IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - TRENUTAK ISTINE - NOVA TV
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

TRENUTAK ISTINE - NOVA TV

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: TRENUTAK ISTINE - NOVA TV
    Испратена: 24.Септември.2008 во 16:59
              TRENUTAK ISTINE
           (MOMENT NA VISTINATA)

Ova e momentalno najpopularnoto kviz-show na planetava.
Vo svetot na lagite vistinata e na cena.21 prasanje ve delat od neverojatni 35.000.000 denari

Trenutak istine ili Moment na vistinata e edna visoko napnata i vozbudliva "igra" vo koi se testira iskrenosta na natprevaruvacite,i vo koja NAJTEZOK protivnik se oni samite sebesi. Ova kontroverzno show e edinstveno na svetot kade sto natprevaruvacite gi znaat i prasanjata i odgovorite pred voopsto i da ja zapocnat igrata.Pred sebe tie imaat LICNI prasanja na koi se odgovara samo so DA ili NE.
Prasanjata se postavuvaat vo 6 nivoa,a sekoe naredno nivo nosi se povekje pari,i na krajot so iskreno odgovoreni 21 prasanje mozete da osvoite 35.000.000 denari.
Vistinata se proveruva spored detektorot za lagi na koj ucesnicite se podlozeni pred pocetokot na emisijata.
"Trenutak Istine" e licencirano SHOW producirano spored Reveilloviot original "Moment Of Truth". i do sega extra uspesno se emituva vo 23 zemji od Svetot,megu koi SAD,Francija,Italija,Germanija,Spanija,UK,Brazil,Avstralija..od pred 2 nedeli preku Hrvatskata TV Nova i vo Hrvatska a naskoro pocnuva i Srpskata verzija.


DALI STE PODGOTVENI DA I POGLEDNETE NA VISTINATA VO OCI?
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:35
Ова мора да гледам... термин на Нова?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 19:42
Интересно е, напната ситуација и не знаете каква реакција има вашиот одговор врз другите.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 20:20
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Ова мора да гледам... термин на Нова?


Monuska dear...idi na you tube i iskucaj trenutak istine...kje se blago kazano-frapiras od ona sto kje go vidish
Inace termin-sekoja nedela vo vtornik 20.00 h na NOVA TV

(ako zirnes na you tube,da mi kazes kako ti se dopadnalo,i da iskomentirame)
ovde procitajte i videte
http://www.net.hr/zvijezde/page/2008/09/12/0030006.html


Изменето од alan ford - 24.Септември.2008 во 20:24
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 20:23
Originally posted by defma defma напиша:

Интересно е, напната ситуација и не знаете каква реакција има вашиот одговор врз другите.


p-a devojkata na prviot ucesnik go napustila,otkako kaza deka i gi mirisa nejzinite prljavi gakjicki

http://www.net.hr/zvijezde/page/2008/09/12/0030006.html
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 00:00
Originally posted by alan ford alan ford напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Ова мора да гледам... термин на Нова?


Monuska dear...idi na you tube i iskucaj trenutak istine...kje se blago kazano-frapiras od ona sto kje go vidish
Inace termin-sekoja nedela vo vtornik 20.00 h na NOVA TV

(ako zirnes na you tube,da mi kazes kako ti se dopadnalo,i da iskomentirame)
ovde procitajte i videte
http://www.net.hr/zvijezde/page/2008/09/12/0030006.html


Ок, фала alan ford, тоа со you tube за жал ќе почека ради проблемов што го имам со звукот, но секако ќе коментираме кога ќе гледам
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 11:45
Искрено, ова шоу ми е глупаво... само за сеир фаќање... ја гледав само првата емисија, баш онаа после која девојката го оставила типот заради тоа што и ги мирисал гаќичките... или беше заради тоа што радо би имал menage a trois со неа и нејзината другарка, или заради тоа дека е со неа од инает на мајка му?

Во секој случај - помага да сфатиш колку не ги познаваш луѓето што мислиш дека ги знаеш...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 12:18
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Искрено, ова шоу ми е глупаво... само за сеир фаќање... ја гледав само првата емисија, баш онаа после која девојката го оставила типот заради тоа што и ги мирисал гаќичките... или беше заради тоа што радо би имал menage a trois со неа и нејзината другарка, или заради тоа дека е со неа од инает на мајка му?

Во секој случај - помага да сфатиш колку не ги познаваш луѓето што мислиш дека ги знаеш...


Evenstar,curata go ostavila tipot poradi kombinacija od site negovi odgovori- i deka saka da ima trica so nejzina frendica,i deka i mirisa gakjickite,ali najvise kao zatoa sto kaza deka u vrska e so nea za inat na majka mu.
Mene sepak vrv mi bese koga go prasaa
-"Dali ste zadovoljan duzinom vaseg penisa?"
-On - "DA"
-Voditelkata - "Odgovor je lazan"
Mene iskreno show-to mi e top...najdobro izgubeni 50 min. na TV
I uste nesto-svaka im cast na onie sto imaat muda za da se prijavat u svojstvo na natprevaruvaci.Mislam deka nema tie pari za koi jas bi se prijavil

Изменето од alan ford - 25.Септември.2008 во 12:19
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 12:25
Од кај знаат дали ја кажува вистината?
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 13:39
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Од кај знаат дали ја кажува вистината?


Pred emisijata se podlegnati na poligrafsko testiranje na koe im postavuvaat nad 50 prasanja...
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 14:15
америчка работа
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 17:27
gore pisuva deka bile postaveni na detektor na lagi...pa moze ucesnicite ne ja kazuvaat vistinata...jas kako sto znam tie ne se 100% tocni...
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 17:58
Originally posted by nikita nikita напиша:

gore pisuva deka bile postaveni na detektor na lagi...pa moze ucesnicite ne ja kazuvaat vistinata...jas kako sto znam tie ne se 100% tocni...


Zatoa im postavuvaat nad 50 prasanja...Za vo emisijata za do glavnata premija ti se potrebni 21,pa od prvobitnite 50 gi zemaat onie koj nedvosmisleno pokazuvaat dali natprevaruvacot ja zboruva vistinata ili ne.A iskreno mozesh i da primretish koa nekoj laze.
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 18:20
da ama i takvi nekoi koi dolgo vreme vezbale da lazat bez pritoa da pokazuvaat nekoi znaci sto bi gi izdale,kako zabrzano cukanje na srceto,potenje na celoto,racete...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.