IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Повторно вооружени терористи на косовска граница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Повторно вооружени терористи на косовска граница

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 16>
Автор
Порака
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 00:30
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

овие групи се појавуваат секогаш кога странските сили групи се идеално нешто за тоа....
ЗНАЧИ ГРУПИ, немора да значи дека целиот албански народ сака да има ВОЈНА
 
 
Не го ни реков тоа....ама многу добро знаеме и Јас и Ти како се одвиваат работите кога еднаш ќе почне да се тркала топката...намигнување
Масовни мобилизации  (или плати или дај еден син за борба) .....така беше...збунетост
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 00:42
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

овие групи се појавуваат секогаш кога странските сили групи се идеално нешто за тоа....
ЗНАЧИ ГРУПИ, немора да значи дека целиот албански народ сака да има ВОЈНА


Убаво знаеш како иде целата таа зафрканција... групи овде, групи онде, и на крај испаднале 1200 бројка... тоа веќе е цела бригада... убаво кажа нинџа... само ќе надополнам... 5.56 мм нато муниција не е стандард за ак-47 или м-70 автоматска пушка...
драгунов снајперска пушка не е стандард кај ниедна вооружена група... сиг-ови исто така.. полимерни пиштоли и сл.... тоа е високо модернизирано оружје... 120 мм. гранати за минофрлач можат да си дозволат само армии... а не и вооружени групи...


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 00:46

Сум прочитал доста литература за тероризам и тероритички групи....

Ова не е вооружување на терористичка група.....ова е вооружување на воена формација....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 00:48
Мене едно ме интересира... Што ќе се деси ако КЗК застане позади сево ова... Агресија од надвор? Од самиот протекторат на НАТО... Намерно пуштени кучиња на војната... Кафказкиот лав веќе оперира во тетовско... го намирисале веќе... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 00:52
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мене едно ме интересира... Што ќе се деси ако КЗК застане позади сево ова... Агресија од надвор? Од самиот протекторат на НАТО... Намерно пуштени кучиња на војната... Кафказкиот лав веќе оперира во тетовско... го намирисале веќе...
КЗК - TMK веќе не постои, а и нема никаква логика да стои позади ОВА
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 01:00
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мене едно ме интересира... Што ќе се деси ако КЗК застане позади сево ова... Агресија од надвор? Од самиот протекторат на НАТО... Намерно пуштени кучиња на војната... Кафказкиот лав веќе оперира во тетовско... го намирисале веќе...
КЗК - TMK веќе не постои, а и нема никаква логика да стои позади ОВА


Ја утна буквата... ОВА-ОНА...
Највеќе ми е криво една работа... 2001 се бореше албанскиот народ за човекови права... Сега за што ќе се бори?
За вечниот сон Илирида? Голема Албанија? Правата сега ги има албанскиот народ... Еве ти како албанец, верувам си многу подобро упатен во тоа... Кажи ми за која кауза сега ќе има второ полувреме? Факт е дека ќе има... Тоа неможе никој да ми го докаже спротивното...


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 01:02
Зошто ја исклучувате можноста зад ова да стои странски фактор...за да ни извршат притисок да прифатиме нешто што не сакаме....на пример, промена на името.....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 01:05
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мене едно ме интересира... Што ќе се деси ако КЗК застане позади сево ова... Агресија од надвор? Од самиот протекторат на НАТО... Намерно пуштени кучиња на војната... Кафказкиот лав веќе оперира во тетовско... го намирисале веќе...
КЗК - TMK веќе не постои, а и нема никаква логика да стои позади ОВА
Ја утна буквата... ОВА-ОНА...Највеќе ми е криво една работа... 2001 се бореше албанскиот народ за човекови права... Сега за што ќе се бори? За вечниот сон Илирида? Голема Албанија? Правата сега ги има албанскиот народ... Еве ти како албанец, верувам си многу подобро упатен во тоа... Кажи ми за која кауза сега ќе има второ полувреме? Факт е дека ќе има... Тоа неможе никој да ми го докаже спротивното...


