IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - GP China
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

GP China

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: GP China
    Испратена: 17.Октомври.2008 во 12:48


Kruga       56 (305.066 Km)

Trening 1: Petok 17.10.2008, 04:00sat.
Trening 2: Petok 17.10.2008, 08:00sat.

Trening 3: Sabota 18.10.2008, 05:00sat.
Kvalifikacii: Sabota 18.10.2008, 08:00sat.

Trka: Nedela 19.10.2008. 09:00sat.

Изменето од Vardar1947 - 17.Октомври.2008 во 12:51

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 12:51

ajde Vardar ? Davame li predviduvanje? среќа

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 13:05
Mi se dopagja mnogu ovaa Pista vo kina radi krivinite...

Ko navivac na Massa se nadevam deka ke bide prv...A i mislam deka ke bide pobednig vo Kina

Ti so vikas?

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 13:10
Да ти кажам тешко е ...тука негде се со перформансиве ... Јас сум за Мекларен  но не можам да речам ништо...туку поради игра ајда вака да пробаме
 
Хамилтон
Маса
Кими
Алонсо  
 
во првите 4 среќа
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 13:13
I ja mislam nekoj od tie 4 ali se nadevam deka ke bide Massa prv pa ke bide poslednata trka(mislam vo Brazil e) kako pravo Finale

Napred Massa

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 13:17
Иако сум за Хамилтон ,во случајов ми се допаѓа идејата среќа
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 12:23
KVALIFIKACII

1       Lewis Hamilton       McLaren-Mercedes       1:36.303
2      Kimi Räikkönen      Scuderia Ferrari      0:00.923
3      Felipe Massa      Scuderia Ferrari      0:01.167
4      Fernando Alonso      Renault F1 Team      0:01.205
5      Heikki Kovalainen      McLaren-Mercedes      0:01.208
6      Mark Webber      Red Bull Racing      0:01.361
7      Nick Heidfeld      BMW Sauber F1 Team      0:01.479
8      Sebastian Vettel      Scuderia Toro Rosso      0:01.963
9      Jarno Trulli      Toyota Racing      0:02.212
10      Sebastien Bourdais      Scuderia Toro Rosso      0:03.163
11      Nelson Piquet Jr.      Renault F1 Team      0:00.000
12      Robert Kubica      BMW Sauber F1 Team      0:00.092
13      Timo Glock      Toyota Racing      0:00.215
14      Rubens Barrichello      Honda Racing F1 Team      0:00.357
15      Nico Rosberg      WilliamsF1 Team      0:00.488
16      David Coulthard      Red Bull Racing      0:01.009
17      Kazuki Nakajima      WilliamsF1 Team      0:01.141
18      Jenson Button      Honda Racing F1 Team      0:01.331
19      Adrian Sutil      Force India-Ferrari      0:02.008
20      Giancarlo Fisichella      Force India-Ferrari      0:02.017

Aaaa ova ke bide interesno....Ali morase li Hamilton da e prv

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 12:24
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Да ти кажам тешко е ...тука негде се со перформансиве ... Јас сум за Мекларен но не можам да речам ништо...туку поради игра ајда вака да пробаме

Хамилтон

Маса

Кими

Алонсо   


во првите 4 среќа


1       Lewis Hamilton       McLaren-Mercedes       1:36.303
2      Kimi Räikkönen      Scuderia Ferrari      0:00.923
3      Felipe Massa      Scuderia Ferrari      0:01.167
4      Fernando Alonso      Renault F1 Team      0:01.205

Delfin dobar si

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 14:35
Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Кина во Шангај, но откако Фелипе Маса ја заврши трката на второто место ја продолжи надежта за "ферари" дека сеуште можат да станат шампиони. Со тоа веќе втора година по ред за титулата ќе се одлучува на последната трка во сезоната.

Британецот на најдобар можен начин ја искористи пол позицијата од која стартуваше и доминираше во текот на целтата трка.

