!!!! mnoooooogu sum Happy

Кон врв
StenmarC Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај StenmarC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2005 во 10:24
Да идам на скијање у Аспен, или Кицбил 
SKIorDIE
Кон врв
Garfield Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 381
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Garfield Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2005 во 10:43

Скијач, нема да одиш, бирај друга желба. Као на пример да победиш фудбал у недела.

The cat...always lands on her feet, regardless!!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,514 секунди.