IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 22:47
Е дете,мајка ти изгледа наместо да те воспита,се онадела со комшијата.Ако ако,само ми е криво што ти е татко некој невоспитан комшија од твоето село и се што ти мене ми напиша му го правел на сестра ти и мајка ти и ти си го доживеал тоа како траума од детството.
Затоа и не треба да ти замерам само да те упатам на лечење во некоја невропсихијатриска болница.
Затоа и ти излезе невоспитан,некултурен сељак од балканов,па поради такви корупки и опиноци од тебе не можиме да живееме како цел нормален и културен и цивилизиран свет.
Ми е жал за тебе.
f**k OFF

Изменето од trnar - 06.Октомври.2008 во 22:48
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 22:48
Aуууу уште еден со проблеми од дома
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 22:50
ova " dete " nisto cudno da ti e tatko ...

Изменето од moira - 07.Октомври.2008 во 13:13
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 22:51


намигнување


Изменето од Палестинец - 06.Октомври.2008 во 23:38
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 22:53
Не бе култузин
Кон врв
arschloch Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arschloch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 22:55
КОЛКУ СМЕ, ТОЛКУ СМЕ... ТОКМУ СМЕ...
а вие попусто надевајте се дека ако влеземе во еу, ќе се подобри нешто во Македонија... погледнете за пример бугарија... Богатите ќе бидат уште побогати, а сиромавите уште посиромашни... обичниот народ нема ништо да добие, а европа ќе можете да ја посетувате само ако имате доволно пари, или мислите дека европа само вас ве чека и да ви даде работа...
Повторно сме помалубројни и повторно за инат ќе победиме. НИКОЈ не може да се спротистави на еуфорични МАКЕДОНЦИ, посебно не кога се ОБЕДИНЕТИ...
Кон врв
Blue Magic Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Magic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 22:55
(Точно.
Ние сеуште работиме за 100 тина Еура.

Ама ај ти дајми рецепт,визија,формула како Македонија,како Македонецот ќе има солиден стандрад,слобода за патување без визи,можност за купување на стан,автомобил,во услови на изолација и не интегрираност.

Како замислуваш изолираната Македонија да оди напред.
Од што ќе живееме од камења и од патриотизам.
Е дете,ако бевме способни досега и ќе успеевме.
Значи кажи ми тајната на успехот ,како да работиме за плата не од 100 туку од 1500 евра.

Денес дете, во светот воопшто не е битно кој си и што си.


Ако живееш и работиш во Хонк Конг или во Њу Јорк,мислиш некој ќе падне на газ оти ти си Македонец.
Тоа се вика космополтизам.


Да си Македонец, битно е само пред кооперација.
Потаму од пред кооперација,е потаму, си имаат бугарско државјанство.

И мислиш ако е СЕВЕРНА Македонја-без двојна формула,јас ќе бидам помалку македонец од тебе.)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Која изолација бе
Кој ќе не изолира за тоа што сме горд народ
Тоа со изолацијата да си го пикнете в газ и ти и Бранко и Заев и Макрадули и Мансиевски и останатите како вас. Премногу сте прозирни и народот одамна ве прочита.
А за тоа дека на никој во светот не му е битно што е си се заебал гадно. Постои еден убав македонски збор а кој очигледно ти не го знаеш...ДОСТОИНСТВО. Ако си толку космополитски настроен еве ти ја Бугарија вади си пасош и оди кај сакаш. А рецепти, за тоа како чесно да заработиш повеќе од 100 евра месечно во МК, има многу ама очигледно вие од старото друштво освен за арамилак и лижење мадиња не знаете. Не од што не сакате да научите и знаете, туку од толку што фи фаќа кефалото.   

Изменето од Blue Magic - 06.Октомври.2008 во 22:56
Кон врв
arschloch Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arschloch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 23:17
На овој убав ден докажавме дека постоиме, и ќе постоиме за инат на сите кои не негираат... какво чувство е кога чичкото со велосипедот кој поминуваше ни подели јаболки, иако се виде дека е сиромав, кога МАЈКАТА со детето (околу десет годишно) застана и детето држеше транспарент, кога полицајците поминувајќи се поздравија со мене и ми рекоа дека не поддржуваат, кога шоферите трубеа во знак на поддршка, кога градинарот од пред собрание навиваше за нас... СИТЕ ТИЕ БЕА МАКЕДОНЦИ... а не партиски полтрони...
Повторно сме помалубројни и повторно за инат ќе победиме. НИКОЈ не може да се спротистави на еуфорични МАКЕДОНЦИ, посебно не кога се ОБЕДИНЕТИ...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 23:19
Originally posted by arschloch arschloch напиша:

        ПОВИК ДО СИТЕ ВИСТИНСКИ МАКЕДОНЦИ
и до сите ЧЕСНИ луѓе кои ја сметаат оваа Македонија за своја...

