IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - БУРЕК СО МЕСО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БУРЕК СО МЕСО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 02:31
A za mene изненадувањеизненадувањеизненадување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 00:03
Во почетокот на седумдесетите години на булевар ПАртизански Одреди спроти Универзална Сала ЈАс и еден другар со бурек во раце јадем и стоиме и кога о еднаш.........чкрипикола, ......врисок и пред нас глава од жената која ја удри колата...............од тогаш кога че слушнам амо за бурек ми асе гади.............
Језовито беше............или можда ние бевме млади......
Сепак од тогаш не јадам бурек..............
ни со месо, ни со сирење ниту пак со спанаќ..........

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 00:05
burek trauma
se ima na svetot среќа
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 00:09
За жал anakin јас така би можел и да го крстам.  Скоро четири децении а се спомна тестенини во форма на бурек или посебно бурек пред мене се јавува таа слика.........може и така да е нарече.........БУРЕК ТРАУМА.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 00:15
jbg
batali ima hamburgeri i tostovi
tepaj go toa
hrana na brzaka
duri kje ti dadat i mraz so kokakola

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 00:32
Originally posted by anakin anakin напиша:

jbg
batali ima hamburgeri i tostovi
tepaj go toa
hrana na brzaka
duri kje ti dadat i mraz so kokakola



Ма све купено во киос ме подсеќа на тој настан. Скоро четири децении о тој настан и не доручкувам. А ако не сум дома а имам потреба од храна боље во било кој ресторан него во од од киос.......па макар нека е и хамбургер........
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 11:43
so meso ne ni pomisluvam,..od kako ednash..mnogu odamna ...mi se zgadi !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 11:47
да не виде како паѓа авион додека јадеше збунетост ...........газење%20од%20смеење
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 15:13
Ne propustam vakvo uzivanje u sabotaголема%20насмевка
znaci burek so meso,obavezno na meni preku vikend
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 15:27
Никогаш не би помислила дека на тема “Бурек“ можело да има толку асоцијации и трауми, Бог да чува. Дал да се смее човек или да плаче.

Кога ќе се спомне “бурек“ мене веднаш ми доаѓа слика на татко ми како кога бевме ученици ќе ни донесеше речиси секое утро за појадок. Ме асоцира на една топлина, вкус на нешто повеќе од храна.
И јас сега како родител, обично во сабота и недела станувам прва и ги изненадувам дома децата и сопругот со бурек и јогурт купени од преубавата бурекџилница во населбава.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 18:34
kaj ziveis, mislam ime na burekdzilnicata, mojta e za nikade u maaloголема%20насмевка
 me biva?замисленост
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 23:39
Обожавам бурек, поготово оние босанските.

Бујрум бона, овај је испод сача припремлјен.

Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 22:35
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Никогаш не би помислила дека на тема “Бурек“ можело да има толку асоцијации и трауми, Бог да чува. Дал да се смее човек или да плаче.Кога ќе се спомне “бурек“ мене веднаш ми доаѓа слика на татко ми како кога бевме ученици ќе ни донесеше речиси секое утро за појадок. Ме асоцира на една топлина, вкус на нешто повеќе од храна.И јас сега како родител, обично во сабота и недела станувам прва и ги изненадувам дома децата и сопругот со бурек и јогурт купени од преубавата бурекџилница во населбава.



точноооооооооо

и мене дедо ми кога бев маалечка ми носеше наутро бурек.... нема ништо поубаво од тоа да се разбудиш и да видиш дека некој мислел и на тебе.... ммм а пак еден друг дедо... каков домашен бурек прави.... такво нешто не сте пробале....

а не знам зошто некои не јадат бурек со месо ??
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 21:56
 Sabota ,den za burek so meso...sabajlecki,nema promena na plancetoголема%20насмевка
barem sega zasega ,toa e moj ritual..
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.