IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Доминантност.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Доминантност.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Доминантност.....
    Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:21
Dominantnost vo seksot...... Se znae deka nekoj mora da e po dominanten i po aktiven.... Kako se cuvstvuvate podobro ????....Koga ste dominantni ili koga ste so po aktven partner ???
Povelete голема%20насмевка


Изменето од Biba_G - 10.Декември.2008 во 23:03
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:22
Eve jas ke bidam prvata zatoa sto baraa od mene da se izjasnam....голема%20насмевкаплазење Sakam dominatni mazi ama koga ke naletam na nekoj koj nemoze da me sledi ja menuvam ulogata ..... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:24
mene mi e seedno,dali jas ja vodam igrata ili devojkata

i dvata nacina si imaat svoi prednosti,mani nema

Изменето од fiks - 29.Октомври.2008 во 18:25
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:26
Da ..... ama kako ti odgovara poveke...koga ti ja vodis igrata ili koga ja vodat ???? голема%20насмевка
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:27
изненадување се е до мигот и до чувствата. во нив нема статика, ни па правило.
се е до интензитетот на мигот на чувството.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:27
pa poveke mi odgovara koga jas vodam,no ne e na odmet i promena
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:29
Originally posted by fiks fiks напиша:

pa poveke mi odgovara koga jas vodam,no ne e na odmet i promena
Ete taka ...izjasni se голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:38
jas sum realen be lejdi,shto ima da skrivam
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:45
Originally posted by fiks fiks напиша:

jas sum realen be lejdi,shto ima da skrivam
 
ubavo, ubavo.....намигнувањеголема%20насмевка
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 21:25
Сакам доминантни мажи... мојот партнер е таков, ама сакам кога ги менуваме улогите, па јас сум главна - тој само ужива
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 21:33
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Dominantnost vo seksot...... Se znae deka nekoj mora da e po dominanten i po aktiven.... Kako se cuvstvuvate podobro ????....Koga ste dominantni ili koga ste so po aktven partner ???
Povelete голема%20насмевка



ova ne e tocno
deka mora
greska si
vo vistinskiot sex, nema dominacija

a vo obicniot da , e nekako opsto prifateno
no nemora da e taka

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
paris25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 969
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paris25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 21:37
zavis kakva e  partnerkata ako e po meka jas sum dominantniot i e pod moja kontrola e i uziva a ako e nekoja so po cvrst karakter taa e dominatnata a jas uziva плазење

Изменето од paris25 - 29.Октомври.2008 во 21:38
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 21:38

Znam jas deka sekoj se trudi da najde sovrsen partner vo seksot .....so koj ritamot i sinhronizacijata bi bile besprekorni, pa taka ne bi se primetila ni najmala razlika - bi funkcionirale kako edno, kako odlicen mehanizam..... megjutoa fakt e deka vo realnosta e vistinska retkost da se naide na nesto takvo....vo princip edniot e psiven a drugiot po aktvien ucesnik....vo ulogata na pasivni vo pogolem del se naogjaat zenite koi umeat da si lezat mirno i da cekaat partnerot da ja zavrsi rabotata.... na toa mislev go ga ja otvarav temava голема%20насмевкаголемо%20гушкање

Кон врв
paris25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 969
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paris25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 21:40
jas te razbiram Lady potpolno na sto misles
i tebe potpolno bi ti se predalголема%20насмевкабакнеж
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.