IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - glupo prasanje-mislenje za kamera
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

glupo prasanje-mislenje za kamera

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: glupo prasanje-mislenje za kamera
    Испратена: 15.Октомври.2008 во 14:02
sto ke mi kazete za praktica dvc 5.1hd
odnosno ovaa http://www.praktica.de/index.php?id=383&L=1&tx_prdigital_pi1[showUid]=464&cHash=340682cbc0

ne mi treba za svadbi ili pro snimanje - mi treba nesto koe e za nijansa podobro od videoto na bridge fotoaparatite, easy 2 handle (ne e mini dv kasetka, pa prefrlaj pa ova ona tuku e na kartica)..
mozam kao da ja nabavam nova za 170evra (sto mi e najsomnitelniot del od prikaznata)...
znaci - ima li nekoj seriozen bug?
ili problemi so formati, kodeci, supporti i slicni nesta koi jas ne gi ni znam?
ili sugerirajte podobro za tie pari :-)
blagodaram


Изменето од сашо - 15.Октомври.2008 во 14:02
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 14:29

Мене по карактеристикиве што ги видов ми се гледа за одлично камерче. Цената мислам дека е нормална и реална, (не е многу на име така да имај го и тоа во предвид) нема механизми... што би ја кренале цената, така да барем во моментов ми се гледа како одличен избор.

Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 14:40
e sea da tupam malce a ?
sto se "mehanizmi"i sto dobijam/gubam sto gi nema
(mu objasnuvate na totalen laik za ova)
fala
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 14:44
Механизми - делови кои ќе ја влечат касетата, па ќе движат глава, па ќе ја исфрлаат... Тука имаш само брц картичка и чао. Е сега во овој случај се јавува проблем за архивирање на материјалот... ќе треба да си го режеш на DVD-a кои за разлика од касета се по несигурен медиум.

Изменето од Александар_А - 15.Октомври.2008 во 14:48
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 14:48
da
ama ne mi treba arhiva
bas mi treba pisi - brisi
fala
:-)

objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 15:46
go zemav kamerceto,
i iako ne mi se veruva, za taa cena e ! :-P
so x 2 karticki i 2 baterii :-P
maana mu e sto ne mozes da go ustekas vo struja em da se polni em da go rabotis (kako mini dv sto ja imam) no.... :-)
i pu pu mashala, si ja brka rabotata za koja ni trebase
fala uste ednas


objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 16:06

Одлично штом сте задоволни. Па може да закачиш некое клипче да видиме како стојат работите. намигнувањеголема%20насмевкаголема%20насмевка

Нема за што.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.