IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Диктатура на ВМРО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диктатура на ВМРО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
Автор
Порака
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 02:02
Немора да сечиме рака,доволна е доживотна казна за трговија со дрога,да видиш како ќе се подобрат некои работи.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 11:39
da secime nesto drugo mozda....
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 16:41
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 16:42
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Sho znam dali bi imalo pozitiven rezultat ova so secenje raka , jas predlagam da gi kamenuvaat.....vo Iran ovaa kaznena merka imase efect  намигнување
 
 
А кој прв ќе фрли камен?голема%20насмевка
 
sosem ispravno ... so takvo policisko obezbeduvanje , duri i strav da ti e da gi poglednes ..... a kamo da frlis kamen голема%20насмевка
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 22:01
ovi e se imuni i na kamenja i na jajca...strav mi e dan stanaja imuni i na atomska edna....
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 20:38
Originally posted by Vicko Vicko напиша:

Луѓе, отсекогаш сум бил за ВМРО, ама ова што ни се случува е навистина некоја вмро-полициска-квази диктатура. Тотално сум разочаран. Човече, има џандари на секој чекор, гледаат да те казнат дали некој сообраќаен прекршок (не сте свесни џандариве колку почнале да местат-седи шпиун пред кафана, и им јавува на џандариве во близина кој да го запрат), или пак ако плукнеш или цигара ако пушиш. Им требаат пари за албанциве на Аџилак да ги пратат. Па и јас сакам Исус да го видам во Рио.Ама кој ме прашува мене. Јас живеам во македонија за да плаќам. Им ги зголеми платите на административците, на наставниците. Пак јас плаќам. Мене никој не ме прашал дали ми треба нешто. Забранија алкохол, забранија цигари во обијекти од јавен интерес, луѓево како сиротињи пред работниве места. Кој знае како е во парламент или влада. И таму се собираат пред влезовите.ДАААААААААААА 100%. Оваа фарса со имево. Па и јас можам да преговарам да не го менувам. Не го менувам и точка. Ај да ве видам. Ама треба да се реши. Тоа е финтата.

Нормално дека местат-им требаат пари-итно!Како ќе ги платат сите партиски војници на кој им ветуваа брда и долини?Избори се ближат,избори се ближат...
Арно ама оваа година го исцицаа народот скроз-му зедоа се што може(бунарина,оџачарина,дворно место,казни за плукање,еден куп даноци и сл.срања+двоцифрена инфлација и цени кои се кререваат до бескрај)и сега пари аш!А избори се ближат(како што реков претходно)и сега страв в коски-50%што се крстеа во Грујо сега го пцујат до 101 и назад.Со просветарите се скара,со борците,со земјоделците,народот осиромаши,со стечајците и пензионерите исто и сега во тесно е!Мора да ја преплати 135илјадната дебилна администрација ако сака гласови овие избори...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 20:40
смеење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 20:58
Ako zajcev ushte ednash gi spomne prosvetarite...i administracijata ja narece debilna...jas za negov inat kje glasam za ovie koj gi narekuva diktatori...
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 22:01
te neeeeeeeeee
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.