IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Maратон во чест на Тоше
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаMaратон во чест на Тоше

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Директен линк до овој коментар Тема: Maратон во чест на Тоше
    Испратена: 15.Октомври.2008 во 14:14
Од утре 16.10 почнува маратонот во чест на Тоше.
Ќе има 26 учесници кои ќе трчаат од местото каде што загина Тоше, Нова Градишка, до Крушево.
Маратонците на 18.10 во 18.00 ќе пристигнат во Скопје на плоштадот.Сите што сакаат се добредојдени да дојдат и да ги пречекаат.


Изменето од macaparket - 15.Октомври.2008 во 14:14
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 20:50
Ги поздравувам сите маратонци што со ваков настан ќе му одадат чест на нашиот Тоше.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 21:06
Интересно е што во маратонот има и едно детенце од 9 или 10 години кое ке трча и човек од 60тина години. Секоја чест. Како што разбрав лугето од Фондацијата Тоше Проески ке се погрижат во иднина тоа да е наптревар во чест на Тоше.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.