IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Диктатура на ВМРО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диктатура на ВМРО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
Автор
Порака
ТХЦ Манге Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ТХЦ Манге Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Диктатура на ВМРО
    Испратена: 22.Октомври.2008 во 00:17
Искрено сум напизден до јаја... не дека порто изгуби вечерва... туку дека ко послободен малку , размислив шо ни се дешават. Некако , се ми е сватливо - само неколку работи не ми се... ке ги наведам , па некој од моите добри другари форумџии ако мојт нека ми одговорит...

1. Дакле- Дали ВМРО-(Овци)те не кукаа цел живот дека „комуњарите “ праеле диктатури , рецензии и терор???


2.Кој к*рац , некој од дијаспората да гласа за нас овде??? (Збираат гласови , пошо секој сељак од Австралија знајт само ве ме ре о---Yeah!!! ????)За шиптарскава дијаспора-нејкам ни да помислам....

3.Како можит директор на Национален Историски Институт да е сељак од бугарашка провиниеција- кој јавно - ај сам шо се декларират за Бугар- туку и сите наши преродбеници ги кажвит Бугари (-сва среча - шо сум Влав). Остај то -уше награден бил - со некоја награда за ПАЗИ- особени заслуги за науката... која црна наука бе мрсници????

4. Како мојт пратеник од ВМРО - син му да го носит во Исланд на фудбал??? и то погодите на чив трошок????

5.Како мојт да се ребалансират буџетот за 74 мил. Евра???
по мојве есапи то е како САД да го ребалансират за над 400 мил. долари... за вакво нешо таму глај летет... овде - боли нас кита....

6.Како мојт да се признајт Косово??? па уше паторокон се криеше ко пизда под кошуља... а исто така мислам дека ке се криет и за Западна Македонија ко ке подпишвит независност... т.е. Илирида. Пошо неговава кралска лоза и сина крв му дават вакви митски права и привилегии...

7. Како мојт да го тргат некој шиптар граничниот камен - а да не добиет к*ршум од црна стрела или проектил од зоља??? Па ние имаме армија пиздави ли ви мајчина или се одвојуваат над 30% од БДП за крмине од источна македонија да земет плата по 500 ЕУР????

8.Како мојт недипломирани млади шупељки да се во парламент??? остај то - и сиромаси - немат куче кај да ги каснит- тој ке не водит...

9.Како мојт да преговарат за името??? остај то.. го имет и продаено...(пак ке ги истает комуњарине криви...ЛОЛ)

10.Зш се прајт музеј за ВМРО и незнам некој опасни нинџи-кои за оваа југословенска творевина и нус производ е најзаслужен Тито-со цел да се ослабит Србија??? зарем то не е купвење гласови од идните генерации??? Па ако толку им стало за патриотизмот... нека напрает таков музеј за Тито и таму тие филмој????

Ево јас преродби не прам во 100 чекори - само имам 10 прашање... би сакал некој од тие божества да ми одговорет но се разбира не сум достоен....

Е зато јас ке им одговорам нешо..... Сега ке ви ја кажам иднината на македонија и народот во неа... Значи со ова ниво на патриотизам и вакво водење на држава- јас мислам дека за 10-15 години Шиптарите ке имаат над 60% од популацијата, Власите ке имаат над 80% од капиталот во македонија- а овие фраери и белосветски простаци тогаш нека ви објаснат како дојдовте на то дереџе....
Не се идентификувам да сум Македонец- ко би бил - би ми било срам. Но ме фака нервоза пошо и јас живеам овде - и оваа неписмена вмровска раја - осекам како ме кове на дното и пропаѓам со неа....

-ПС. До попростиот аудиториум на форумов- кој се разбира се фанови на ВМРО Јунајтед- не сум комуњар... само сум огледало... а ако ве боли вистината- мене ме боли половиов орган за то....

Поздрав и барам да стојт темава...
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 00:41


Цитирај (-сва среча - шо сум Влав).

Ne ste mnogu poarni.



