IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Најдобар глас
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најдобар глас

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
Тинуле Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тинуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 20:20
Мислам дека Ian Gillan e прекрасен вокал. Пееше во Deep Purple..незнам дали уште пее...не сум се интересирала ама ептен се ежам кога го слушам...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 20:22
Пее уште.
Го слушав во живо пред месец дена и добро се држи дедо Гилан, да не му се секирашнамигнување


Изменето од Анастеа - 07.Август.2009 во 20:22
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 20:44
Corey Taylor od Slipknot, ми се допаѓа бојата и јачината на неговиот глас и секако самиот тојтрепкање
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 20:53
сузана спасовска
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 13:57
Сара Конор, Јелена Томашевиќ...
од нашиве Каролина и Влатко Лозаноски
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2011 во 19:43
во последно време ми се засвиѓаа Elemental, иако не сум којзнае каков љубител на таква музика
инаку од ептен странскиве, интересен ми е гласот на Eddie Vedder од Pearl Jam, специфичен му е, штета што ништо не го разбирам




размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2011 во 21:18
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 01:21
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Мајкл Џексон да
мајкл ништо посебно не е како вокал, преувеличана личност...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 21:56
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Мајкл Џексон да
мајкл ништо посебно не е како вокал, преувеличана личност...



газење%20од%20смеење

море,забеган

не греши душа - не бил ништо посебно како вокал
тој ако не е јас не знам кој е изненадување
дали имаш слушано негови песни?
ваков вокал прашање дали ќе има некогаш (џастин бибер е на пат ама не можи со џексон) голема%20насмевка

и кажи кој е најдобар според тебе?


Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 11:49
Chuck Billy - Testament

\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2011 во 01:08
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Мајкл Џексон да
мајкл ништо посебно не е како вокал, преувеличана личност...



газење%20од%20смеење

море,забеган

не греши душа - не бил ништо посебно како вокал
тој ако не е јас не знам кој е изненадување
дали имаш слушано негови песни?
ваков вокал прашање дали ќе има некогаш (џастин бибер е на пат ама не можи со џексон) голема%20насмевка

и кажи кој е најдобар според тебе?


а по што му е гласот посебен? ниту е оригинален и специфичен, нити пак нешто посебен за слушање, згора на се звучи ко некоја црна жена која пробала да пее црковен блуз, па не и успеало
да се соочиме со фактите... Мајкл Џексон откога се распадна Jackson five, познат е по тоа што направил милион пластични операции, сменил боја на кожа и предизвикал милион скандали и инциденти или пак бил просто ексцентричен... згора на се па почина, а вредноста на секој музичар, се разбира рипа откако ќе умре
Мајкл Џексон во свое време беше она што е Лејди Гага денес, немаше посебни уметнички способности, а стана позната фаца бидејќи бил единствен во нешто
а, еве ако сакаш веќе да збориме за квалитетни гласови со висок тон, прв што ми доаѓаат на памет е Barry Gibs (Bee Gees) и еден тон вокали од рокенрол културата
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2011 во 23:36
Џастин Бибер
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2011 во 16:51
Апсолутно, заедно со Rebecca Black...
Friday

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2011 во 03:45
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Мајкл Џексон да
мајкл ништо посебно не е како вокал, преувеличана личност...



газење%20од%20смеење

море,забеган

не греши душа - не бил ништо посебно како вокал
тој ако не е јас не знам кој е изненадување
дали имаш слушано негови песни?
ваков вокал прашање дали ќе има некогаш (џастин бибер е на пат ама не можи со џексон) голема%20насмевка

и кажи кој е најдобар според тебе?


а по што му е гласот посебен? ниту е оригинален и специфичен, нити пак нешто посебен за слушање, згора на се звучи ко некоја црна жена која пробала да пее црковен блуз, па не и успеало
да се соочиме со фактите... Мајкл Џексон откога се распадна Jackson five, познат е по тоа што направил милион пластични операции, сменил боја на кожа и предизвикал милион скандали и инциденти или пак бил просто ексцентричен... згора на се па почина, а вредноста на секој музичар, се разбира рипа откако ќе умре
Мајкл Џексон во свое време беше она што е Лејди Гага денес, немаше посебни уметнички способности, а стана позната фаца бидејќи бил единствен во нешто
а, еве ако сакаш веќе да збориме за квалитетни гласови со висок тон, прв што ми доаѓаат на памет е Barry Gibs (Bee Gees) и еден тон вокали од рокенрол културата


љоооооооооооооољ

оригинален и специфичен Е!
откога се распадна Jackson five само тој продолжи да пее оти има талент (и џенет пееше до вчера ама овој е најуспешен) јас велам - добар глас ама не стас не знам ти шо ми мешаш баби жаби,ваков бил таков бил,пластичен,од многу исончан дури побели,контроверзен бил бла бла бла....

и мене ми беше одвратен и баш се смеев кога Еминем (уште еден од мојте омилени пејачи) го заебаваше во спотовите

тебе ако не ти е омилен не мора да мешаш баби и жаби дека бил пластичен

и ми го споредваш со гага изненадување абе оди бегај
гага ќе ја заборават по 2-3 години - има глас и таа не велам не ама не е којзнај шо т.е таа е просечен глас

музиката му е одлична и + со таквиот глас = крал на попот

 
згора на се па почина, а вредноста на секој музичар, се разбира рипа откако ќе умре

ова нема врска за то шо го реков за него дека има најдобар глас,од 1995-96 го слушам

толку.



 

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.