IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Perpetuum Mobile
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Perpetuum Mobile

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 11:43
a,shto stana so vojche?!изненадувањезбунетост....ke ja spasuva li makedonija,...i....svetot?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 11:55
sega 'e odi bez vizi da go spasuva svetot
sega evropa mu e otvorena za spasuvanje
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 16:30
aj moze ke se vrati so nekoja nagrada голема%20насмевка
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 11:59
Многу сум разочаран што бледо гледате кон новите видови во технологијата а новите видови на технологија ни го овозможуваат по добриот начин на живот или да се стремиме ние како луѓе колку што можеме да ја одстрнуваме и штетната технологија а истата да ја заменуваме со нова или по корисна и не штетна по нашето здравје и здравјето и опстанокот на се друго што му причинува опасност од нашата навидум реална и во овој момент по ваше гледање демек во овој момент е крајната технологија.Секогаш или никогаш човековиот профит нее технологија.А борбата за живот е во преден план,но како за по добар се крие во технологијата или во новите видови на технологија или се друго е промашена работа или сме објек за малтретирање.ПОЗДРАВ

Изменето од Војо Ушевски - 02.Декември.2009 во 13:09
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 13:27
...ne be Vojo,jas ne gledam sivilo vo naukata,samo nasata e nekako bleda..
znam deka se se vrti(okolu pariteголема%20насмевка)vo svetot i nadvor od nego,ama ne mi e jasno kako moze ,zemjata da usporuva so tek na vreme!neli e toa priroden proces?...zboruvam za vselenata,koj se pricinite za nejzinoto usporuvanje?!site znaeme deka moze da zabrza ako se zgolemi nejzinata tezina,ama vaka..da uspori..не%20знам
eve zemi,milioni toni jaglen godisno se crpat od zemjata,gorat,sozdavaat pepel koj e polesen od surovinata ,plus toplina i svetlina.po zakonot na fizikata,toplinata i svetlinata nemaat masa,sto znaci od suroviot jaglen ostanuva samo pepel...
kako se odrzuva taa ramnoteza?
kako toa kinezite ne vlijaat na zemjinata tezina..kako drvjata sto se secat i gorat ne ja poremetuvaat taa ramnoteza?
toa kazi ili kazete mi..makar sto ne veruvam vo verodostojnite iskazi.
faalaaaaa....намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 15:06
Земјината топка во просторот ила како една алка од вселената е таква каква што е и по мое мислење е голема непознаница околу истата и место положбата или и таа земјина топка е нај ситен или нај мал дел од едно нешто.Е сега ние или човештвото каде може да се најде тука и која улога требе да ја одигра или требе да го одржува принципот за не повреда на некои природни благодети што се створени или постојат за се добро или одржување во константност на или за некоја потреба што е за нас исто голема непознаница но мораме на тој или на нај природен начин да ги согледуваме нештата.Но човековата совршеност како живо суштество го има инстиктот да искаже или да рече-е сега муе мајкат штом стигнав до тука веќе јас знам како требе-пројавува инати и настојува работите да ги движи за и околу себе во што е можно во по долг временски период не размислувајќи и за последиците што ги нанесува или создава и ако неговото име или постоење ќе заврши дури да трепнеш.ПОЗДРАВ
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 13:15
А?збунетост
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Војо Ушевски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војо Ушевски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 13:49
Не знам што сакаш да кажеш или нешто погрешив,а ако имам некоја погрешна констатација прифаќам испрафка од ваша страна.
иноватор-уживајте во животот и настојувајте секогаш да бидете при себе.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 13:54
Originally posted by Војо Ушевски Војо Ушевски напиша:

Не знам што сакаш да кажеш или нешто погрешив,а ако имам некоја погрешна констатација прифаќам испрафка од ваша страна.
...mislam deka zgresi!sleduva kazna na LM!голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 15:35
Originally posted by Војо Ушевски Војо Ушевски напиша:

Не знам што сакаш да кажеш или нешто погрешив,а ако имам некоја погрешна констатација прифаќам испрафвка од ваша страна.

Не бе Војо, не е до тебе. До мене е. Ти убаво си кажуваш, ама јас не те разбирам.глупчо
Се чудев на што би можел да се однесува твојот пост погоре, ми изгледаше некако конфузен, несоодветно конципиран, па неможев да сфатам за што всушност дискутираш, па затоа збунето прашав - А?

Се надевам нема да ми замериш на мојата ограниченост во поимањето на некои работи, нели?големо%20гушкање
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 12:14
Originally posted by mikomak mikomak напиша:

ne samo sto mislam deka e mozno tuku veke imam i napraveno edna.masinata mozete da ja videte na youtube(imam 6 videa )
www.youtube.com/mikomakinc
inace imam kopmanija i pregovaram so nekoi instituti i investitori pa se nadevame deka naskoro ke iskoce na pazarot. web stranata na mojata kompanija e
www.mikomak.com
inace naukata veke odamna e odalecena od realnosta. se poveke se primenuva matematicki istarzuvanja namesto empiriski(so merenje i nabljuduvanje).
PP masina e samiot solaren sistem. zosto planetite postepeno vrtejki se ne ja izgubat energijata i ne padnat na sonceto. od kade taa energija?


Штета не разбравме што се случи со неговото Перпетуум Мобиле воздивнување
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 12:17
Originally posted by ManushkA ManushkA напиша:

Perpetuum Mobile vo prirodata... uste poveke ja napravile LOOOOOOOOOL
Pa davalo pojke struja nego sto prima .... Vika osnovnite prirodni zakoni se najdobri, a atomskata fizika chkart... ajde neka e taka .... Osnoven zakon: Energijata vo zatvoren sistem ne se promenuva, niti se dodava niti se odzema, samo se promenuva! (Duri i vo celata priroda e taka)... a toj dobil poveke energija ...


Ti koleshke (Sunny) seir si vakas ili ozbilno ova


Абе тебе што те снема? И ти некој изум дан' бистриш? голема%20насмевка

И видиш човекот си напредна ... нели го гледаше минатиот месец на Дискавери смешен


Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 12:21
posto ne vrtat, tie odat pravoliniski po inercija, samiot prostor e iskriven od gravitacijata na sonceto.

mikromak, gi gleam filmcinjata na youtube i nekako mi e nejasno kako ti raboti masinata.
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 12:27
Ох мори мајко ... очила ќе треба да си купам ... не дочитувам веќе глупчо
Прости Саше јас прочитав дека ти е јасно како работи неговата машина па затоа те прашав тоа. црвенеење

А тоа шо не ти е јасно ... и не е чудно... самиот мајстор не знаеше да ни ја објасни... а камо ли ние од страна. намигнување


Изменето од Sunny - 09.Декември.2009 во 13:46
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.