Се надеваам дека нема да има второ ПОЛУВРЕМЕ, се ке се реши во соблекувалните и нема да ИЗЛЕЗААТ играчите на терен
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 01:07
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Зошто ја исклучувате можноста зад ова да стои странски фактор...за да ни извршат притисок да прифатиме нешто што не сакаме....на пример, промена на името.....


И тоа држи вода.... меѓународен притисок за прифаќање на нешто... но сите знаеме дека ситуациите излегуваат од контрола... 2001 Али Ахмети беше командантот на ОНА, кој потоа на голема врата влезе во парламентот... сега кој е следен...
Сепак јас мислам дека целата зафрканција ќе отиде до степен на поделба на Македонија, и прифаќање на нешто што тотално ќе ја растури државата... Мојот предвидлив конечен исход е дека, ќе има борба за поделба на македонија, при тоа меѓународната заедница како услов ќе ни го постави промена на името, влез на Нато војска пак во Македонија, наклонетост кон една страна, за на крај да дојде до остатоци од македонија... колку и да живееме во цивилизирано општество ќе дојде до нецивилизиран притисок од страна на цивилизираните...

Највеќе ќе изгубат македонците и албанците, бидејќи ќе биде многу пожестоко од 2001... со многу фамилии во црно...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 01:09
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мене едно ме интересира... Што ќе се деси ако КЗК застане позади сево ова... Агресија од надвор? Од самиот протекторат на НАТО... Намерно пуштени кучиња на војната... Кафказкиот лав веќе оперира во тетовско... го намирисале веќе...
КЗК - TMK веќе не постои, а и нема никаква логика да стои позади ОВА
Ја утна буквата... ОВА-ОНА...Највеќе ми е криво една работа... 2001 се бореше албанскиот народ за човекови права... Сега за што ќе се бори? За вечниот сон Илирида? Голема Албанија? Правата сега ги има албанскиот народ... Еве ти како албанец, верувам си многу подобро упатен во тоа... Кажи ми за која кауза сега ќе има второ полувреме? Факт е дека ќе има... Тоа неможе никој да ми го докаже спротивното...


Се надеваам дека нема да има второ ПОЛУВРЕМЕ, се ке се реши во соблекувалните и нема да ИЗЛЕЗААТ играчите на терен


Не ми го избегнувај одговорот... Сепак културно те прашав? Која ќе биде каузата овој пат?
Играчите се у пуна форма и во двата тима... Тоа знам дека ќе биде...
Ме интересира обичен искрен одговор од страна на албанец, кој е многу поупатен отколку македонецот...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 01:11
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Зошто ја исклучувате можноста зад ова да стои странски фактор...за да ни извршат притисок да прифатиме нешто што не сакаме....на пример, промена на името.....
Највеќе ќе изгубат македонците и албанците, бидејќи ќе биде многу пожестоко од 2001... со многу фамилии во црно...

Тука потполно се согласуваам со тебе дека најмногу ке изгубат албанците и македонците
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 01:15
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Зошто ја исклучувате можноста зад ова да стои странски фактор...за да ни извршат притисок да прифатиме нешто што не сакаме....на пример, промена на името.....
Највеќе ќе изгубат македонците и албанците, бидејќи ќе биде многу пожестоко од 2001... со многу фамилии во црно...

Тука потполно се согласуваам со тебе дека најмногу ке изгубат албанците и македонците


Тоа е неизбежен факт... жртвите ќе бидат многу поголеми за разлика од 2001....

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 07:26
Не се грижете тука е министерката, а ако таа вели њет пробљем, значи дека проблеми нема, зошто толку коментари и загриженост.
Или можеби погрешила? Како и секогаш?
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2010 во 12:56
повторно...повторно...до кога
Нагазни мини на евроатлантскиот пат
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.