IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што ве привлекува повеке изглед или карактер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ве привлекува повеке изглед или карактер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 37>
Автор
Порака
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 10:23
Во прв момент изгледот, а после тоа карактерот е одлучувачки, што понатаму...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 10:38
sepak ,...bez izgled nishto ne pochnuvash , znachi?изненадување....a taka moze da se izgubat,...sjajni karakteri .изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 10:50
Originally posted by brza brza напиша:

sepak ,...bez izgled nishto ne pochnuvash , znachi?изненадување....a taka moze da se izgubat,...sjajni karakteri .изненадување



brza ova e individualna rabota, i kaj sekogo i vo sekoj slucaj e razlicno.
     Mene mi se slucilo da sretnam nekoj koj sto e premnogu ubav i koga go gledam od strana mi ide da pagam vo nesvest no koga mi napravil dva reda muabet sum se zgazila od smea i veke ne sum go poglednala.. I obratno sretnav decko koj ic ne mi se svigase no cela vecer mi pravese muabet pa tolku mi stana interesen sto utredenta  koga go sretnav mi bese najubav od site i toa prerasna vo dolga vrska...
Megutoa sepak mislam deka kaj site na prv pogled  e biten izgledot, a posle sekoj so glavata si biraда


Изменето од MyWay - 02.Март.2010 во 10:51

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 10:52
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

sepak ,...bez izgled nishto ne pochnuvash , znachi?изненадување....a taka moze da se izgubat,...sjajni karakteri .изненадување



brza ova e individualna rabota, i kaj sekogo i vo sekoj slucaj e razlicno.
     Mene mi se slucilo da sretnam nekoj koj sto e premnogu ubav i koga go gledam od strana mi ide da pagam vo nesvest no koga mi napravil dva reda muabet sum se zgazila od smea i veke ne sum go poglednala.. I obratno sretnav decko koj ic ne mi se svigase no cela vecer mi pravese muabet pa tolku mi stana interesen sto utredenta  koga go sretnav mi bese najubav od site i toa prerasna vo dolga vrska...
Megutoa sepak mislam deka kaj site na prv pogled  e biten izgledot, a posle sekoj so glavata si biraда
 
 
da, definitivno mora da ima nekoja fizicka privlecnostголема%20насмевка
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 11:15
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

sepak ,...bez izgled nishto ne pochnuvash , znachi?изненадување....a taka moze da se izgubat,...sjajni karakteri .изненадување



brza ova e individualna rabota, i kaj sekogo i vo sekoj slucaj e razlicno.
     Mene mi se slucilo da sretnam nekoj koj sto e premnogu ubav i koga go gledam od strana mi ide da pagam vo nesvest no koga mi napravil dva reda muabet sum se zgazila od smea i veke ne sum go poglednala.. I obratno sretnav decko koj ic ne mi se svigase no cela vecer mi pravese muabet pa tolku mi stana interesen sto utredenta  koga go sretnav mi bese najubav od site i toa prerasna vo dolga vrska...
Megutoa sepak mislam deka kaj site na prv pogled  e biten izgledot, a posle sekoj so glavata si biraда
pa toa i ti go kazav !збунетост....ama samo so dva-tri zbora. koj se "potpira"samo na izgled ( za da otpochne neshto)...moze ke izgubi ...sjajna prilika!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 13:49
Originally posted by opasna_mala opasna_mala напиша:

Изгледот привлекува,карактерот задржува!!!


Така е, се согласувам
Кон врв
badboy92 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај badboy92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 20:18
prvin na izgled posle i karakterot :D
I AM THE BEST AND f**k THE REST !! :D
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 00:18
karakteren izgled!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 12:17
Често се случува кај тие што убаво изгледаат да не им треба карактер и треба да личиш на елка со шарени подароци за да ти обрне внимание.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 13:20
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Често се случува кај тие што убаво изгледаат да не им треба карактер и
треба да личиш на елка со шарени подароци за да ти обрне внимание.


A jas mislev deka sum ruzen...
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 16:20
da ne glumam tuka pamtnakovic,mene od prvo vazen mi e nadvoresniot izgled,potoa mu posvetuvam vnimanie na sogovornikot,eeeeeeeeee ako koga zine zeleni skine,jas sum brza kako strela,pobegnuvam i si velam tuuu kako mozev da mu posvetam poveke od 5 minuti!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 11:05
Ме привлекува карактерен изглед. Абе коа ќе ме погледне да се чувствувам ко мало дете пред неа и да се чешам од неа ко кутре дур цвилам  
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 17:30
Џабе му е изглед кога нема карактер...
Знам многу луѓе (зборувам за момци во случајов) што и не се толку многу физички привлечни, ама знае да те насмее, муабет да ти направи и едноставно си го има понашањето. Ми се има десено таква ситуација, додека летово бев на одмор во Охрид...
Човеков не беше нешто посебно, онака нормален, нит нешто убав ама да се разбереме не беше ни грд. После краток муабет, само запознавање и ништо друго, човекот ми се виде како ептен супер личност, излеговме вечерта со мало друштво, забавен беше и имаше харизма. Обратен случај: Еден “мангуп“ со тон гел за коса, розева маичка ми вика: -Маче, сакаш да се запознаеме? болен Само ја подигнав веѓата (ко што си имам обичај) и му се преставив, прост здраво-здраво муабет и цело време го тупеше која му била омилена песМа и која музика ја слуша. Не знаеше проста реченица да состави и нормално го баталив човекот. Пре би бирала карактер. Колку и филмско и наивно тоа да звучи, сварно.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 17:41
на прв поглед-изгледот...за втор поглед-пресуден е карактеротголема%20насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.