IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Зденко- фотографии за принт ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зденко- фотографии за принт ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Зденко- фотографии за принт ?
    Испратена: 26.Октомври.2008 во 23:53
Во склоп на идејата за ставање портфолија за коментирање(која за жал не заживеа) ставам неколку фотографии кои би сакал да ги принтам.Би ве замолил за ваши сугестии и критики . Однапред благодарам!

1. Чамец и Бреза црно бела


2. Чамец и Бреза колор


3.Rusty mood sepia


4.Овчар


5.Таше рибарот


6.Портрет од В - оваа ја имам принтано 30х30 и е ок,само излегува потемна на принт


7. ++++++


8. Speaking with the Angel

Ако има позитивно мислење за последнава,ќе мора одново да ја правам од почеток...тука може да се види во постираната резолуција
http://www.fileden.com/files/2007/10/29/1550507/andreamosaic.jpg

Бидете другари и критикувајте остро среќа ... Ви благодарам


_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 00:04
Na prv pogled golem favorit mi e rusty mood sepia, odma me pogodi u srce, a za drugite komentar ke dobies koga ke gi izanaliziram. голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 00:17
i mene mi se dopagja "rusty mood"(vo smisla - zakacena na dzid, ubav print, belo paspartu, tenka ramka...), najlirichna e od site...


Изменето од branko_k - 27.Октомври.2008 во 00:17
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 00:24
Uste eden glas za Rusty Mood. Iako mene licno povekje mi se dopagja ako e skroz B&W bez sepia ton. Sepia tonot so vreme zdosaduva, barem na mene so moite sepia printovi намигнување
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 00:49
"Rasti..." e moj favorit!

Mislam deka i i "Portret od V" bi dal dobar print.
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 01:25
Rasti големо%20гушкање
www.blissvp.com
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 10:50
Rusty е и мој фаворит, ама доколку е онаа истата што ја гледав пред некое време во МС, тогаш ќе мора да те разочарам по прашање на квалитет на принтот.
Колку што се сеќавам таа ти беше направена со некој од малите дигиталци и на принтот кој тогаш го видов имаше многу артефакти по белата површина.

Портретот на Тоше Рибарот е исто така добар
Кон врв
emilio Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 12:40
Rusty- favorit br.1

Tase ribarot- br.2

Portret od B- br.3


+++++++ - br.4

Изменето од emilio - 27.Октомври.2008 во 13:32
You create your own universe as you go along!
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 13:42
За фаворит ти кажав

Овчар и Портрет од В на високото второ место
Таше на трето место.

Чамец и бреза е интересна фотка. На црно белата ми се допаѓа делот кај чамецот а на колор варијантата ми се допаѓа брезата.
++++++ ми е некако недокажана. Всушност премноту едноставна, "snappy".
За последната не знам што да ти кажам, тебе најверојатно многу ти значи ликот, а мене не ми се допаѓаат колажи, што не значи дека е лоша фотка.
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 14:52
Pozdrav Zdenko,

odlichen poteg
.....in my humble opinion the situation goes like this....!

1 i 2

imaat malku kompoziciski problem ( premnogu centralno postaveni ) ova normalno od tehnichki aspekt....no istata falinka se nadopolnuva so odlichniot izgled na kroshnata na drvoto....krajno nevoobichaena i predizvikuva ljubopoitnost...! No generalno zemeno bez nekoja silna pozadinska poraka nitu na nivo na svesta nitu na nivo na podsvesta. Ne gledam zoshto bi bila posebno bitna posebno NE pred iljadnici drugi tvoi poDEEP fotografii.....taka da za 1 i 2 jas sum NE za PRINT


3

Definitivno favorit......!!

Ogradata vodi do drvoto vo senka.....!! MAestralno....odlichen mood super monohromatska igra i posebno mi se dopagja pozadinskata poraka. Vistinskiot zhivot ...simbolot na zhivotot e tuka vo maglata no ako go sledime patot sigurno doagjame do nego iako e sokrien....!! BRAVUROZNO....DRAMATICHNO....2 do 3 printa od ova....!!

4

Hmmm.....dobra fotografija No....sosema obichen ovcharski lik....nothing special...likot ne e produhoven so onaa tipichna OVCHARSKA dusha...naivna dobra bez nikakvi pogolemi pobaruvanja i ideali vo zhoivotot....toa go nema a shtom go nema se prashuvam shto kje mi e vakov lik za print.....mislam deka i ova NE

5

Tashe ribarot...odlichno....! Super pogled...naochari cigara...go ima toj freekovski riboloven lik.....super obrabotka....definitivno DA

6

Portret od V....odlichno...! Nekade vo mojata potsvest ovoj lik i karakter si ima svoi generalni obopshteni karakteristiki....duri mislam ja poznavam ovaa zhena, bi ochekuval odreden ton na glas, bi ochekuval odreden nachin na razmisluvanje i slichno.....shtom go budi toa chuvstvo ovoj portret definitivno DA

7

Nothing special.....ama peten nothing special......nema nekoe posebno dramatichno svetlo, nema dobar dinamichki opseg, nema detail....! Kompoziciski obihcno bez nikakva poraka vo sebe Definitivno NE


8.

shto znam da beshe Merilin Monro ili neshto drugo Ok...no babichkava hmmm, sepak glasam NE....no ostanuva varijantata da eksperimentirash so ovaa tehnika so drugi likovi....


se nadevam bev konstruktiven pozdrav!!!

There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 16:25
3.Rusty mood sepia

дефинитивно фаворит, од прво гледање.
не дека и другите не се добри, ама оваа влече, од прва!

подолги коментари, од дома, морам да бегам од работава, се угушив!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
vrzalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vrzalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 20:17
Чамец и Бреза црно бела

За мене најдобра за принт.
Поздрав
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 20:40
Sakas da komentirame/kritikuvame ili da ti kazeme sto da printas?
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 15:32
Angel,i dvete среќа
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.