IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Книгата е извор на сите  мудрости
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Книгата е извор на сите мудрости

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 12:34
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

O daaaaa....dobrata kniga e najveren drugar.
Mnogu mi e poubavo da bidam sama so dobra kniga, otkolku vo nekoe drustvo za prazni moabeti i lakrdija....
Mnogu sakam da citam....mnogu....љубовљубовљубов
 

секогаш знае да ме заспие. трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 00:19
Originally posted by anito anito напиша:

sto mislite za ovaa tema
Во последно време мислам дека интерентот е извор на сите мудрости

Шега на страна, за мене под мудрост се подразбира практично, самоистражено и доживеано искуство а знаењето насобрано од книги и предавања е интелектуално знаење кое во дадени ситуации може да биде од огромна корист, но самото посебе човека не го прави мудрец.
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 20:59
ja mislja ubo jet da se citat, evo ja lista edni sco mi sa za potpalka
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 21:52
Книгата е секогаш добар извор на топлина...
Посебно оние со 95 процентна целулоза голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкацрвенеење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
sonja63 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sonja63 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 20:08
Ve molam javete se site ljubiteli na Remark
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 12:26
moze i edno edinstveno cveke da e izvor na site mudrosti
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 12:10
Originally posted by Petkovsky Petkovsky напиша:

Internetot, zamena za bilo koja kniga
Да чепкаш по интернет и бараш научни трудови-Да, ама кога станува за читање добра книга ништо неможе да го замени чувството на релаксација додека ја држиш книгата в раце, седиш или лежиш и си го полниш мозокот со возбуди.
Книгата секаде може да си ја влечкаш со себе и да не ти пречи а лап-топот не.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 01:40
Точно така. Книгата е извор на сите мудрости и е нашето најголемо богатство. среќа Книгата е пат кон светот. Колку повеќе книги сме прочитале-толку сме побогати. среќа
Оние деца кои прочитале многу книги, имаат поголем фонд на зборови, од оние кои прочитале помалку.
Читањето книга е уживање. среќа
Кон врв
nena_princess Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena_princess Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2010 во 20:54
Се сложувам со тоа точно е имаш поголем речник на зборување и знаеш повеќе да се снајдеш тоа е докажано
Секогаш бори се за она што го Сакаш и верувај ќе успееш ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2010 во 20:59
zivot e izvor na site mudrosti
a tie vo kniga napisani
sluzat da bidat preneseni
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KastuS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KastuS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 21:15
Литературата е храна за мозокот, да се сложувам и јас дека книгата е теретана за говорот. Колку повеке помината литература, толку повеќе набилдан говор. Не е срамота да знаеш да зборуваш т.е. да читаш, срамота е да незнаеш да се изразиш. Имајте едно нешто во предвид (мој совет, добронамерен), дека умешноста во говорот ви е плус уште еден позитивен сегмент на интервјуата за работа. Епа сега видете дали вреди да се читаат книги ...
"Not bound to swear allegiance to any master, wherever the wind takes me I travel as a visitor."
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2010 во 09:07
книгата сама по себе не е ама тој што ја напишал, сигурно е!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Swckata256 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Swckata256 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2013 во 20:15
Aj ve molam ako moze nekoj da mi napise sostav Knigata moj prozorec kon svetot..Ve molam mn e itno za pismena mi e..
Blagodaram odnapred
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2013 во 09:52
Originally posted by Swckata256 Swckata256 напиша:

Aj ve molam ako moze nekoj da mi napise sostav Knigata moj prozorec kon svetot..


Па зирни низ прозорецот де...
Сигурно можеш и сам/а да ја опишеш гледката.
Не е страшно, не апат книгите.
намигнување


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.