Третото место му припадна на клубскиот колега на Маса од "ферари", Финецот Кими Раиконен.

Покрај првите тројца на трката во Шангај бодови освоија уште Фернандо Алонсо, Ник Хајдфелд, Роберт Кубица, Тимо Глок и Нелсињо Пике.

Со оваа победа Хамилтон има седум бодови предност во генералниот пласман во конк*ренција на возачи во однос на Маса, а за шампионот повторно ќе се одлучува во Бразил.
1. Луис Хамилтон 94
2. Фелипе Маса 87
3. Роберт Кубица 75
4. Кими Раиконен 69.

Табелата во генералниот пласман во конк*ренција на конструктори изгледа вака:
1. Ферари 156
2. Мекларен Мерцедес 145
3. БМВ Заубер 135
4. Рено 72
5. Тојота 52.

Последната трка во сезоната 2008 од Ф1 шампионатот на програмата е на 2. ноември, а ќе се вози за бразилското Гранд При.

Извор: Спортнет
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Gravedigger Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gravedigger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 15:17
Ајде Маса ќе тепа следната, Хамилтон ќе го шитнат после 7. место и така Маса ќе е шампион. Мислам дека ќе го начекат некако Хамилтон, да го чукнат малце да забега од патеката на почетокот
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 16:12
Originally posted by Gravedigger Gravedigger напиша:

Ајде Маса ќе тепа следната, Хамилтон ќе го шитнат после 7. место и така Маса ќе е шампион. Мислам дека ќе го начекат некако Хамилтон, да го чукнат малце да забега од патеката на почетокот
молитваdaj bozeголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 17:16
Sliki od Trkata....
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2008 во 13:34
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Да ти кажам тешко е ...тука негде се со перформансиве ... Јас сум за Мекларен но не можам да речам ништо...туку поради игра ајда вака да пробаме

Хамилтон

Маса

Кими

Алонсо   


во првите 4 среќа


1       Lewis Hamilton       McLaren-Mercedes       1:36.303
2      Kimi Räikkönen      Scuderia Ferrari      0:00.923
3      Felipe Massa      Scuderia Ferrari      0:01.167
4      Fernando Alonso      Renault F1 Team      0:01.205

Delfin dobar si
 
среќацрвенеењетрепкањеголема%20насмевка
 
одиме во кладилница следната трка? голема%20насмевка
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 11:22
Petok 1 trening

2009 FORMULA 1 CHINESE GRAND PRIX

Pos No Driver Team Time/Retired Gap Laps
1 1 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:37.334
22
2 22 Jenson Button Brawn-Mercedes 1:37.450 0.116 18
3 23 Rubens Barrichello Brawn-Mercedes 1:37.566 0.232 19
4 2 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:37.672 0.338 23
5 14 Mark Webber RBR-Renault 1:37.752 0.418 20
6 9 Jarno Trulli Toyota 1:37.764 0.430 19
7 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 1:37.860 0.526 24
8 10 Timo Glock Toyota 1:37.894 0.560 21
9 7 Fernando Alonso Renault 1:38.089 0.755 19
10 11 Sebastien Bourdais STR-Ferrari 1:38.195 0.861 24
11 4 Kimi Räikkönen Ferrari 1:38.223 0.889 23
12 15 Sebastian Vettel RBR-Renault 1:38.274 0.940 20
13 12 Sebastien Buemi STR-Ferrari 1:38.307 0.973 26
14 20 Adrian Sutil Force India-Mercedes 1:38.319 0.985 18
15 3 Felipe Massa Ferrari 1:38.418 1.084 20
16 6 Nick Heidfeld BMW Sauber 1:38.456 1.122 21
17 21 Giancarlo Fisichella Force India-Mercedes 1:38.460 1.126 19
18 5 Robert Kubica BMW Sauber 1:38.463 1.129 18
19 17 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:38.730 1.396 25
20 8 Nelsinho Piquet Renault 1:38.825 1.491 20

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,594 секунди.