IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Classic cars
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Classic cars

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2009 во 17:37
кое пежо беше ова? знам дека вакви имало во Скопје пред земјотресот, ги има и на слики, само не знам што им се има случено на сите
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2009 во 18:05
Se raboti za Peugeot 404. Mnogu e curuk za odrzuvanje i epten e rasipliva. Polovni rezervni delovi nigde nema , a novi delovi ili nema ili se preskapi. Plus metalot e za nikade i mnogu skapuva.I site sega se deportirani po otpadi, ama ima i skrieni po garazi koi za nekolku godini ke vredat premnoguсреќа
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 04:13
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 04:13
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 04:14
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 04:14
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 04:15
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 17:17
schevrolet i ford секогаш ги бивало, само кадилакот ми е малку кич кола, овој што ironman го  постираше, а инаку има и некои добри кадилаци
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 17:19
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

што коли се ова?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 18:26
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

што коли се ова?


па гледаш со 4 тркала

а можи и со 5 ако имаат резервно в гепек

Кон врв
vkk Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vkk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 12:09
shervolet a i ford se TAPA samo se sminkanii od nadvor, motorot im e ist od 93 na fordovite , a za shervolet da ne praime muabet UZAS
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 15:36
Originally posted by vkk vkk напиша:

shervolet a i ford se TAPA samo se sminkanii od nadvor, motorot im e ist od 93 na fordovite , a za shervolet da ne praime muabet UZAS
е што е толку ужасно во моторите? сакаш да преде ко ферари?
ако стар моторот, не мора да значи дека е за во ѓубре, имаш добро одржани мотори
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 16:45
Originally posted by vkk vkk напиша:

shervolet a i ford se TAPA samo se sminkanii od nadvor, motorot im e ist od 93 na fordovite , a za shervolet da ne praime muabet UZAS
malce si izmesalзагриженост Muabetot deka se sminkani samo odnadvor nema blage veze so vistina. Da drzese voda toj muabet ke imase samo 1 ili 2 fordovi vo MK. 
Sto se motora tice: za da ti dokazam deka ne ti drzi muabetov >
 
Ford Escord 1.8D od 1993 godina (sto vejke ja spomna deka od togas nema promena) ima  44 kW (60 hp); 4800 tpm so 2 ventili po cilindar i nudi samo 153 km/h kako TOP speed, a Acceleration 0-100 Km/h e 17,9 sek. so bos pompa brizganje.
 
da go sporedime so negoviot naslednik Focus koj go nosi u glavnom istiot motor
 
focus 1.8 TDCI ima standardno vgradeno turbo, zameneta glava na cilindar so na 4 klipa x 4 ventili, dve bregasti , 85 kW (115 hp); na pomal broj vrtezi (3700 tpm), common rail brizganje, 190 km/h maksimalna brzina i 0-100 fajka za 10,8 s
 
ako sakas sporedba i na nekoj drug od motorite od 1993 so ponovite kazi.
Moram da kazam deka muabetot na Zabegan drzi mesto, a i koga site koli bi "predele" , nikogas na nasive patista nemase adrenalinot da mi se krene do tocka na vrienje.
I te molam ne me razubeduvaj vo ova posto imam dovolno fordovi vo familijava i sporedbata ja praam pri sekoe vozenje.
 
Patem, pisuvaj go chevorlet, a ne sevroletголема%20насмевка


Изменето од volkswagen - 20.Септември.2009 во 16:52
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 20:05
мислам дека мислеше на американските фордови, за кои е ист муабетот, единствена негативна страна на моторот кај нив е што трошат повеќе гориво
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.