Aj vlase od Ohrid gledaj si ezeroto i ostaj go Gruevski da raboti na raet,se vide od SDSM airot,pa sega od dve lajna barem potoploto go birame.
Momentalno podobra opcija nema,a ako stvori diktatura VMRO
ne ke bidi losho,barem ke mozi Nikolce na raet da si gi istera planojte.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 22.Октомври.2008 во 00:42
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:00
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:



Цитирај (-сва среча - шо сум Влав).

Ne ste mnogu poarni.



Aj vlase od Ohrid gledaj si ezeroto i ostaj go Gruevski da raboti na raet,se vide od SDSM airot,pa sega od dve lajna barem potoploto go birame.
Momentalno podobra opcija nema,a ako stvori diktatura VMRO
ne ke bidi losho,barem ke mozi Nikolce na raet da si gi istera planojte.
 
 
 
Ova e forum !
 
Tuka se debatira.....ako ne si znael ne se propagira .
Deckoto potrosil vreme sostavil tekst , ako nemas bilo sto da odgovoris vo  odbrana na tvojot idol....predlog br. 1 ne se blamiraj .
 
Da ne citiram dolg tekst , akomoze nekoj vmrovec da odgovori za vtoroto i tretoto......barem .
 
 
p.s. mange мир THC brat
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Individua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Individua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:09
ako si Vlav, kazi ni kako na Vlaski se vika makedonci?
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:14
Originally posted by Individua Individua напиша:

ako si Vlav, kazi ni kako na Vlaski se vika makedonci?
 
 
 
 
A ti ako si individua ne znaci deka nie sme ovci .
Pozdravi go anakin koga ke go sretnes vo tvojata glava .
Na stari godini cergarski finti
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Individua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Individua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:16
koj e anakin?
decko si gi pomesal loncinata ja ne sum toj
Кон врв
ТХЦ Манге Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ТХЦ Манге Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:16
Originally posted by Individua Individua напиша:

ako si Vlav, kazi ni kako na Vlaski se vika makedonci?


Прво на господинов да му одговорам... волвари ... така се викаат.. а ако сакаш и ке ти објаснам зш....

Зен друже- поздрав до тебе... тешко дека некој ке ни одговори- сем овие глупости и празни муабети...од лицата со неколку никови -поделени личности со огромно алтер его..лол
Кон врв
Individua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Individua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:18
E aj fino lepo objasni mi zasto se volvari ili vrgari kako i da e a ne makedonci
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:32

Море Манге, ти стварно си напизден вечерва, а?...намигнување

Темава важи само за вмровци или може и јас да дигнам два прста да одговарам?...

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:32
Часови по влашки нека ти предава приватно Доле влада,смрт система!
Кон врв
Individua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Individua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:46
Pada vlada a?
Кон врв
ТХЦ Манге Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ТХЦ Манге Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 01:54
Originally posted by Individua Individua напиша:

E aj fino lepo objasni mi zasto se volvari ili vrgari kako i da e a ne makedonci


Затоа што си дојден од зад Волга... затоа.. а то врлари не знам шо е.... зш иам чуство дека те знам од некаде???
Фала шо ми ја посра темава...
анасте - може слободно се шо сакаш да кажиш... ова е слободна земја- сеуште за среќа!!!!

Изменето од moira - 22.Октомври.2008 во 01:59
Кон врв
Individua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Individua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 02:01
Pak ne mi dade odgovor
blagodaram za personifikacijata i
se nadevam sledniot pat ce se potrudis da mi odgovoris barem malku podostojno i pokulturno
bidi pozdraven i imaj prijatna vecer
Кон врв
ТХЦ Манге Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ТХЦ Манге Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 02:03
како не ти дадов... ко сте слегле со Аварите заедно- сте дошле од зад Волга... и затоа волгари или волвари...
не знам како да ти појаснам... уууппссс - заборајф- ти си вмровец-така да доста тешко ке ми е да објаснам,,,,
пиши ми за пола сат јас пак ке ти објаснам - се дур не ти влезит во тој брејнвошот од гла на тебе...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.