IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Разлика-секс муабети на форум и во реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлика-секс муабети на форум и во реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
Автор
Порака
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 12:06
smetas deka ke dobies odgovor i mislis deka mozes ti kako edinka nesto da smenis?
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 12:09
па не знам блуе,може ке добијам...
а за сменување на нештата,зошто да не,од еден па двајца и понатамо.....
живееме во 21 век,а голем број од нас се на ниво од среден век,зошто се уште да биде табу сексот?
кои се причините за тоа?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:21
Фикс, ти убаво си прашуваш, ама кај нас е таква средината... менталитетот... така сме воспитувани, сексот е табу тема, чисто затоа што луѓето се воспитувани дека тоа е нешто срамно, нечисто и неморално - а самиот секс всушност е нешто сосема нормално и природно, составен дел на човековото живеење, начин за продолжување на видот, но и начин да уживаш со партнерот, да ги споделуваш емоциите, да постигнеш повисок степен на блискост...
можеби е off topic, ama еве тука може да се надоврзам на нешто што сум слушала за самозадоволувањето - и тоа е нешто сосема нормално, кога веќе немаш партнер во моментот да се задоволиш но тоа е и начин да го запознаеш своето тело и да осознаеш што ти одоговара најдобро - ама кај нас се сфаќа како нешто ненормално и нездраво - мене лично ми кажувале дека од самозадоволување се оглувувало, се ослепувало и што ли уште не - тоа ми го кажувала другарка која заради тоа се плаши да се самозадоволува, а баба и и мајка и и ја наполниле главата со тие измислици...
каде оди светов вака?

Изменето од Evenstar - 30.Октомври.2008 во 13:21
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:28
ништо од твојот пост evenstar не е off topic,погледни во предходните страни што имав јас напишано за слични глупости од мојата бифша девојка..трагично е тоа многу
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:34
трагично е... ама за да се промени тоа, треба прво луѓето да се променат, т.е да ги сменат своите застарени верувања - не оди тоа преку ноќ...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:40
пополека,подалеку евенстар,мора да му дојде крајот на таквото размислување.....
како што јас сум сватил дека треба да се смени мислењето ,така и други ке почнат....

и еве пак ќе речам,сами треба да учиме најмногу...
го спомна мастурбирањето и добро рече дека со тоа најмногу се открива сопственото тело и неговите потреби..

мастурбирањето е почеток за секој кој навлегува во своето
сексуално будење,кој ќе реце дека не се самозадоволувал ги лаже останатите,а посебно самиот себ си..
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:46
А ги има што лажат... дури и премногу...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
butterfly5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:49
Стравови постоеле и ке постојат,а луѓето се плашат за тоа до зборуваат отворено од икс причини:или е домашно воспитување,или е ,,селфдефенс,, за да не испадне будала во очите на другарите/другарите ,или е принцип личен оти сексот па и не е тема за која можес да се расфрлаш насекаде.Мислам дека на тоа поле треба да се има своја интима,неможам јас се да делам со секого,а слободно зборувам на било која тема па и за сексот
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:49
сите што ке речат дека не се самозадоволуваат лажат евенстар....

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:52
Originally posted by fiks fiks напиша:

сите што ке речат дека не се самозадоволуваат лажат евенстар....

 
 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:55
Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

Стравови постоеле и ке постојат,а луѓето се плашат за тоа до зборуваат отворено од икс причини:или е домашно воспитување,или е ,,селфдефенс,, за да не испадне будала во очите на другарите/другарите ,или е принцип личен оти сексот па и не е тема за која можес да се расфрлаш насекаде.Мислам дека на тоа поле треба да се има своја интима,неможам јас се да делам со секого,а слободно зборувам на било која тема па и за сексот


па нормално дека не можеш со секој да разговараш,но мене
ми беше поентата зошто има разлика меѓу разговоров на форум и во реалност..

дали ти и во реалноста би разговарала со мене за ова на овај начин?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:56
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

Стравови постоеле и ке постојат,а луѓето се плашат за тоа до зборуваат отворено од икс причини:или е домашно воспитување,или е ,,селфдефенс,, за да не испадне будала во очите на другарите/другарите ,или е принцип личен оти сексот па и не е тема за која можес да се расфрлаш насекаде.Мислам дека на тоа поле треба да се има своја интима,неможам јас се да делам со секого,а слободно зборувам на било која тема па и за сексот


па нормално дека не можеш со секој да разговараш,но мене
ми беше поентата зошто има разлика меѓу разговоров на форум и во реалност..

дали ти и во реалноста би разговарала со мене за ова на овај начин?
 
Jas bi...... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
butterfly5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:59
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

Стравови постоеле и ке постојат,а луѓето се плашат за тоа до зборуваат отворено од икс причини:или е домашно воспитување,или е ,,селфдефенс,, за да не испадне будала во очите на другарите/другарите ,или е принцип личен оти сексот па и не е тема за која можес да се расфрлаш насекаде.Мислам дека на тоа поле треба да се има своја интима,неможам јас се да делам со секого,а слободно зборувам на било која тема па и за сексот


па нормално дека не можеш со секој да разговараш,но мене
ми беше поентата зошто има разлика меѓу разговоров на форум и во реалност..

дали ти и во реалноста би разговарала со мене за ова на овај начин?


Секако,па тоа и кажав,разговарам слободно со сите за сексот но не за себе,туку општо,иако секое муабетење произлегува од нашето искуство,но сепак нема да е тоа нешто интимно мое,а општо за сексот немам ништо против да разговарам,па дури ни со тебе

Изменето од butterfly5 - 30.Октомври.2008 во 13:59
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 14:00
ти лејди да ,и уште некој...а колку остануваат?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.