IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Perpetuum Mobile
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Perpetuum Mobile

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 11:15
..masinata na Vojo,stvarno ubavo izgleda...!koe delo...изненадување
steta sto ne ja prifakame ...тага
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 20:39
Преслушајте малку пвеќе за ЕНЕРГИЈАТА што ќе ја предводи иднината а како главен предводник на истата ќе биде МАКЕДОНИЈА.

http://video.google.com/videosearch?client=firefox-a&rls=org.mozilla:mk:official&channel=s&hl=mk&source=hp&q=Vojo+Ushevski&um=1&ie=UTF-8&ei=S1k6S8SwNYWCmgPIuNzODg&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CBkQqwQwAw

ОВОЈ текст залепете го во пребарувачот бидејќи на друг начин не знам да го внесам видеото во пораката што е на јут-јуп.

ПОЗДРАВ и слободно изнесувајте свои ставови околу мојата презентација во врска со моето видување за ЕНЕРГИЈАТА која ќе биде реалнос во иднината се во зависност од човековата желба за реализација на моите машини.

Изменето од Војо Ушевски - 30.Декември.2009 во 19:40
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2009 во 00:39

Koga li ke ja vidime ovaa masina na delo ... dete vo gradnika bev koga prv pat se pojavivte so ovaa idea, a eve uste malku i moite ke odat .......... мечтаење
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2009 во 11:13
Ќе биде,и никогаш нее касно за нејзиното профункционирање.Изгледа човештвото се стреми да заглави дебело во сите области од животот па од после да го бара излезното решение во овие нови машини.ПОЗДРАВ    
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2009 во 14:18
Mozebi ste vo pravo. среќа
Srekni praznici! големо%20гушкање
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2009 во 16:02
Вистината е тоа бидејќи како би можел да изјавувам такви работи и сум во состојба да излезам со аргументи пред човештвото и пред НАУКАТА и ајде кај се од страна на тие што ја чуваат науката нешто да зуцнат но и они знаат дека сум во право.Па срамота е со јавната критика што ја упатувам надлежните да се прават глуви и да се кријат,па кај ќе им оди душата јас незнам.
И НА ВАС А И НА СИТЕ НЕКА ВИ СЕ СРЕЌНИ ПРАЗНИЦИТЕ И МНОГУ УСПЕХ ВО ПОНАТАМОШНИОТ ВАШ ЖИВОТ И ДА НЕ ПОСЛУЖИ СРЕЌА ДА ГИ ВИДИМЕ МОИТЕ МАШИНИ КАКО ФУНКЦИОНИРААТ НА ДЕЛО И ДА МУ ПОКАЖЕМЕ НА ЧОВЕШТВОТО ОТИ МОЖЕЛО И ПО ИНАКУ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ОВИЕ ПРОСТОРИ ОД ЗЕМЈИНАТА ТОПКА НАРЕЧЕНО МАКЕДОНИЈА. ,
УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОЗДРАВ ДО СИТЕ ВАС И ПО БРГУ ДА ДОЖИВЕЕМЕ ДА СЛАВИМЕ ЗА И СО МОИТЕ МАШИНИ ПА ОД ПОСЛЕ СО МЕНЕ ШТО САКА НЕКА БИДЕ,И НА БЕСИЛКА ДА МЕ СТАВАТ НЕМА ДА МИ БИДЕ КРИВО ИЛИ ДА СЕ ПОКАЈАМ ЗА ПРЕСВРТОТ ШТО СУМ ГО НАПРАВИЛ ЗА ЧОВЕШТВОТО И ЗА ЦЕЛАТА ЗЕМЈИНА ТОПКА.

Изменето од Војо Ушевски - 31.Декември.2009 во 18:39
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 00:23
АЈ СО СРЕЌА НЕКА НИ БИДЕ НОВАТА 2010ГОДИНА И НЕКА НА НАС МАКЕДОНЦИТЕ НИ БИДЕ ГОДИНА ШТО ЌЕ ЈА ОДБЕЛЕЖИ ИДНИНАТА СО РЕАЛИЗАЦИЈА НА ИНОВАЦИИТЕ ШТО СЕ ОД ОБЛАСТА НА ЕНЕРГИЈАТА А ОД ПОСЛЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА И ДА НЕ ДОЗВОЛИМЕ ДО ТОЈ СТЕПЕН ДА БИДЕ ЗАГРОЗЕНО ЧОВЕШТВОТО И СЕ ДРУГО ШТО Е НА ЗЕМЈИНАТА ТОПКА ПА И САМАТА ЗЕМЈИНА ТОПКА.
ГОЛЕМ ПОЗДРАВ ОД МЕНЕ ДО СИТЕ , .
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 20:09

СРЕЌНА НОВА ГОДИНА и на вас Војо.

 големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 20:07
aj , neka mu e srekjna ,..na nenadmashniot ni vojo,...na koj shto ne mu davaat da ja spasi zemjata(planeta).тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 20:29
Па слушај,не да сум не надмашен ама еве ај нека направат нешто позитивно за човештвото и за земјината топка освен катастрофи од сите страни а без реализација на новите пронајдоци што го пратат развојот на технологијата и го влечат времето напред во областите за по добар живот е тоа само изживување во мирно време.Па МАКЕДОНИЈА е на десето место во светот и тоа од 211 држави и да доживува вакви стресови народот и самата држава тоа е стварно за осуда и срам за институциите.Јас не знам кога и како бес крајно или целосно ќе ги задоволиме туѓите апетити а по сопственото или по нашата сопственост во сите области гледаме не реално или не фкусно и ако со тоа секој дневно живееме.Кога сме активни во сите области респектот и почитувањето се не избежни и како народ и држава ќе бидеме рамно правни со сите народи.ПОЗДРАВ И НЕКА ВИ Е СРЕЌНА НОВАТА ГОДИНА И ДА ВЕ ПРАТИ ЗДРАВЈЕ И СРЕЌА ВО ВАШИОТ ПО НАТАМОШЕН ЖИВОТ А ВО ЕДНО И ЗА СИТЕ НЕКА ПОСЛУЖИ ОВАА МОЈА ДОБРО НАМЕРНА ПОРАКА.   

Изменето од Војо Ушевски - 05.Јануари.2010 во 00:08
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2010 во 13:12
Што бидна со машината, проработе ли конечно збунетост
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 00:53
i jas se pitam!збунетост

ama , izgleda se buchka nekade na florida,...spasuvajki go svetot ,..pokonkretno,..nespasuvanjki go...bidejki , mora da go skepchale onie svetski naftashi ,...koishto mu rekle da pocheka malku so spasuvanjeto,...za debela nadoknada , jasno...

ah, vojo, vojo  ,...a, skromen ni se praveshe,..koga ke mi tekne..изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2010 во 11:50
Originally posted by Sunny Sunny напиша:

Што бидна со машината, проработе ли конечно збунетост...не ма,гарант....зарибала!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
dobrilcho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dobrilcho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2011 во 00:03
ako ne postoi p-mobile mashina togaj na koja osnova kompaniite baraat profit? ti si nivnata p-mobile mashina kraen korisniku a tie u porno ti velat p-mobile ke go svedeme na nepostoenje. oti nie mora da se "fitnessneme" = "da se ukomotime" pa makar da e toa na shteta i protiv prirodata.

fbrikantot ne priznava deka srabotil so 30% realna zaguba pri rabota sho proizleguva od seta anti p-mobile fizika ami ozgora bara i 30% ekstra prihod vrz 100% investicija sho znachi deka za realna vrednost na gotov proizvd od 70% on bidva paten bez malu duplo. epa zosho jas bi rabotel ako ne za profit? ...negoviot izgovor a ustvari on raboti da te odere zhiv. ete ti kako od nisho se prai nesho. profiterstvoto e edini legalen kriminal oti drzavata kako ke zeme danok na profit bez profiteri a bez danok na profit kamo plata za drzavniot aparat i policijata i vojskata i idrizovo i bardovci koi normalno ke go sh*titat profiterot oti se negovi platenici.

vlezi vo banka so 100Eura u leva i 100$ u desna raka. daj i na bankarkata 100te Eura za dolari i istovremeno 100$ za Eura. vo samo eden vakov kompleten obrt ona te ljushti 10%. povtori ja postapkata 500pati i te slushtila na resto 10%. a vo sho se sostoi nejzinata rabota epa vidi neznam ama ona e oficijalna menuvachnica so krov nad glava, struja, voda, telefon, internet... seto toa nekoj mora da i go plati... a ti si ulichar hit the road jack. ili rabota ke e menuvanje dolari za eura ili obratnoto a ona ti vika sve e toa moja rabota ti da me platish jas tebe nisho ne ti daam.

kupi poeftino prodaj poskapo... site se taka dizajnirani... pa da im go kompletiram krugot jas moram da sum obratno dizajniran da kupuvam poskapo i da prodavam poeftino... na kompirgijata mu vikam daj 50kila krompira za 500mkd. on mi dava jas mu davam... zatim vikam aj sega ti kupi mi 50kila krompira e vika vazhi ama radi mojot dizajn dobijash samo 450mkd oti jas gajbe na pazarof ne dremam ami chekam krvolochno takvi dobrodushnici kako tebe da gi zakolam u vratot. i 50 pati taka po red.

kako sho se gleda sve e perpetuum mobile samo vistinata za perpetuum mobile e tabu tema. neka se F silata i D krakot na tegot znazhi tie pravat podreden par [F, D]. zatim izvadi kvadraten koren od unitarna matrica so dimenzija 2x2 sqrt([[1, 0], [0, 1]]) = [[sin, cos], [cos, -sin]]. zatim pomnozi go parot [F, D] so trigonometriskata matrica toj ne se menja po norma. ama da beshe trigonometriskata matrica so determinanta visha od 1 togaj spiralno ke rasteshe nanapred za da vrtoglavo se usuka nanazad.

https://sites.google.com/site/dedanoe/excessive_turbo_generator

raboti vo chetiri taktovi: 1) kompresira privlekuvanje 2) go menuva tipot na interakcija 3) ekspanzija na odbivanje i 4) go restavrira tipot na interakcija. sekoj inicijalen unitaren imbalance go razbija na sve i nisho. spiralata e infinitot a torusot e anihilitot a torusna spirala e permanent progress.

https://sites.google.com/site/dedanoe/spinmultiplier
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.