IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - АЛШАР
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

АЛШАР

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: АЛШАР
    Испратена: 28.Октомври.2008 во 23:57
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Овој ли е тој рудникот, што бил проколнат и ниту еден жив не излегол од него или грешам?


Toj e istiot,mnogu interesna rabota,bi odel Mariovo ne mi e daleku od Bitolata ama isto ko usvet da e,oti treba bukvalno celo da go zaobikoluvam za da prijdam duri od Gevgeliska strana,pat Bitola Gevgelija uste nema,kako sto znam.



Би влегол внатре?????????


Не сум суеверен ама чим досега никој жив не излегол.....ќе се водам според народната: седи си мадро да не бидеш модро.


Dali ke vlezam ne sum siguren i zato nema da se pram mangup i maziste.Ama deka ke odam tamu sigurno ke odam,a za vleguvanje hmm mozi da mozi ne,sepak taliumot ispusta otrovi i zivotot treba da se ceni,kako sto pisi imalo cela zelena livada na toj rid nekoj tamu,ni krava ni covek so ke stapnel ne ostanval na noze,site pagale ko trupci.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 23:54
Originally posted by Neanticki Neanticki напиша:

Зора, виде ли ова?
Испратена: Денес во 16:47
Originally posted by ZoraNaSlobodata



Грофот е бил Сьрбоман и ширел комунистическа пропаганда од Тито.
Tряба да те научат че Тито живел 3 хиляди години и е казвал на Македонските Бьлгари да се декларират като Македонци.

Сьрбомани едни,срам да ви е!Си го срамите родот на Атила славен!

Српски мекерина!

Браво Зора. Имаш голям напредък в изучаването на българския.
Няма да можеш още да минеш за българин, ако не изчистиш някои грешки.
Виж - има две букви Ь и Ъ. Първата придава мекост на предхождащата я съгласна.
1.Не е Сьрбоман, а сърбоман.
2. граф, а не гроф
3. разпространявал, звучи по-книжовно отколкото ширел
4. трябва, а не тряба
5. пред "че" има ,
6. живял, а не живел
7. имената на народите се пишат с малки букви и вместо Македонските Бьлгари - македонските българи
8. Сьрбомани едни,срам да ви е! - Сърбомани ниедни, не ви е срам!
9. Си го срамите родот на Атила славен! - Срамите своя род на славния Атила
10. Српски мекерина! - Сръбски мекерета!

Продължавай така, още 2-3 дена и си готов. Никой няма да повярва, че не си българин, ако се пуснеш по българските форуми.

Успех!




Eh fala mnogu na pomosta,za ova so rodot na Atila recenicata na makedonski planirav da ja napisam :)
Ama mi dade mnogu korisni informacii posebno za Ь и Ъ.
Sepak dosega nemav probano da govoram na blgarski,ama ete ke se potrudam i ne veruvam deka ke mi bide tesko.

Fala uste ednas.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 21:48
Затоа е препорачливо на форуми само македонски или англиски.
Кон врв
Neanticki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 564
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neanticki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:58
Зора, виде ли ова?
Испратена: Денес во 16:47
Originally posted by ZoraNaSlobodata



Грофот е бил Сьрбоман и ширел комунистическа пропаганда од Тито.
Tряба да те научат че Тито живел 3 хиляди години и е казвал на Македонските Бьлгари да се декларират като Македонци.

Сьрбомани едни,срам да ви е!Си го срамите родот на Атила славен!

Српски мекерина!

Браво Зора. Имаш голям напредък в изучаването на българския.
Няма да можеш още да минеш за българин, ако не изчистиш някои грешки.
Виж - има две букви Ь и Ъ. Първата придава мекост на предхождащата я съгласна.
1.Не е Сьрбоман, а сърбоман.
2. граф, а не гроф
3. разпространявал, звучи по-книжовно отколкото ширел
4. трябва, а не тряба
5. пред "че" има ,
6. живял, а не живел
7. имената на народите се пишат с малки букви и вместо Македонските Бьлгари - македонските българи
8. Сьрбомани едни,срам да ви е! - Сърбомани ниедни, не ви е срам!
9. Си го срамите родот на Атила славен! - Срамите своя род на славния Атила
10. Српски мекерина! - Сръбски мекерета!

Продължавай така, още 2-3 дена и си готов. Никой няма да повярва, че не си българин, ако се пуснеш по българските форуми.

Успех!


Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:56
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Овој ли е тој рудникот, што бил проколнат и ниту еден жив не излегол од него или грешам?


