IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Диктатура на ВМРО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диктатура на ВМРО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 03:11
More komunjari za vas ne diktatura,nov Hitler malce e,50 godini ni se mocavte na zemjata uste sakate,e nema,mrsh vo srbija ama i od tamu ke ve izbrkat.
Svakate deka za vas mesto poke vo svetot nema nigde?
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 03:13
I ti vlav eden,ne tuku zboraj za VMRO(TMRO,ne na gwuevski i ljuBco)bidejki vie vlasite bevte rusko bugarskite agenti sto ja pobugarcija Makedonija.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 03:13
За кој беше овој рафален напад???...
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 03:14
Originally posted by anastea anastea напиша:

За кој беше овој рафален напад???...

Za fanariotot od Ohrid,vnuk na Miladinovci ili Zinzif izgleda.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 09:10
Sejte mirni , dozvolivte musliman da ni kazi deka posle 19 nema kupuvanje alkohol , vo stil piite jogurt.
Opustane na rabotnici od Feni , Zelezarija, Jegunovce.
Zgolemuvanje na ceni za znacajni i bitni produkti
Zgolemen defecit
Restrikcii za elektricna energija vo tekot na zimata..
Cenzura vo vnatresna politika , kazni za se i sesto samo vrabotuvanje na novi kucinja koj ke ja brkat taa niska rabota.
Nadvoresna politika , ne ni navlegvam!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 11:50
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

More komunjari za vas ne diktatura,nov Hitler malce e,50 godini ni se mocavte na zemjata uste sakate,e nema,mrsh vo srbija ama i od tamu ke ve izbrkat.
Svakate deka za vas mesto poke vo svetot nema nigde?



Сдсм=Срби по твоја логика?
Не го испуштај и вториот дел од тоа
Вмро=Бугари така да марш у Блгарија
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 12:47
Бравос Манге секоја чест-се согласувам со тебе за секој пример!даде госпо и лошо некој да речи за Апашаната во влада а не само пропагандни пораки од лујџе кој живе во Матрицата(маде ин вмро)и гледа се розово!Само полека малце да не ти опна од то статистиките извршени од 12годишни ,,експерти,,па да видиш како ни цути ова државава!Ова досега беше загревајне-т.е Чаплин не припремаше!Интересното тек следи...
А ти зора на слободата мислев и маразиш србиштана од шо си Македонец а ти Бугараш си бил!(прости му господе незна шо пра)Да можев да те плукнам сеа жива вода че беше-ама јеби га интернет-све мора вербално да се среди.И извајго од уста Хитлер оти да не беа комуњарите твоето семејство че беја колекција сапуни-оти на хитлер џупците после еврејте први му беја на листата!Пушти си го Латас(или бумбар)на Сител и онаниши!

П.С.Се извинувам на Прилепскиот дијалект-видов на дијалект пишувате на темава па си зедов малку Слобода(колку гордо звучи-посебно во нашава држава)

Изменето од Zajcef - 22.Октомври.2008 во 12:52
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 12:53
jas koga prv pat ovde pisav pred 2 i kusur godini deka gruevski e diktatorce, mi se isposmeaja ( so isklucok na poedinci)

pokraj se ona sto go navede Mange, a se ona sto go odgovori Anastea cii odgovori ne drzat , bidejki nikoj dosega ne e odstranet nitu kaznet od VMRO za site ne priviligeii , tuku krazbi koi gi vrsi na smetka na narodot ne samo za sebe tuku za site bliski okolu nego...

no jas ke se zadrzam na edno prasanje-odgovor od Anastea " koi covecki prava ti se skrateni"

jas ne znam dali taa raboti, kade , pod koi uslovi , no ne e ni bitno, rabotite sami po sebe se nasetuvaat od nejzinite odgovori

ako te odpustat od rabota pred da pocnes da koristis porodilno boleduvanje , sto e toa?
ako ne smees da pomislis da odis na godisen odmor , i ako se smiluva gazdata da ti dade 10 dena, a ne zakonski kolku sto ti sleduva 20 nerabotni , a so noviot zakon mu se ovozmozuva na gazdata i voopsto da ne ti go dade , sto e toa?
ako namesto 8 sati, ostanes 12 ili 15 i tie sati ne ti se platat kako extra trud, sto e toa?
ako so godini rabotis so dogovor na delo na rabotno mesto na koe zakonski ne smee da raboti nekoj sto ne e redovno vraboten, raspolagas so pecati i na kraj pak ti odgovaras zatoa sto nekoj ti gi dal pecatite na raspolaganje, sto e toa?
ako te fati inspekcija deka rabotis so dogovor na delo , te brise od evidencijata na vraboteni i te kaznuva tebe a ne rabotadavecot, sto e toa?

