IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Kupuvanje od Srbija
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kupuvanje od Srbija

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 19:33
Ok sfativ. Ali site begate nakaj BMfoto nikoj nakaj Axelfoto. Nema veze. Seedno e. Istata cena e i na dvete mesta.

jas pravam racunica sea dali i kolku kje mi se isplati i dali bi sobral pari. Vajda kje projdat 2-3 meseci dodeka da zberam pari, ali moabetot mi bese dali uopste da zbiram ili ne :). Ako vrakjaat od 15-19% mi se isplati i toa kako. I ako vrakjaat 10% mi se isplati. Pod 10% ne bi zimal
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 19:37
sranje!

"Zao mi je, ali smo prestali da dajemo robu sa papirima za oslobodjenje od PDVa."

Ova e od axelfoto....

ostanuva u igra uste BMfoto


Изменето од Maro - 25.Септември.2008 во 19:37
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 09:31
Emi troa ce im padne prodazbata.
Na golem del od artiklite, osobeno ona sto nas ne interesira, Pix+ drzi adekvatni ceni i DDV-to bese edinstven car ako kupuvas od tamu.
Za 10-20EURa razlika se isplati da imas garancija od MK!
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 11:37
dada se sl*gam. Ama pa mene kje me fatese 140 evra poeftino ako mi vratea 16% ddv (pdv). Sea kje vidam so BMfoto....
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 20:35
Jas si nabaviv od toa sto mi trebase, no bi sakal nekoi sitnici sepak da kupam... ke odi nekoj ili ne?
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:47
Jas dogovaram idenje za foto berzava shto kje bide na 19ti vo Belgrad. Vajda kje idam. Bi trebalo do kaj 5ti najkasno da znam
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.