IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Македонско - српска дипломатија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонско - српска дипломатија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Автор
Порака
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 15:33
so koj pamet voopsto se postavuva vakva tema, ti ke mi ja rusis kukata, jas uste ke te cuvam doma i ke te ranam

ccccc
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 15:56
Паметот мој тука не го мериме, така да нема потреба од првиот дел од твојот коментар!

Ние ничија куќа не рушиме, тоа треба јасно да ти биде!
Србија постои и опстојува без Косово веќе 10 години и не знам како тоа некој поединци очекуваат да остане под нивна управа! Така да самите си ја срушија куката со политиката која ја водеа во изминатите децении и со потпишувањето на договорите од Ранбује и Куманово.
Но неразумно и необјасниво е двојниот аршин кој го покажуваат во дипломатијата со овој акт на протерување само на нашиот и црногорскиот амбасадор.
Инаку амбасадорите не се на терет на државата домаќин туку на грб на граѓаните чијашто држава ја претставуваат, а со тоа она твоето
ти ке ми ја рушиш куќата а јас ќе те ранам не важи!!! Белград сигурно не го рани македонскиот амбасадор!

Патем, во политиката има едно правило а тоа е Интерес и само Интерес, нема љубов нема емоции, така да наместо да се плаче по нешто треба да се согледаат интересите на државата во која живееме, и секако да се брани нејзиното достоинство!




Изменето од moira - 11.Октомври.2008 во 16:02
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 16:12
Македонија е во една крајно незавидна позиција.
Ниту смееше да го признае Косово-ниту пак не смееше да не го признае.
Не мора да возвратиме реципрочно и да го истераме и нивниот амбасадор. Одмаздничкото однесување никому не донело добро. Но факт е дека и Србите се однесоа предавнички кон нас во однос на прашањето за МПЦ, па испраќање на Вранишковски како нивни претставник на погребот на грчкиот патријарх...па не реагиравме.
Не е тоа виткање кичма, но немање избори под притисоците на “вишите сили“...
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 16:38
Инаку амбасадорите не се на терет на државата домаќин туку на грб на граѓаните чијашто држава ја претставуваат, а со тоа она твоето

timnogu ubavo razbiras sto kazuva mojata recenica... a vprocem ti si edinstvenata pokraj albancite koja go opravduva ova priznavanje i ima interesi

Изменето од moira - 11.Октомври.2008 во 16:46
Maki
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 16:47
Немам јас никави интереси од Косово, но за разлика од некој индивидуи размислувам трезвено!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 16:51
prodolzi si i ponatamu .... imas ili nemas, ti si edinstvenata ovde koja gleda nekakvi interesi .... jas kako netrezvena gledam kako se poveke ja snemuva mojata drzava i za zal nikakva perspektiva i idnina za moite deca


Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 17:12
Originally posted by moira moira напиша:


Паметот мој тука не го мериме, така да нема потреба од првиот дел од твојот коментар!Ние ничија куќа не рушиме, тоа треба јасно да ти биде! Србија постои и опстојува без Косово веќе 10 години и не знам како тоа некој поединци очекуваат да остане под нивна управа! Така да самите си ја срушија куката со политиката која ја водеа во изминатите децении и со потпишувањето на договорите од Ранбује и Куманово. Но неразумно и необјасниво е двојниот аршин кој го покажуваат во дипломатијата со овој акт на протерување само на нашиот и црногорскиот амбасадор.Инаку амбасадорите не се на терет на државата домаќин туку на грб на граѓаните чијашто држава ја претставуваат, а со тоа она твоетоти ке ми ја рушиш куќата а јас ќе те ранам не важи!!! Белград сигурно не го рани македонскиот амбасадор!Патем, во политиката има едно правило а тоа е Интерес и само Интерес, нема љубов нема емоции, така да наместо да се плаче по нешто треба да се согледаат интересите на државата во која живееме, и секако да се брани нејзиното достоинство!





Во резолуцијата 1244 стоеше дека Косово и Метохија се дел од Србија.Затоа и ја потипишавме
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 17:16
Не ја потпишавте затоа...убаво знаете што, зошто и како потпишавте.
Но тоа не е тема за дискусија тука, да се вратиме на темата!
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 17:42
Pa da ne ocekuvavte vie da mu recat Fala sto go priznavte Kosovo

Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 17:43
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

prodolzi si i ponatamu .... imas ili nemas, ti si edinstvenata ovde koja gleda nekakvi interesi .... jas kako netrezvena gledam kako se poveke ja snemuva mojata drzava i za zal nikakva perspektiva i idnina za moite deca




Da...Srbija se povece i povece ja snemuva.
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 18:14
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by moira moira напиша:


Паметот мој тука не го мериме, така да нема потреба од првиот дел од твојот коментар!Ние ничија куќа не рушиме, тоа треба јасно да ти биде! Србија постои и опстојува без Косово веќе 10 години и не знам како тоа некој поединци очекуваат да остане под нивна управа! Така да самите си ја срушија куката со политиката која ја водеа во изминатите децении и со потпишувањето на договорите од Ранбује и Куманово. Но неразумно и необјасниво е двојниот аршин кој го покажуваат во дипломатијата со овој акт на протерување само на нашиот и црногорскиот амбасадор.Инаку амбасадорите не се на терет на државата домаќин туку на грб на граѓаните чијашто држава ја претставуваат, а со тоа она твоетоти ке ми ја рушиш куќата а јас ќе те ранам не важи!!! Белград сигурно не го рани македонскиот амбасадор!Патем, во политиката има едно правило а тоа е Интерес и само Интерес, нема љубов нема емоции, така да наместо да се плаче по нешто треба да се согледаат интересите на државата во која живееме, и секако да се брани нејзиното достоинство!





Во резолуцијата 1244 стоеше дека Косово и Метохија се дел од Србија.Затоа и ја потипишавме
vo rezolucijata 1244 kosovo bese po protektorat na OON
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 18:22

ne mora da se grizite za toa sto nasiot ambasador e proteran od srbija...po 2-3 nedeli pak ke go vratat...kako sto napravija i so drugite ambasadori...okolu toa dali treba da se protera srpskiot ambasador od skopje jas mislam deka toa bi bil golema greska od nasata drzava...ne sekogas na oganot mu se vraka so ogan...ke se smirat srbite po nekoja nedela i pak ke go vratat...vo toa bidete sigurni...

dobro kaza cedomir jovanovic: "zosto samo ambasadorite na crna gora i na makedonija mora da bidat personi non grata?"
ili tie udiraat kaj ke najdat meko...interesen narod...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 18:23
Treba da mu bidi sram na srvite da go proterat crnogorskiot ambasador.
Crnogorcite kako narod sekogas mu pomagale na srbite,duri i stradale na nivna smetka.
Vo 2-ta balkanska vojna,Crnogorcite ja spasija Srbija od Bugarija.Vo prvata svetska vojna crnogorcite bea tie koj pomognaja da se evakuirat srblacite na krf.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 18:28
... togash Gjukanovikj nemal zet Albanec... sega rodninskite vrski se mnogu pojakji...zar sestra mu da mu se naluti...  
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.