IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Лечење со исцелител
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лечење со исцелител

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 15:28
Тино, во функција на физиотерапевт може да помогне. Значи масажи, струја, магнет, ласер-се што подразбира физиотерапија.
Ама она другото што го прави е чиста манипулација со која додуше може да се делува на потсвеста на лица кои се така, подложни на сугестија...
Го гледав на неговиот сајт клипот со жената од која “отстранува демон“. Демонот се инаети со Константин, и на крај попушта и излегува. Типичен пример на сугестија и хипноза. Нешто слично што прават пентакостните “христијани“.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 19:55
Originally posted by Wonderful_Life Wonderful_Life напиша:

Greska si
Za edna terapija e 3000 denari posto sum bila i znam ,a ako si redoven ke se namali cenata
хи,%20хи...Не сум грешка!И јас сум бил,можеби во тие 3000ден.биле вклучени и додатни терапии,сем ЕТ како на пр. ел.кревет или масажа.Кога си била?збунетост
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 08:54
Mozda da bilo taka ne sum bila jas tuku clen od mojata familija ama mozda i zavisi od toa za sto ides i kakov tretman se upotrebuva nema veze kako saka neka e samo ne e ubavo toa sto zima tolku pari na smetka na maka na lugeto
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 10:36

Да така е.И 3500ден. за 3 блок терапии не е малку.Интересно е што Константин во својата книга„Светиот шепот“апелира да бидеме хумани,а гледаш што прави!Или е многу лакомлакомост,или е повеќекратна личност.И да не те излечи,без око да му трпне ќе ти ги земе парите!Една консултација со него лично која трае 10 мин.чини 1500ден!

Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 10:43
Za lecenje ne ni pomogna samo sto ni gi ispozema parite,a inace ne izlekoa nadvor od makedonija pravi doktori
A za Konstantin mozda ima darba ama sepak taka ne bi trebalo da si gradi kariera so zemanje na pari a lugeto,kako luge koga si imaat maka se ke dadat za samo da im se pomogne
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 12:58
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Типичен пример на сугестија и хипноза.
Сугестија да,хипноза не!
Кон врв
Veles boy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Veles boy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 01:03
Abe lugje,naivni vernici,zatoa sto ste Makedonci!Ako e Konstantin vistinski bozji sluga.ke pomoga na lugjeto bez pari,od ljubov (neli ljubov i toj samiot propagira,demek...).A vo Biblijata(svetata kniga)ubavo pisuva-Pazete se od dzevzocitaci,bajaci,lazni imzmanici,gataci,predviduvaci koi rabotat za Gjavolot,a za da pridobijat sto pogolem broj lugje(da im gi zavedat dush*te)vo sluzba na Gjavolot,duri javno i glasno ke go koristat imeto bozjo!Vistinskata pomos od bozja ljubov stvorena,e koga mu pomagas na nekoj,ama da ne baras nisto za vozvrat.Ete,toa e ljubov(bozja).
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 10:32
Тино е фејкер.
Видеата му се толку lame!

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2010 во 11:02
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Iscelitelot dokolku e vistinski, treba da sluzi samo kako ponizen kanal za Bozjata energija. Toj/taa ne treba da naplaca za svojata iscelitelska dejnost, tuku treba da zivee od nekoja druga normalna profesija-zanaet, kako sto toa gopravese i Isus od Nazaret koj na pr. bese drvodelec po zanaet. Druga rabota e ako nekoj od blagodarnost saka dobrovolno da daruva nekogo so materijalni dobra.

Jas ne go poznavam covekot za koj ovde stanuva zbor, no zabelezlivo e deka na svojot web-sajt ima desetici foto-albumi od foto-sesii so nego. Zosto??? Bozjiot Duh, vo vrska so isceluvanjeto i iscelitelite preku svojata prorocica za denesno vreme Gabrielle od Würzburg sovetuva krajna vnimatelnost dokolku nekoj sebe si se istaknuva kako licnost a se predstavuva kako iscelitel, mudrec, duhoven ucitel, prorok, i sl... bidejki niz takvite ne tecat cisti bozestveni sili, a soodvetno na dolgorocno gledano nitu rezultatite nema da bidat dobri.

Сакаш да кажеш дека твојата секта е помалку опасна!замисленост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.