IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Концерт посветен во чест на Тоше Проески
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаКонцерт посветен во чест на Тоше Проески

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 22:12
Песната што е новата (Малечок Мој) е испеана како Тоше да знаел дека ке умре и е испеана како сега да е снимена, а е снимена пред повеке од година дена. И пак ке си го поставам прашањето "Што ако Тоше беше Божји Човек" кој смртта не ја прифати како страшна работа.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 22:40
Прво Нео текстот на Кристијан е преправен.....откако почина Тоше
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 23:47
Јас си поминав прекрасно, иако се најдов затекната од некои нешта, за мене нови доживувања..како на пример,40000 публика, собрана на сред стадион за да игра и пее, а сепак- неподвижна.
Во некои моменти, немав сила ни глас да запеам. Едноставно-стоев. А емоции, дури и за извоз. 
Мислам дека тука можеби и концепциски утнаа, зашто ние бевме спремни да скокаме и пееме во спомен за Тоше, а тие премногу трагично-тажно го изведоа тоа со музиката, особено на почетокот...

На крајот, остануваат спомените.

Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 10:16
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Прво Нео текстот на Кристијан е преправен.....откако почина Тоше


Tекстот е само во многу мал дел преправен.
Неколку стиха и последната строфа е додадена!!
Другото е на тошка!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 12:52
Не можам да сфатам зошто толку малку македонски пејачи имаше... нели сите го сакаа Тоше?
Како и да е... концертот беше убав... со некои мали исклучоци - но најважното се постигна - единството на луѓето во тоа колку сите ние го сакавме Тоше.....
Песната со Кристијан е прекрасна...барем да беше сеуште меѓу нас....
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 15:03

Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 21:55
Организацијата малце ( повеќе ) не ми се допадна... исто што и некои од неговите најголеми хитови беа испеани на српски... изненадување

како и да е... мило ми е што видов толку многу народ собрани да му оддадат почит на единствениот човек што вистински ја заслужил...

п.с а на тие што песната не можеа да ја прочитаат барем еднаш пред да настапат на бина,... нека им служи на честа !

Почивај во мир, Тоше роза
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 21:49
Кон врв
icemaher Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 38
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 15:53
вечерва на А1 во 0:00 h ќе го има концертот на тоше, така видов на сајтот на а1.. само не знам кој концерт ќе биде прикажан , можеби 5.10.07
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 02:27
sega pustiv a1 ,ima snimka od koncert no ne od 5-ti oktomvri.
Edna godina tazna ,prazna i bolna godina bez Toshe neprebol moj,tvoj,nash.
Da gi pametime porakite negovi/mi se cini kako da gi slusav deneska vo krushevo da se sakame ,pocituvame,da se pomagame dragi moi,da se menuvame na dobro za da mozeme bar malku da mu vozvratime na negovata ljubov koja ja imase kon site nas.
Кон врв
icemaher Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 38
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 16:03
jas go gledav celiot koncert na a1 sinoca i tvrdam deka bese od 5.10.07. pocna so pesnata igri bez granici... dali go snimase nekoj, pa da go upload-uva i dade linkovi... go ima na eden tracker ama zvukot e los i slikata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.