IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Најхрабриот народ во светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најхрабриот народ во светот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака Обратен редослед
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 21:22
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

[QUOTE=russia]spored mene najhrabar narod se Srbite,govoram za toa sto znam, sto se slucilo vo moe vreme 1999 koga NATO gi bombardirase, posledna nadez im bese mostot, bratski i slozno se sobraa i go zacuvaa od proektilite, so meta na maicite bravo za srbite








ахам...

 

смеење...храбростта е голема...за мене е сосема друго показател...на српскиот воjник очите не мош да му ги видиш...смеење

 

за нас буга,ите---без на,оужание сме им показа.е на с,бендите коj коj е ---- во по да.ечната исто,иjаплазење

 

во сегашната истото го нап,авиха и х,ватите!плазење


Многу големи јунаци пусти хрвати, 800 000 луѓе истепаја за една години, во Руанда не си можат со нив.


Откај 800000???збунетост
И зошо ги напаѓаш хрватите?...Јас како хрват сум навреден...иако не сум националист , или некојси патриот...
Голем број од хрватите се бореле во партизанските одреди...
Знам само дека непријателството од хрватите било спрема четниците...

Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 20:34
Originally posted by pagane pagane напиша:

[QUOTE=russia]spored mene najhrabar narod se Srbite,govoram za toa sto znam, sto se slucilo vo moe vreme 1999 koga NATO gi bombardirase, posledna nadez im bese mostot, bratski i slozno se sobraa i go zacuvaa od proektilite, so meta na maicite bravo za srbite








ахам...

 

смеење...храбростта е голема...за мене е сосема друго показател...на српскиот воjник очите не мош да му ги видиш...смеење

 

за нас буга,ите---без на,оужание сме им показа.е на с,бендите коj коj е ---- во по да.ечната исто,иjаплазење

 

во сегашната истото го нап,авиха и х,ватите!плазење


Многу големи јунаци пусти хрвати, 800 000 луѓе истепаја за една години, во Руанда не си можат со нив.

Изменето од DragancoLeskoec - 18.Април.2010 во 20:34
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 17:30
Originally posted by russia russia напиша:

spored mene najhrabar narod se Srbite,govoram za toa sto znam, sto se slucilo vo moe vreme
1999 koga NATO gi bombardirase, posledna nadez im bese mostot, bratski i slozno se sobraa i go zacuvaa od proektilite, so meta na maicite
bravo za srbite
ахам...
 
смеење...храбростта е голема...за мене е сосема друго показател...на српскиот воjник очите не мош да му ги видиш...смеење
 
за нас буга,ите---без на,оужание сме им показа.е на с,бендите коj коj е ---- во по да.ечната исто,иjаплазење
 
во сегашната истото го нап,авиха и х,ватите!плазење


Изменето од pagane - 18.Април.2010 во 17:31
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 17:25
marsovec - taka e , vo pravo si
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 16:43
Србите навистина се храбри, но во овие луди времиња не е време на храбрите.Лигавите со лигавење се качуваат до врвовите ( како полжавите ).На мое големо жалење-но вистина е.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 16:41
Нашата поговорка вели ( "храбро"), ведната глава сабја не ја сече.??
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 03:02
spored mene najhrabar narod se Srbite,govoram za toa sto znam, sto se slucilo vo moe vreme
1999 koga NATO gi bombardirase, posledna nadez im bese mostot, bratski i slozno se sobraa i go zacuvaa od proektilite, so meta na maicite
bravo za srbite
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 20:22
"Крив сам само што не умем никоме да клечим" Мирослав РЕСПЕКТ!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 14:32

site se hrabri .... pomalku ili povekje ... osobeno koga zad niv stoi nekoja pogolema sila ili sojuz .... ama ne kako  nekoj koj nikogas ne e navednuva glavata i koga mu e najtesko .... i koga e sam i napadjan od site .... istorijata e taa koja zboruva za hrabrosta i nepokorot ..... i pravdoljubivosta ..... 



Изменето од miroslav_g8 - 16.Октомври.2008 во 14:35
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 14:23
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

Братко, и порано звечкале со оружје грците, ама го кркале стапот од Филип и Александар.
 
porano pred samo nekoi 2500 godini голема%20насмевка
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 23:44
Братко, и порано звечкале со оружје грците, ама го кркале стапот од Филип и Александар.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 23:35
Videte hordi edni azijatski koj e najhrabriot narod so lavovsko srce vo ovaj mizeren balkan:

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=98804

Ete od sto se plasat,toj sto ne se plasi ne mu treba cela tenkovska i oklopna pesadiska divizija za da smiri nekolku selani.
Gledajte brakja i raduvajte se,ako stravuvaat od edno selo,sto ke se sluci koga celiot narod na Filip i Aleksandar ke se obedini,narodot Makedonski.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 13.Октомври.2008 во 23:36
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.