IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Ваше мислење за Адолф Хитлер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваше мислење за Адолф Хитлер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 21>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:32




Лекот за Адолфчо
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:33
Originally posted by Царевић Царевић напиша:





Лекот за Адолфчо


Da bil sam ovaj so brkojte ni lek ni nisto,tuku cel svet bil svrten protiv nego.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:35
Ма тој со бркојите све ќе прегазел,само да имал атомки 45та ќе продолжел накај Париз,Мадрид,Лондон,Нов Јорк
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:36
Затоа Сталин го победил Хитлер поголеми бркови имал,љубиш му брк
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:45
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Затоа Сталин го победил Хитлер поголеми бркови имал,љубиш му брк


Haha
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 22:39
Точно е тоа дека Македонија во 1944 година требала да биде независна држава од типот на НДХ, и да послужи за безбедно повлекување на германските трупи од Грција, но Иван Михајлов одби поради тоа што знаеше дека војната за Германците е готова и дека македонскиот народ(кој тогаш застана зад КПМ) ќе биде против германска сателитска држава. Подобро е тоа што не се реализирала таква држава бидејќи тоа подоцна ќе ја вброеше Македонија меѓу фашистичките држави.
Инаку точно е тоа што го велат старите дека биле комплетно слободни додека не дошле Бугарите.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 22:52
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Точно е тоа дека Македонија во 1944 година требала да биде независна држава од типот на НДХ, и да послужи за безбедно повлекување на германските трупи од Грција, но Иван Михајлов одби поради тоа што знаеше дека војната за Германците е готова и дека македонскиот народ(кој тогаш застана зад КПМ) ќе биде против германска сателитска држава. Подобро е тоа што не се реализирала таква држава бидејќи тоа подоцна ќе ја вброеше Македонија меѓу фашистичките држави.
Инаку точно е тоа што го велат старите дека биле комплетно слободни додека не дошле Бугарите.


Duri gi docekuvale kako osloboditeli Germancite,bidejki sepak sme bile pod srpska okupacija.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 22:56
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:



Duri gi docekuvale kako osloboditeli Germancite,bidejki sepak sme bile pod srpska okupacija.



Да, сите постари викаат дека Германците не закачале никого. Фрките почнале со Бугарите, а кога започнало партизанското движење на Македонците тогаш дошло до судир на Македонците и Германците. Во почетокот не.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 22:58
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:



Duri gi docekuvale kako osloboditeli Germancite,bidejki sepak sme bile pod srpska okupacija.



Да, сите постари викаат дека Германците не закачале никого. Фрките почнале со Бугарите, а кога започнало партизанското движење на Македонците тогаш дошло до судир на Македонците и Германците. Во почетокот не.


Pa i nemalo Germanci mnogu kaj nas,vo Belomorska Makedonija bile,ko kontrolirale Solun.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 23:05
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:



Pa i nemalo Germanci mnogu kaj nas,vo Belomorska Makedonija bile,ko kontrolirale Solun.



Да ама и таму имало Бугари и Италијанци. Италијанците само гледале да уживаат, да јадат и да се веселат. Неколку дена биле во на баба ми куќата во Костур. Баба ми кажуваше дека се пијанчеле, биле нечисти, јаделе до бескрај. Многу многу не се грижеле за војната. Единствена белја била што го убиле попот во селото ( Македонец ).
И во источниот дел на Егејска Македонија имам роднини. На баба ми сестрата се омажила за Бугарин од Кавала. Тој дел бил под бугарска власт. Многу лошотии направиле. А посебно кон Грците-нив партал ги правеле.
Кон врв
Individua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Individua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 02:40
baba ti
ti kazala li
za Pando Kljasev i
Vasil Cakalarov?
Кон врв
Individua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Individua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 02:43
ce zaboravev
i za Lazar Poptrajkov?
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 12:13
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:



Pa i nemalo Germanci mnogu kaj nas,vo Belomorska Makedonija bile,ko kontrolirale Solun.



Да ама и таму имало Бугари и Италијанци. Италијанците само гледале да уживаат, да јадат и да се веселат. Неколку дена биле во на баба ми куќата во Костур. Баба ми кажуваше дека се пијанчеле, биле нечисти, јаделе до бескрај. Многу многу не се грижеле за војната. Единствена белја била што го убиле попот во селото ( Македонец ).
И во источниот дел на Егејска Македонија имам роднини. На баба ми сестрата се омажила за Бугарин од Кавала. Тој дел бил под бугарска власт. Многу лошотии направиле. А посебно кон Грците-нив партал ги правеле.


Znam sosema istoto mi go kaza dedo mi za italiancite,toj bese partizan.
Samo jajca barale i IC nejkele da se tepat :)
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 12:16
Ех жабарите они појма немаат од војна со 300.000 нивна војска нападнале во Египет каде што имало 36.000 енглези и на крај 250.000 жабари се предале.МИЗЕРИЈА
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.