IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - BACKSTAGE  на Сител
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

BACKSTAGE на Сител

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 23:45
mozete da zborite kolku sto sakate, emisijata si e naj top a tesko da sakaat da go emitiraat ekskluziv zaso nemaat vrka edni so drugi, baska ti se molam onoj zoki sto li e novinar urednik pim nemam od kaj a1 takvi faci lele majkooooooooooooooo
zasto gi stavaat na tv...
nemam nisto protiv ni kaj ednite ni kaj drugite ali nemaat vrska edi so drugi.... a i da ne se lazeme sekoj od sekogo nesto krade ali e mn ubavo koga ke go napravis po svoj fkus i da bide prepoznatlivo,
mene mi se sviga emisijata a i neznam nekoj sto ne ja gleda...
decki samo napred
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 23:51
a i neznam zasto ako vi e gadna ja gledate.... posto gledam gi znaete side prilozi sto odele, od kade toa ili samo znaete da plukate ????
i ekskluziv i beksejdz si se top a sto ne vi se dopaga ne go gledajte ne go ni zborite ... nema
smisla zatoa samo odime nadole zasto sme pogan narod
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 00:13
Originally posted by KAROLIN KAROLIN напиша:

Дали го гледавте ова чудо, од денес почна на Сител од 18:50
го водат Маријана од бингото, таа плавата и Влатко од МОрал
толку е глупо, аматерско, и лошо.........
а идејата е да им парира на А1 ЕКСКЛУЗИВ   

a i ako sme kaj voditelite sreka sto dojde Nenad inace vrska nemaa vrska tie "voditelite" zatoa i gi menuvaa i seuste menuvaat kako corapi zatoa bez vreganje, Vlatko i Marijana barem si se na mesto, i se se podobri


Изменето од lea_l - 02.Ноември.2008 во 00:15
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 01:26
Originally posted by lea_l lea_l напиша:

Originally posted by KAROLIN KAROLIN напиша:

Дали го гледавте ова чудо, од денес почна на Сител од 18:50
го водат Маријана од бингото, таа плавата и Влатко од МОрал
толку е глупо, аматерско, и лошо.........
а идејата е да им парира на А1 ЕКСКЛУЗИВ   

a i ako sme kaj voditelite sreka sto dojde Nenad inace vrska nemaa vrska tie "voditelite" zatoa i gi menuvaa i seuste menuvaat kako corapi zatoa bez vreganje, Vlatko i Marijana barem si se na mesto, i se se podobri


па нормално дека ќе се менуваат водителите... кој нормален би опстанал повеќе од 6 месеци на емисија од 15 минути?

да, емисијата е најТОП. особено хуморот од типот „смешни сме си самите на себе“.

и од кај тврдиш дека двајцата се на место кога емисијата стартуваше пред две недели?

и да, идејата е не да парира на ексклузив туку целиот дневник да биде плукнат од оној на а1, од а до ш.


Изменето од maestro13 - 02.Ноември.2008 во 01:26
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 02:04
pa najverojatno ja sledam,odnosno gi sledam i mozam da si donesam nekoj zaklucok neli...
a i nesakam nikoj da navredam ali nemozes da gi sporedis luge kako vlatko Marijana I Nenad sto imaat iskustvo, so nekoj sto nemaat vrska od televizija ne za drugo nemaat iskustvo a emisija od 15 min nema veze, ako nekojn go biva za televizija, ke go biva i za 5 minuti
a konceptot na BACKSTAGE kolku sto go svativ toa e fintata na voditelite da se zafrkavaat so raboti sto i se normalni za niv i sto gi imaat vo privatniot zivot, a ne da zastanat da se inadrdaat i da idat posle pilozite barem mislam deka tolku mozam da rpcenam za gledac od strana i da si kazam svoe mislenje bez da navreduvam nikoj, a sekoj si ima svoj fkus zatoa ima i po 56 kanali (taka ide zborot ) sekoj da si gleda sto mu se dopaga,a toa sto ne mu se dopaga da ne go gleda za da nemora da navreduva.
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 10:58
па добро, едноставно траење на емисија од 2 недели не е доволно да се донесе заклучок какви се водителите...