   кажи и ТИ... ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ

    МАКЕДОНЦИ (сеуште), деновиве се врши забрзано и засилено ПРЕДАВСТВО од страна на СИТЕ наши политичари... Тие се станати МАРИОНЕТИ во рацете на странските сили кои ќе ја обездушат Македонија по мирен пат, претставувајки се како спасители на нашата иднина... “водачите“ на Македонскиот народ стануваат
полека само “гласници“ на тоа што набрзо ќе се случи во Македонија, без никаква шанса да променат нешто притоа... што е полошо, немаат ни смелост, јасно и гласно да му кажат на Македонскиот народ дека се неспособни да сторат
нешто против тоа, и заплашени и притиснати од странските хиени, дури и премолчуваат намерно за да не се создава неред, или не дај Боже, протест...
   Еве ви го сега следниот обид на вашите партии да ве разнебитат, во клубот на пратениците, сакаат колективно да ви го одземат последното што го имате,
ВАШАТА ДУША... РАЗБУДЕТЕ СЕ ВЕДНАШ, УТРЕ ЌЕ БИДЕ КАСНО...
   Деца на Македонија, дојде денот на вистината... кога се работи за одбрана на името, братски да се споиме... да кажеме јасно и гласно дека сме ПРОТИВ било каква промена на вековното име на нашата татковина, и дека сме свесни Македонци на кои не им треба никаков референдум за да докажат кои и што сме...
   во Понеделник на 6 Октомври 2008, од 10 - 15 часот, ЈАС ќе бидам
пред собранието на Република Македонија да ги бранам МОЈАТА и
ВАШАТА ГОРДОСТ, ЧЕСТ И ДОСТОИНСТВО... и во вторник... и во среда...

МАКЕДОНЕЦ




Ова ти е јако. Вистински Македонци. Само се прашувам ТИ, во кои се ставаш!!!!?????
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
arschloch Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arschloch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 23:31
Јас сум најобичен човек со сите мани и доблести, и не сакам да се ставам меѓу вистинските... само знам дека јас ја немам изгубено мојата ЧЕСТ... и иако не сум земал плата два месеца, пак си ја сакам Македонија... мојот патриотизам нема никаква врска со државата, олигархијата и мафијата... за Македонија да тргне напред треба дома да си средиме дворовите, па после сами ќе не бараат од ЕУ да влеземе... оваа нашава мафија ќе ја опљачка и ЕУ и ќе ја распадне...
Повторно сме помалубројни и повторно за инат ќе победиме. НИКОЈ не може да се спротистави на еуфорични МАКЕДОНЦИ, посебно не кога се ОБЕДИНЕТИ...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 23:45
Originally posted by arschloch arschloch напиша:

Јас сум најобичен човек со сите мани и доблести, и не сакам да се ставам меѓу вистинските... само знам дека јас ја немам изгубено мојата ЧЕСТ... и иако не сум земал плата два месеца, пак си ја сакам Македонија... мојот патриотизам нема никаква врска со државата, олигархијата и мафијата... за Македонија да тргне напред треба дома да си средиме дворовите, па после сами ќе не бараат од ЕУ да влеземе... оваа нашава мафија ќе ја опљачка и ЕУ и ќе ја распадне...




А, кој е тој што зад тебе стои морално и финасиски? Пак сигурно некој обоен. И што тогаш во одбрана би му кажал на МАКЕДОНСКИТ народот кој веќе полека но сигурно бега од политиката, на кого му дојаде од политичарите. Чест на изузетците.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 00:35
Ме интересира што се случи со протестот?

Има некој да каже дали воопшто се одржа и што се случуваше?
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 00:35
Тројца присуствуваа.....
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 02:42
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Тројца присуствуваа.....
 
 
 
 
газење%20од%20смеење
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.