Toj e istiot,mnogu interesna rabota,bi odel Mariovo ne mi e daleku od Bitolata ama isto ko usvet da e,oti treba bukvalno celo da go zaobikoluvam za da prijdam duri od Gevgeliska strana,pat Bitola Gevgelija uste nema,kako sto znam.



Би влегол внатре?????????


Не сум суеверен ама чим досега никој жив не излегол.....ќе се водам според народната: седи си мадро да не бидеш модро.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:54
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Овој ли е тој рудникот, што бил проколнат и ниту еден жив не излегол од него или грешам?


Toj e istiot,mnogu interesna rabota,bi odel Mariovo ne mi e daleku od Bitolata ama isto ko usvet da e,oti treba bukvalno celo da go zaobikoluvam za da prijdam duri od Gevgeliska strana,pat Bitola Gevgelija uste nema,kako sto znam.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:42
Овој ли е тој рудникот, што бил проколнат и ниту еден жив не излегол од него или грешам?
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:32

Pusti go petelot v kuca-a za na polica, sam ce ti se kaci....

Ete toa stana so nasata drzava. Petelot e vece na policata na zgradata na CIA na Kaleto, i gi kontrolira "svoite" resursi.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:27
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Drago mi e...Ajde sega vo pohod, sto moze da se stori za da se spreci ova sto pogore go napisa Vlatce "Инаку многумина исто така денес сметаат дека битката што се води за Македонија е токму поради таа руда.. "
 

Bezdrugo, ako e taka, a zasto da ne e, treba da se obrne povece vnimanie, da se zastiti, da ne se dozvoli da bide apnat i ekspoloatiran od nekoj dushman...(ova tek da ja razdvizam rabotava, me drmna rudata)


Ние ништо не можеме да спречиме, ние не сме способни да спречиме неколку терористи да не заебаваат а камоли па ова..
Банана република, сите политичари продадени души, ја испродадоа земјата за малку пари, и ова ќе го продадат, со нашата држава неофицијално веќе раководи Америка.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:24
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Drago mi e...Ajde sega vo pohod, sto moze da se stori za da se spreci ova sto pogore go napisa Vlatce "Инаку многумина исто така денес сметаат дека битката што се води за Македонија е токму поради таа руда.. "

Bezdrugo, ako e taka, a zasto da ne e, treba da se obrne povece vnimanie, da se zastiti, da ne se dozvoli da bide apnat i ekspoloatiran od nekoj dushman...(ova tek da ja razdvizam rabotava, me drmna rudata)



Pa duri sega vladata resila da klaj vojska tamu.Selanite vikat deka gledale i vladini ama i stranski helikopteri.

Nekoi vikat deka bila kolnata i za loso toj so ke ja koristel loso i zavrsval.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 28.Октомври.2008 во 20:24
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:23
Па од таа руда кои пари може да се направат, таа може да ги замени нуклеарните централи, што е најдобро произведува повеќе од ураниумот, а не е радиоактивна, не е штетна за околината, не создава ефект стаклена градина.....
Таа руда исто така може и да ја замени нафтата...според мене.

Изменето од Vladimir88 - 28.Октомври.2008 во 20:23
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:22
Drago mi e...Ajde sega vo pohod, sto moze da se stori za da se spreci ova sto pogore go napisa Vlatce "Инаку многумина исто така денес сметаат дека битката што се води за Македонија е токму поради таа руда.. "
 
Bezdrugo, ako e taka, a zasto da ne e, treba da se obrne povece vnimanie, da se zastiti, da ne se dozvoli da bide apnat i ekspoloatiran od nekoj dushman...(ova tek da ja razdvizam rabotava, me drmna rudata)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:21
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Инаку многумина исто така денес сметаат дека битката што се води за Македонија е токму поради таа руда..


E ova e veke nesto za sto vredi da se razmisli...


Koga drugar mi me prasa,zosto nikoj ne nejki i site gledat da ne unistat,jas mu rekov:
Oti site sosedi si gi zaosnovaat istoriite drzavnite i nacionalnite identiteti vrs nasiot i nasta istorija.
Toj mi rece,da,ama i vidi go ova,i mi kaza za rudnikot.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 28.Октомври.2008 во 20:22
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:19
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Eve jas prva ti iskomentirav, kako nema komentar. Iako pojma nemam za taa ruda, ama bi posla da proveram, pa posle ce ti dadam podetalni informacii.


Fala,poveke ne sum tazen :)
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.