засега не се снаоѓаат нешто (Според мене) а во иднина ќе ги видиме какви се.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 12:10
ВЛАТКО И МАРЈАНА СЕ ОК .... СЕУШТЕ УЧАТ ... НО МНОГУ Е ВАЖНО И КОЈ ИМ Е УРЕДНИК ... КОЈ Е ТОЈ ШТО ГО КОПИРАЛ КОНЦЕПТОТ НА А1 - EXCLUSIVE И НА RED CARPET ... АКО Е БЛАЖЕВСКИ СЕ Е ЈАСНО ИЛИ НЕ ДАЈ БОЖЕ ЛИЛА ...
А ОВИЕ ДВАЈЦА СЕ СЛАТКИ И КЕ СЕ СНАЈДАТ МАЛКУ ТРПЕНИЕ
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 17:49
ajde be vaka BACKSTAGE trgnete go na strana ne postoi...
togas zaso A1 go kopira red REDKARPET a?
vbas mi interesira...
alo sto vi e sekoj sekogo kopira, i ti si imas kupeno maicka kako tvojot drugar deka ti se dopadnala mnogu, ama e druga boja i so druga aplikacija, za da ne go kopiras...
znaci daj be bidete realni, bozeeee
i ti imas idol koj ti se dopaga kako se ponasa pa go kopiras no vo tvoj stil, zatoa daj olabavete se ako ste tolku sposobni dajte nekoja, emisija da napravime sto ja nemalo nikade barem pari ke zarabotime...
A koga sme kaj lila blazevski i tamu neznam koj, lugeto si imaat bizns si rabotat i ne se zamaraat so nikoj oni se profesionalci i cel zivot na estrada da ne gi biva nema da bidat tolku uspesni i da gi baraat sekade po manifestacii za emisii i sl,
no sekogas onoj sto gleda od dole ima pravo da se luti mesto da se podrudi da gi nadmine i togas da bide kompetenten pa da zboruva koj kakov e
   p.s nesakam da me svatite, deka se karam ili branam nekoj, no gledajte se samite i ne se mesajte koj koja rabota ja brka bidete uponi vie da uspeete i da se gordeete sami na sebe.

Изменето од lea_l - 02.Ноември.2008 во 17:56
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 20:12
АБЕ јас маичка купувам, али јас не сум ЈАВНА ФАЦА нити водам телевизија
финтата е дека не само емсиијава, СИТЕЛ се можно копира и превзема, едно нешто не дале а што не е видено
нема ни филм, ни серија, ни емисија што не се видени, тоа ми е финтата
МОЖЕБИ се гледани како телевизија, али не се воопшто оригинални и единствени како А1
А1 даваат серии кои ги немаме гледано на клабловска, исто емисии кои се доста интересни и оригинални
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 03:18
e dobro de za tebe za mene ne,,
nego kazi mi ti zasto a1- ekskluziv go emitira red karpet ili ne ti se odgovara na toa prasanje ?


Изменето од lea_l - 03.Ноември.2008 во 03:19
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 08:11
Originally posted by lea_l lea_l напиша:

e dobro de za tebe za mene ne,,
nego kazi mi ti zasto a1- ekskluziv go emitira red karpet ili ne ti se odgovara na toa prasanje ?


Леле па демек Ред Карпет не е копија на некоја емисија од странство.
Такви емисии мислам има буквално во секоја земја само во различен формат. Со таа разлика што Ред карпет не се емитува секој ден.
Работата е што Бекстејџ комплетно го има ископирано моделот на Ексклузив (дури и од Утрински оставив линк погоре за еден текст на таа тема)
Не знам зошто секогаш НОВА ТВ ви е поим за оригинал??
Да не е случајно најсовршена тв во светот? Како да не...
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 18:30
pomirete.se.so.faktot deka imam po bombasticni najavi bo B.S. BAREM NE JAVAAT KAMILI, I SLICNI NESTA NEMAAT VRSKA
A KAKO STO KAZAVTE I SAMITE SEKADE IMA EMISII SO SLICENA SODRZINA I PREKINETE BEZVEZE E MUABETOV, KOJ SAKA NEKA GLEDA KOJ NE NEKA SI NAJDE NESTO POORGINALNO
AJT POZDRAV SVIMA
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 19:01
Одговор на Ексклузив на А1.
Катастрофа, како и повеќето програми на ТВ Сител.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2008 во 19:26
dobro dali gledate seuste, jas gi pratam dvete naporedno ali mislam deka b.s. se se podobri
a vie sea sto mislite ama iskreno?
pozdrav
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.