IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Свирки, концерти, клубски настапи...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свирки, концерти, клубски настапи...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 09:21


Изменето од LouWeed - 31.Јули.2008 во 09:22
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 21:49

Спектакуларен концерт на Лени Кравиц во Охрид

“Настапот што го изведе за Македонија беше, невиден досега. Со перфектна опрема и осветлување донесена лично од него, максимална организираност, висока безбедноста и внимателно одбрани песни, Лени Кравиц одржа два и пол часовен концерт Охрид.

Концертот започна точно во 21 часот, со 30 минутен настап на групата „Ареа“, а по еден час подготвување на опремата, на бината застана легендата со својата гитара пред неколку илјадната публика...

...„Луѓе, се чувствувам многу убаво, исто како да сум дома, на Бахамите, вие сте неверојатни. Ве сакам“, изјави Лени на бината.

Кулминацијата на концертот беше после час и половина од настапот, кога Лени се симна од бината и влезе меѓу публиката за да се поздрави со своите фанови, кои, пак, се бореа со обезбедувањето за место поблиску до него.“

 
(Пренесено од А1 телевизија)
----------------------------------------------------------------------------------------------
 
Присуствував два пати на негов концерт во Швајцарија и покрај тоа што концертите беа фантастични, верувајте немаше такви пофални зборови за швајцарската публика. Ако го кажал ова понапред болдираното, најверојатно и го мислел. Можеби поради фактот што швајцарците се многу поладен народ од нас, па сигурно дека на Lenny нашиот темперамент му е многу поблизок. 
Да каже некој како си поминал на концертот во Охрид?...
 
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 09:54
znaci ke se pali zurka od denes.......ja ete pred trganjeto sum

a utre site formudzii od struga na raport pred bina...

Изменето од LouWeed - 07.Август.2008 во 09:54
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 13:38
eve vi go Lou in action on dojdi veslaj II......



Изменето од LouWeed - 11.Август.2008 во 13:39
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 16:00
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

eve vi go Lou in action on dojdi veslaj II......





aaaaaaaaaaaaaaaaaaa ti ja sakam gitarataaaa kako jas nemam takva :(

shteta shto ke go propushtam festivalot
faster then light :D
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 16:01
Изгледа веќе си го пропуштил...ај погледни пак во датата... намигнување
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 14:17
Originally posted by anastea anastea напиша:

Изгледа веќе си го пропуштил...ај погледни пак во датата... намигнување

faster then light :D
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 21:06
Закон си поминав! Штета што првата вечер ја пропуштив, бев само втората и третата.
Кон врв
mar309 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mar309 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 15:49
Bev na koncertot na Lenny Kravitz vo Ohrid. Si pominav odlicno. Podobro ozvucuvanje na koncert ne sum cula na nasive prostori.Lenny bese praznik za oci i usi.
Velat deka imalo 12.000 luge, pa pisete nekoj



Изменето од mar309 - 15.Август.2008 во 15:54
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 19:12
Еве, јас бев на концертот... и морам да кажам дека беше предобро!!! Иако не бев близу до сцената, атмосферата меѓу публиката, енергијата која ја ширеше човекот се чувствуваше на секој чекор... дефинитивно, од обичен слушател на неговите песни станав негов голем обожавател!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
d430 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d430 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 15:56
Имам еден пријател во странство кој има музичка група па ме замоли да му организирам настап кај нас. Бидејќи јас су целосно лаик за тоа потребна ми е помош?
Па би ве зпрашал што се ми е потребно да се оргнизира еден концерт на странски изведувач кај нас?
Секоја помош е добродојдена.

Изменето од anastea - 20.Август.2008 во 16:16
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 17:51
Викни ги Авалон
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 17:51
Или најдобро, нека идат у некое маало (ако парите не му се неопходни) па нека разгласат со плакати и така
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 08:40
Originally posted by d430 d430 напиша:

Имам еден пријател во странство кој има музичка група па ме замоли да му организирам настап кај нас. Бидејќи јас су целосно лаик за тоа потребна ми е помош?
Па би ве зпрашал што се ми е потребно да се оргнизира еден концерт на странски изведувач кај нас?
Секоја помош е добродојдена.



sto muzika?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.