i mozam uste mnogu da pisuvam, ova tolku ispisanoto e samo edna kapka vo moreto ne na skrateni tuku odzemeni rabotnicki i covecki prava
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 12:59
Ами не се комуњари да му угодува на Работниците-не глеш аристократија се-КАПИТАЛИСТИ!Работничката и Средната Класа(Која фактички во нашава држава и не постој)нека умра!Важно работодавците(претежно грци)да се нацицаат!А од анастеа одговорите не држа вода зошто таја одговара како треба да се реша(то секој знај-еден калашникоф и еден ѕид-друго не треба)проблемите-а прашајнето беше како ги решава владата!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 14:34
,,, Ajde malku so pooladeni glavi i bez navredi, ako moze.  Prvo za da bide diktatura mora da ima diktator, a realno za premierot seushte ne moze da se kaze deka e diktator, niti pak za VMRO deka sproveduva diktatura bidejki VMRO ne vladee sam tuku na nea ima prilepeno eden kup lepki od mali partii ili popularno nareceno Pertija=covek, vo koja za zal ili za srekja  e i Partijata na Vlasite. okolu 90% od rabotite koi gi nabroja mojot sonarodnik Vlavot Mangeголемо%20гушкање(za nego licno) se soglasuvam. ne moze nekoj koj zaminal od zemjava i na koj tamu mu e arno da ni ja kroi sudbinata na nas koj ostanavme tuka, odnosno da ni ja bira vladata koja kje ne vodi. Za pratenikot koj si go shetashe sinot (za koj si platil ama nema smetkiнамигнување) na drzaven troshok treba da pocekame pa da vidime. ako se zaboshoti rabotata tuka sme za da pokazeme na narednite izbori, ako go kaznat covecki i da priznaeme deka ima GOSPOD. okolu zoran Todorovski i negoviot nacionalen identitet kako i okolu licata koi so tajno glasanje go glasaa i mu dodelija nagrada neka se podzamislat onie koi tajno go glasaa i koi zemaat plata na ime na MAKEDONSKIOT IDENTITET zatoa shto glasaa za covek koj makedonskiot prerodbenik Krste Misirkov go narece Makedonski Bugarin. Za Kosovo si kazav i nema da s epovtoruvam a za postanatoto za zal ...isti bea i onie drugine... aramija do aramija...barem taka zboruva narodot a i faktite za potekloto na imotot. 
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 15:29

treba da definirame sto e dikatura a sto voved vo diktatura

ako gi razlikuvame ovie dva poimovi ke ni bide jasno
 
ne samo nam , tuku i na vrapcinjata
 
a vrapcinjata od 90-ta godina (sigurno pamtite) peat VMRO, VMRO
znaci nim im bese jasno uste od togas , a nam tek sega pocnuvaat da ni se bistrat mislite
 
mozam da ja sfatam (ceda moi) omrazata kon SDSM, ama ne mozam da ja sfatam ljubovta kon VMRO
 
 
 
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 15:34
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

treba da definirame sto e dikatura a sto voved vo diktatura

ako gi razlikuvame ovie dva poimovi ke ni bide jasno
 
ne samo nam , tuku i na vrapcinjata
 
a vrapcinjata od 90-ta godina (sigurno pamtite) peat VMRO, VMRO
znaci nim im bese jasno uste od togas , a nam tek sega pocnuvaat da ni se bistrat mislite
 
mozam da ja sfatam (ceda moi) omrazata kon SDSM, ama ne mozam da ja sfatam ljubovta kon VMRO
 
 
 

....големо%20гушкање....
nema  ljubov...nema omraza...samo licen stav...i mlku antipatija....газење%20од%20смеење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 15:45

butel2 , прво би сакала да ми објасниш, но со аргументи, зошто не држат моите “одговори“, иако тоа не беа одговори, туку мое лично мислење за точките кои ги наброја Манге. За одговори повикајте се на владата или членовите на ВМРО.

Забораваш дека сегашново ВМРО раскрсти со криминалното крило кое го предводеше ЉуБчо, сите се надвор од партијата, кој во затвор, кој со кривична, кој во бегство... Од сегашниве пак немам слушнато за некоја криминална афера од апокалиптичен карактер за да можеш сите да ги оквалификуваш сите како арамии.

Дали јас работам, под кои услови, каде... еве ќе ти кажам: дипломиран економист сум, работев 10 години на струката, но моментално не работам, и гледај баш за чудо за време на владата на ВМРО???... Ако мислеше дека си насетила нешто по моите одговори... Алудираш дека имам партиска книшка, дека сум на државна функција, дека имам исперен мозок?... Би сакала и ова да ми го објасниш, бидејќи иако ти отворено се декларираш како комуњарка, јас никогаш ти се немам обратено така, туку првенствено те гледам како човек, кој има поинаква перцепција за реалноста од моите...
 
 
Кога ќе го тргнете превезот од пред очи кој ви ја заматува сликата, кога ќе сфатите дека не живееме веќе во комунизам туку во капитализам каде основно начело е приватната сопственост, кога ќе ги разграничите работите за кои е одговорна власта а за кои не... и кога ќе успеете непристрасно да гледате на работите, тогаш може да разговараме за некои работи.
 
Вака, може само да се навредува и да се лепат етикети...


Изменето од Анастеа - 26.Јануари.2011 во 12:04
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 15:57
,,, Ajde malku so pooladeni glavi i bez navredi, ako moze. Prvo za da bide diktatura mora da ima diktator, a realno za premierot seushte ne moze da se kaze deka e diktator

mene mi e sosema oladena glavata, jas ne sum odpustena vo osmi ili deveti mesec od bremenost od rabota, ama iljadnici zeni vo drzavava se

nitu mi e zakinat odmor, nitu nekoj me eksploatira ...no na 90% od lugjeto toa im se slucuva

ne pisuvam nikogas so navredi , a ako diktator e navreda ... no ok ... sto treba uste da napravi za da bide diktator?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.