IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Belgradska foto berza
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Belgradska foto berza

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 23:29
Dimi, nekolku pati patuvav so voz Sk-Bg, vo "spavakja kola". Fino e, cisto, sredeno... Nasabajle na pristignuvanje duri e ubavo ako zakasni nekoj saat, posto inace so ke pravis u 6-7 u Belgrad :-)

Provereno e za 3 klasi poudobno otkolku avtobus. Kako i da e, koj e za aj da se sobirame...

P.S. Mnogu e jako vo mugri fotkanje od (i vo) voz :-)
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 23:31
Originally posted by Janus Janus напиша:

Dimi, nekolku pati patuvav so voz Sk-Bg, vo "spavakja kola". Fino e, cisto, sredeno... Nasabajle na pristignuvanje duri e ubavo ako zakasni nekoj saat, posto inace so ke pravis u 6-7 u Belgrad :-)

Provereno e za 3 klasi poudobno otkolku avtobus. Kako i da e, koj e za aj da se sobirame...

P.S. Mnogu e jako vo mugri fotkanje od (i vo) voz :-)


Znaes, ne ti e losa idejava za so voz, sum se vozel do ZG, i vo spavakja kola e sosema OK.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 00:06
Originally posted by Janus Janus напиша:

Dimi, nekolku pati patuvav so voz Sk-Bg, vo "spavakja kola". Fino e, cisto, sredeno... Nasabajle na pristignuvanje duri e ubavo ako zakasni nekoj saat, posto inace so ke pravis u 6-7 u Belgrad :-)

Provereno e za 3 klasi poudobno otkolku avtobus. Kako i da e, koj e za aj da se sobirame...

P.S. Mnogu e jako vo mugri fotkanje od (i vo) voz :-)


Ajde Fotografika safari u Belgrad so voz голема%20насмевка. Na Fotoberza. Imam dobar WAF намигнување
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 15:51
Samo problem mozhe da bide chekanjeto na granica. Ako se menuvaat vagoni/lokomotivi. jas nema da idam na fakultet na 20ti, taka da nema da mi bide problem i da prespijam. E sea za tie sto rabotat, kje treba ubavo da se presmetaat. Jas najerojatno idam(so use 2ca) , dali nekoj znae kolku pari e voz do BG? Isklucen mi e fixniot a na net nemaat ceni...

Изменето од Maro - 30.Септември.2008 во 16:11
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 20:22
Originally posted by Maro Maro напиша:

kolku pari e voz do BG? Isklucen mi e fixniot a na net nemaat ceni...



Do pred nekoe vreme go koristev studentskiot popust za karta koj iznesuvase 1200 den (do Beograd-povratna)

[Vo juli-za vreme na Exit mi kazaa deka plakale po 1900 za voz,a jas posto brzav,si kupiv karta za bus za istite pari.]


Vozot za Bg,patuva prosecno 12 saati.


Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 20:33
Originally posted by Sanja84 Sanja84 напиша:

Originally posted by Maro Maro напиша:

kolku pari e voz do BG? Isklucen mi e fixniot a na net nemaat ceni...



Do pred nekoe vreme go koristev studentskiot popust za karta koj iznesuvase 1200 den (do Beograd-povratna)

[Vo juli-za vreme na Exit mi kazaa deka plakale po 1900 za voz,a jas posto brzav,si kupiv karta za bus za istite pari.]


Vozot za Bg,patuva prosecno 12 saati.




Da Sanja, taka e. Jas prashav za belgrad, voz e 2005 denari, a bus e 2000. E sea frkata e sto pobrzo e so bus, ama so voz e pointeresno, zabavno, fotkanje uste u voz... topovi :). Zatoa planiram so voz da idam


Изменето од Maro - 03.Октомври.2008 во 10:59
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 02:16
so, the dial is done.
fotosafary skopje-belgrade by train.
chu-chuuuuu!
Zurka!
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 16:38
da ne bideme "personi non grati" na berzava?
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 17:58
i mene taka mi lici rabotava
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 18:40
ke vidime, kako ke odreagiraat komsiite za drugite komsii голема%20насмевка
Кон врв
m_p Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m_p Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 19:44
dupli ceni, mozebi!?
nema cenkanje...

Изменето од m_p - 10.Октомври.2008 во 19:44
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 21:10
I? Kje idete vie? Jas ne znam uste sto da pravam... cekam da vidam feedback denovive
Кон врв
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 18:52
Што испадна ке одите ли?

Јас би сакал да нарачам нешто.голема%20насмевка
Canon Powershot S90,Sony DSLR A700,Sony 18-70mm f3.5-5.6 DT,Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC,Sigma 17-70mm f2.8-4.5 DC, Tamron 90mm f2.8 SP AF Di,Minolta 70-210mm f4 AF,Minolta 50mm f1.7 AF,Sony HVL-F56AM.
Кон врв
driver_off Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај driver_off Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2009 во 19:26
Некој да не оде оваа година на фото берзата во Блеград?

Гледам ја доложиле за наредната недела.


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.